Doğum Parası Dilekçesi

Doğum Parası Dilekçesi

Doğum Yardımı programı 633 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek-4’üncü maddesi doğrultusunda 15 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlamıştır. Bu hükme göre Türk vatandaşlarına, canlı doğan birinci çocuğu için 300 TL, ikinci çocuğu için 400 TL, üçüncü ve sonraki çocukları içinse 600 TL tutarında doğum yardımı yapılacaktır. Aşağıdaki yazımızdan doğum parası dilekçesi ve diğer istenilen bilgileri öğrenebilirsiniz

Doğum yardımı için başvurular nereye yapılacak?

Doğum yardımı başvuruları ;

-Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlükleri

-Sosyal hizmet merkezleri,

-İl Müdürlüklerine gönderilmek üzere İlçelerdeki Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına da yapılabilmektedir.

Başvurusunda gerekli belgeler nelerdir?

Doğum yardımı başvurusunda aşağıdaki dilekçe hastaneden aldığınız doğum raporu ile müracaat edebilirsiniz.

Doğum Yardımı uygulamasına ilişkin olarak 20.05.2015 tarih ve 77848 sayılı yazı ile “Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi” örneği aşağıda yer almaktadır.

Doğum Parası Dilekçesi indirmek için Tıklayınız

Dilekçeyi eksiksiz şekilde doldurduktan sonra posta ya da şahsen kuruma başvurabilirsiniz.

Aileler ayrıca 143 ve 183 hatlarından bilgi alabileceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 21 Aralık 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Doğum Parası Dilekçesi (2 Yorum)

  1. Ben 10/25 / 2015 tarihinede doğum yapmıştım o sırada çalıştığım için öğün iznine ayrıldım raporluydum bu doğum dilekçesini hiç doldurmadım böyle bir şeyden bilgim yoktu hatta Fatih sgk gittim hiç bilgi vermediler .Ben çocuk parası artı rapor parasını aldım ve aradan 4 ay geçti işten çıkardılar bu doğum parasını alma Hakkı’m hala varmı saygılarımla en yakın Zaman içinde cevabını bekliyorum bu arada tüm evraklar duruyor bende

  2. Esselamunaleyküm

    Ben Almanyada kaliyorum. 5 dane Cocugum var ve Allah izin verirse 6 cocuk Ocak ayinin ilk haftasi dünyaya gelecek. Türkiyede Cocuk parasina ve Dogum Borclanmasi Torba Yasa ve Dogum Borclanmasi hakkinda bilgi nereden ve nasil alabilirim.

    Bana bilgi veirseniz sevinirim.

    Allaha emanet olun.

    Esselamunaleyküm.