Bağkur Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

bağkur borç sorgulamaBağkur Borç Sorgulama işlemlerini sayfamız aracılığla yapabilirsiniz. Yazının devamında detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

SGK Kurumuna bağlı bağkur borcunuzu öğrenmek için asağıdaki adımları uygulayınız.

Borcumu Nasıl Öğreneceğim

2 Şekilde borcunuzu öğrenebilirsiniz…

 • Ziraat Bankası Sitesi Üzerinden
 • e-Devlet Sistemi Üzerinden (Şifre ile)

 

Ziraat Bankası Üzerinden Borç Sorgulama

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

 • “Sorgu Türü” bölümünden 4B Sigortalı Ödemeleri bölümünü seçiniz.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden Bağkur Geçmiş Dönem & Bağkur Cari Dönemden birini seçerek alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
 • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.


bağkur borç sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama için Tıklayınız

 

e-Devlet Üzerinden Borç Sorgulama

Aşağıdaki bağlantıdan e-Devlet sitesine giriş yaptıkdan sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” bağlantısına tıklayınız. Daha sonra “e-Devlet Şifresi” bölününü tıkladıkdan sonra “T.C. Kimlik No” ve “e-Devlet Şifrenizi” yazarak Bağkur Borç Sorgulama panelini görüntüleyebilirsiniz.


Bağkur Borç Sorgulama için Tıklayınız

Bağkur Borç durumunuzu görmek için e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

Bağkur (4B)

 1. ÖZCAN ÜÇÖZ diyor ki:

  slm lar ben 1988 yılında bağkur mükellefi oldum 1996 yılında bağkur bocumun ana parasını ödedim faizleri kaldı ogünden bu güne kadar bağkur pirimlerimi ödeyemedim.Bu yeni çıkan yasadan faydalanabiliyormuyum benim toplam borcum ne kadar dır.Ben borcumu sorgulattığım zaman son 4-5 yıllık bağkur borcum çıkıyor.14 Yıllık aradaki zaman görünmüyor.Ama esnaf sicilim devam ediyor.Esnaf sizcil üzerinden yapılandırma yapabiliyormuyum.Bunun için ne yapabilir nerelere müracat edebilirim.

 2. Bilal Karadağ diyor ki:

  Merhaba ben1986 yılında BAĞ-KUR mukelefeti oldum daha sonra 1988 yılından itibaren yurd dışında ikamet etmekteyim .
  Bir sure sonra borcumun bir kısmını ödedim geri kalan borcumu ve ne zaman ve nasıl emekli olabilirim. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim. Iyi günler

 3. gamze diyor ki:

  merhaba babama bağkur borcu geldi. 11.09.2002 tarihinde başlattı ve 17.11.2004 tarihinde de durdurdu. Şimdi primi sildirerek borcuda sildirebiliyomuşuz. Ama Sgk ya gittiğimizde öyle bişeyin olmadığını mecbur bu parayı yatırmamız gerektiğini söyledi. Normalde 12 bin lira şimdi yapılandırana 6 bin lira oluyomuş. Varmı bilgisi olan bu parayı ödemek zorundamıyız?.

 4. Fatma demirel diyor ki:

  Merhaba benim 11.6.1998 Yilindan beri sigortaliyim emekli olmak icin ne kadar para ödemeliyim.su anda 34 yasindayim ne zaman emekli olabilirim.cevaplarsaniz sevinirim tesekkurler

 5. nejdet birol diyor ki:

  merhaba 01-01-1985 tarihinde ssk işçi olarak işe başladım 2004 yılında iş yeri kurdum ve bağkura geçtim 2015 yılı geldi hala emekli olamıyorum sorunun nerden kaynaklandığını çözemiyorum bana yardım edebilirmisiniz

 6. gülay diyor ki:

  2008 den başlayarak 27 ay prim bağkur prim borcum var.sildirmek için ne yapabilirim

 7. kani gökci diyor ki:

  SAMSUNDAN GELCEK OLAN BAKUR DOSYASI GELDİMİ

 8. kazım diyor ki:

  bağkur yapılandırma taksitlerini ödemek için hangi sayfaya giricez link atınnnnn.!!!

 9. kazım diyor ki:

  ya bağkur ödemeleri için net biyer yokmu ya link falan atınnn

 10. FAYSAL YALIN diyor ki:

  BEN 1984 YILINDA VERGI MUKELLEFI ESNATIM 1988 YILINDA DEFTERIMI KAPATTIM GERIYE YONELIK BAG KUR BORCLANMASI YAPABBILIRMIYIM

 11. DİLARA diyor ki:

  merhaba, Annem 01.05.1993 Suat Kireçdağ ismi ile bağkur kaydı yapılmıştır. Ana adı baba adı kimlik numarası bağkur numarası sicil kaydı ile herşey gerçek olup gerçek adı Sual Kireçdağ olarak 2010 da dilekçe verilip düzeltilmiştir. Yapılandırma yapıldığında 7320 gün bağkurlu gözükmektedir. yapılandırma çıkan borcun yaklaşık 15 bini ödenmiş olup emeklilik işlemleri yapılmış kalan borcu ödenmek için banka kredisine müracaat edilmiş Suat Kireçdağ isminden dolayı SGK tarafından reddedilip bağkuru durdurulmuştur. ne yapılması gerekir bize yardımcı olursanız sevinirim tesekkür ederim.

Konu İle İlgili Yorum Yaz