Bağkur Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

bağkur borç sorgulamaBağkur Borç Sorgulama işlemlerini sayfamız aracılığla yapabilirsiniz. Yazının devamında detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

SGK Kurumuna bağlı bağkur borcunuzu öğrenmek için asağıdaki adımları uygulayınız.

Borcumu Nasıl Öğreneceğim

2 Şekilde borcunuzu öğrenebilirsiniz…

 • Ziraat Bankası Sitesi Üzerinden
 • e-Devlet Sistemi Üzerinden (Şifre ile)

 

Ziraat Bankası Üzerinden Borç Sorgulama

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

 • “Sorgu Türü” bölümünden 4B Sigortalı Ödemeleri bölümünü seçiniz.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden Bağkur Geçmiş Dönem & Bağkur Cari Dönemden birini seçerek alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
 • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.


bağkur borç sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama için Tıklayınız

 

e-Devlet Üzerinden Borç Sorgulama

Aşağıdaki bağlantıdan e-Devlet sitesine giriş yaptıkdan sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” bağlantısına tıklayınız. Daha sonra “e-Devlet Şifresi” bölününü tıkladıkdan sonra “T.C. Kimlik No” ve “e-Devlet Şifrenizi” yazarak Bağkur Borç Sorgulama panelini görüntüleyebilirsiniz.


Bağkur Borç Sorgulama için Tıklayınız

Bağkur Borç durumunuzu görmek için e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

Bağkur (4B)

 1. FAYSAL YALIN diyor ki:

  BEN 1984 YILINDA VERGI MUKELLEFI ESNATIM 1988 YILINDA DEFTERIMI KAPATTIM GERIYE YONELIK BAG KUR BORCLANMASI YAPABBILIRMIYIM

 2. DİLARA diyor ki:

  merhaba, Annem 01.05.1993 Suat Kireçdağ ismi ile bağkur kaydı yapılmıştır. Ana adı baba adı kimlik numarası bağkur numarası sicil kaydı ile herşey gerçek olup gerçek adı Sual Kireçdağ olarak 2010 da dilekçe verilip düzeltilmiştir. Yapılandırma yapıldığında 7320 gün bağkurlu gözükmektedir. yapılandırma çıkan borcun yaklaşık 15 bini ödenmiş olup emeklilik işlemleri yapılmış kalan borcu ödenmek için banka kredisine müracaat edilmiş Suat Kireçdağ isminden dolayı SGK tarafından reddedilip bağkuru durdurulmuştur. ne yapılması gerekir bize yardımcı olursanız sevinirim tesekkür ederim.

Konu İle İlgili Yorum Yaz