Bağkur Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

bağkur borç sorgulamaBağkur Borç Sorgulama işlemlerini sayfamız aracılığla yapabilirsiniz. Yazının devamında detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

SGK Kurumuna bağlı bağkur borcunuzu öğrenmek için asağıdaki adımları uygulayınız.

Borcumu Nasıl Öğreneceğim

2 Şekilde borcunuzu öğrenebilirsiniz…

 • Ziraat Bankası Sitesi Üzerinden
 • e-Devlet Sistemi Üzerinden (Şifre ile)

 

Ziraat Bankası Üzerinden Borç Sorgulama

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

 • “Sorgu Türü” bölümünden 4B Sigortalı Ödemeleri bölümünü seçiniz.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden Bağkur Geçmiş Dönem & Bağkur Cari Dönemden birini seçerek alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
 • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.


bağkur borç sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama için Tıklayınız

 

e-Devlet Üzerinden Borç Sorgulama

Aşağıdaki bağlantıdan e-Devlet sitesine giriş yaptıkdan sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” bağlantısına tıklayınız. Daha sonra “e-Devlet Şifresi” bölününü tıkladıkdan sonra “T.C. Kimlik No” ve “e-Devlet Şifrenizi” yazarak Bağkur Borç Sorgulama panelini görüntüleyebilirsiniz.


Bağkur Borç Sorgulama için Tıklayınız

Bağkur Borç durumunuzu görmek için e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

Bağkur (4B)

 1. şeyma diyor ki:

  merhaba,

  sgk bağkur ve tarım bağkuru birleştirlebilirmi 2014 yılı emeklilik için 8460 pirim günüm var birleştirildiği zaman ne zama emekli olunabilir ve bu işlemleri yapmak ne kadar sürer
  teşekkürler

 2. yavuz celik diyor ki:

  2006 da bir isyeri acmistim bag-kur borcumu orenmek istiyorum bana yardimci olurmusunuz

  • Yönetici diyor ki:

   Sayın, Yavuz Celik

   Konuda mevcut bağkur borçlarızı nasıl öğrenebileceğinize dair bilgileri aktardır. İşlemleri doğru ve sırasıyla yaparsanız istediğiniz sonuca erişebileceksiniz.

 3. Necla Çakmak diyor ki:

  Yeniden yapılandırna torba yasadan yararlanmak istiyorum. Ancak bağkur numarası ila girildiğinde borcum görünüyor Sistemdeki belirtilen TC bana ait değildir kendi rc numaramı düzeltmek için 21.10.2014 tarihinde verniş olduğum dilekçeye cevap verilmedi. Tc numarası düzeltilmeden borcum görünmediği icin de borcumu ödıyemiyorum, zaman da kısalıyor.

 4. Ali diyor ki:

  Bağ-kur yapılandırma kapsamına girmeyen borç olarak 2,398 tl var sgk dan verdikleri evrakta,ama ptt den ödeme yaparken 2.830 borç çıktı,bu borç 7 aylık tı eğer 8. Ayıda eklemişse neden 432 eklemiş cari pirim borcu 340 tl idi diye biliyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler. ..

 5. HAKAN SELÇUK diyor ki:

  selam annem 01.01.1955 doğumlu 2009 da bağkurlu oldu yaşan dolayı emekli olurmu teşekürler

 6. HAKAN diyor ki:

  Slm yardımcı olurmusunuz 2003 yılın da actıgım ve 2009 yılın da kapattığım şirketimden dolayı bağkur borcum var iceriye kapanış verilmemiş ve b2014 yılı dahil 62bin tl borç görünüyor bu borcun nasıl düşürecegim bilgi verirmisiniz rica etsem

 7. tuncer doğan diyor ki:

  1985 yılında ssk girişim var ssk ya girdiğim yıl yaş 1971 idi aynı yıl mahkeme kararıyla 1969 olarak yaşımı büyütüm şu an 8300 günüm oldu ne zaman emekli olabilirim teşekürler.

 8. seyma diyor ki:

  merhaba,

  sgk bağkur ve tarım bağkuru birleştirlebilirmi 2014 yılı emeklilik için 8460 pirim günüm var birleştirildiği zaman ne zama emekli olunabilir ve bu işlemleri yapmak ne kadar sürer
  teşekkürler

 9. İsmail diyor ki:

  Normalde 2016 da emekliliğim doluyor ancak 1 ay askerlik ödeyip 1 yıl geri getirebilirmiyim yani 2015 e mümkünmü ?

 10. HUSEYİN TURGUT diyor ki:

  eşim 1961 dogumllu olup 17.07.2001 yılında iş yeri actık 31.12.2001 yılında 5 ay 14 gün prim ödedim.01.03.2013 de 50 gun ssk lı olarak çalıştı.04.10.2013 tarihinden itibaren istege baglı olarak prim ödemekteyiz. ne zaman emekli olabilir ayrıca çıkan yeni yapılandırmadan faydalanabilirmi.teşekkür ederim

 11. nazmi ok diyor ki:

  borc

 12. mehmetyıldırım diyor ki:

  bağkur 1996 dan günüm sayılıyormu borcumu öğrenmek istiyorum

 13. ömer genç diyor ki:

  BAĞ-KUR borcu 12 yada 24 aydan fazla ise sigortalılıktan sayılmaması koşulu ile borç sildirmek nasıl olacak.Bu konuda sadece internette bazı bilgiler var.Bu konuda nereden bilgi alabilirim.

  • doğan diyor ki:

   benim bildiğim kadariyla torbadan bu uygulama çıkmadı. bende bu uygulamayı bekledim.çünki malülen emekli olacaktım.ssk günlerim fazlasıyla vardı.fazlalık olan 49 ay bağkur günleriyle birlikte borcumuda sildirecektim.ama torba yasadan böyle bir düzenleme çıkmadı.resmen kandırıldık.umutlarımızla oynadılar.3 yıl borçlanıp.buparayı ödedim kıredi çekip..malülen emeklinin 3yıllık maaşı gitti yanii

 14. turhan karakuş diyor ki:

  bağkur borcumu bakıcam ama secenek yok borc sorgulamaya griyorum tecemi şifremi girecek secenek yok nasıl iş bu

 15. yakup sonkıraylar diyor ki:

  bakur borçu

 16. MURAT YILDIRIMER diyor ki:

  bağkur borcum var 6111 sayılı yasada taksitlendirdim fakat 5 taksitten sonra ödeyemedim şu anki çıkan yasadan yararlanıp borcumu ödemek istiyorum bu sayfadan girdiğimde kople borç dökümü veriyor taksitler halinde nasıl ödeme yapacam nereden başvuru olacaktır

 17. HÜSEYİN ÖZDEMİR diyor ki:

  1965 doğumlu 010101480570 sgk sicil numaralıyım.
  15/03/2008-28-02-2011 yılları arasında yurt dışı ( libya) çalıştım.
  yurt dışı borçlanmamı 1066 gün olarak 9500 tl ödedim. Şu an 9400 pirim günüm var
  yurt dışı borçlanması yapanların emekli olduktan sonra yurt içi veya yurt dışında özel sektörde
  çalışınca emekli maaşlarının ödenmeyeceği deniyor ben bu kapsamdamıyım?

 18. HÜSEYİN ÖZDEMİR diyor ki:

  1965 doğumlu 010101480570 sgk sicil numaralıyım.
  15/03/2008-28-02-2011 yılları arasında yurt dışı ( libya) çalıştım.
  yurt dışı borçlanmamı 1066 gün olarak 9500 tl ödedim. Şu an 9400 pirim günüm var
  Yurt dışı borçlanmasının emekli maaşı miktarını düşürdüğü söylendi.Parayı geri alayımmı .

 19. hakan diyor ki:

  ssknın hizmet dökümü sayfasınsan yapılandırma bölümüne girdigimde 10 milyar küsür borç gözüküyo.başka sayfadan bagkur geçmiş dönem borcuna bakıyorum yapılandırma borcu ile 16milyar borç gözüküyo hangissi dogru

 20. ESME diyor ki:

  bağkur borcum varmı

  • Yönetici diyor ki:

   Sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Detaylı anlatım konuda mevcuttur yardımcı olmamızı istediğiniz bir durum olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

 21. ESME diyor ki:

  bağkur borcum varmı lütfen email adresime bildirirseniz minettar olurum

  • Yönetici diyor ki:

   Bu şekilde bir hizmet yok siz kişilel bilgilerinizle sisteme giriş yaparak konrtol etmelisiniz. Bunun içinde konuda gerekli yönlendirmeler yapıldı.

 22. faruk burhanoğlu diyor ki:

  Bağkur ve sigorta primleri konularında bazı aksaklıklar dikkatimi çekti, çıkmış ve çıkacak torba kanunlarında hesaba katılması umuduyla aşağıda sıralıyorum :

  1. Yurtdışında devamlı yaşayan ve ikamet eden ve Türkiyedeki sosyal güvenlikle bağlantısı olmayan vatandaşlar, bulundukları ülkede devlet emeklisi olduktan sonra neden Türkiyede prim vermek zorunda kalsınlar? (Türkiyede ölü ve tasviyesi başlamış ve hiçbir ticari faaliyeti olmayan bir şirkette cüzi bir hiseden dolayı). Mesela,İngilterede 65 yaşını doldurup devlet emeklisi olanlardan,çalışsalar bile, sigorta primi alınmaz.
  2. Kar yapmayan veya faaliyeti dondurulmuş , tasfiye sürecine girmiş bir şirkette hissedarlar hangi para ile prim verebilirler? Prim miktarı, yapılan kara bağlı olmalıdır mantiken. Mesela İngilterede ,elde edilen gelirin üzerinden %6 alınır.

  3. Bu şekilde gerçekleştirilen prim borcu neden zamanında bilindirilmiyorda aradan 5 yıl geçtikten sonra topyekün ve aniden bildiriliyor ? Prim zorunluluğu,mesela kısa zamanda veya 1 yıl sonra bildirilmiş olsa ,dondurulmuş ve tasfiye halindeki şirketteki hisse başkasına devredilerek bu anormallikten kurtulabilinir.

  Teşekkürler

 23. Hasan Basri Şenal diyor ki:

  Geçmişte faaliyette bulunan şirketimiz üzerinden 2010 yılında çıkan kanun ile müracaatta bulundum. 2008 tarih itibariyle zorunlu sigorta yaptılar. Ocak ayı itibariyle Bakanlar kurulu kararı ile Şirket faal olmadığından tamamen kayıtları silindi. Kayıtlarımın tamamen silinmesini nasıl talep edebilirim.

 24. SÜLEYMAN İNCEKARA diyor ki:

  borç sorma

 25. MÜNEVVER ÇELİK diyor ki:

  internet üzerinden kredi kartı ile ödeme yaptım fakat dekont alamadım yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkürler

  • Erkan Sohbet diyor ki:

   ödeme yapılan sayfanın üzerinde dekont görüntüleme yeri var.Oraya girip ödeme yaptığınız dekontu alabilirsiniz.

 26. hasan diyor ki:

  bağkur borcu

 27. bülent diyor ki:

  bagkur birikmiş borç

Konu İle İlgili Yorum Yaz