Gelir Testi Sonuçları

Gelir Testi Sonuçları, Gelir Testi Sonuçları Öğrenme

Gelir testi yaptıranlar, TC kimlik numarası ve kimlik bilgilerini girerek adresinden genel sağlık sigortası tescil bilgilerine ulaşabilecek. Böylece, vatandaşlar prim ödeme yükümlüsü olup olmadıklarını anında e-devlet sistemi veya sgk üzerinden öğrenebilecek.

gelir testi sonuçları

 • Gelir testi ve tespiti işlemleri, gelir tespiti başvurusundan itibaren en geç bir ay içerisinde tamamlanır.


Gelir testine tabi tutulan kişinin başvuru formlarında yer alan aylık kazanç ve diğer bilgiler ile Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinden yapılan sorgulamalardan tespit edilen bilgiler, yukarıda belirtildiği şekilde birlikte değerlendirilerek aile içinde kişi başına düşen aylık kazanç tespit edilir.

Gelir Testi Sonuçları Sorgulama için Tıklayınız

G0: Geliri aylık brüt asgari ücretin üçte birinden az olanlar (primlerini devlet öder),

G1: Geliri aylık brüt asgari ücretin üçte birinden asgari ücrete kadar olanlar (brüt asgari ücretin üçte birinin % 12’si tutarında prim öderler),

G2: Geliri aylık brüt asgari ücretten asgari ücretin iki katına kadar olanlar (brüt asgari ücretin % 12’si tutarında prim öderler),

G3: Geliri aylık brüt asgari ücretin iki katından fazla olanlar (brüt asgari ücretin iki katının % 12’si tutarında prim öderler).

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 24 Ocak 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Gelir Testi Sonuçları (14 Yorum)

 1. 637 tl borcumun oldugunu gördüm gittim kaymakamlıga gelir testini yaptırdım borcunuz yapılandırılacak dediler ayın 15sinde suan 21 i hala değişen bbişey yok sadece gelir testi sorgulama yerinde g1 olarak gözüküyorum ve ben mezun oldum 1 sene üniversite için hazırlanıyorum bunuda gelir testini yapan kişiye tek tek söyledim bu değerlendirmeye alınmadı mı

 2. Gelir testi yaptirdigim halde bana 600 tl borc cikardilar oducek durumumda yok hastalandigim icin calisamiyorumda ne yapmaliyim

 3. ben yeşil kartlıyım.AYNI ZAMANDA 2014 ÜNİVERTEYE BAŞLADIM…”SADECE 2012 YILINA AİT BORCUM GÖRÜNÜYOR”.YEŞİL KART BAŞVURUSUNUDA 2012 SENESİNDE YAPMIŞTIM….”21YAŞındayım” (2012 yılında lise son sınıftaydım)
  BUNU SİLDİRMEK İÇİN NE YAPMAM LAZIM (HERHANGİ BİR EVRAK LAZIMMI SİLDİRMEK İÇİN)0

 4. benim borç dönemim haziran-ağustos 2012 arası üç ay. Gelir testi yaptırdım peki sonucu benim borçlu olduğum döneme göre mi hesaplanıp borç çıkacak yoksa bugünkü kazandığım para üzerinden mi borç gösterilecek eğer öyleyse çok saçma bi sonuca varıyor.

 5. bu yazıda en gec 1 ayda sonuc cıkıyor dıyo ama bn subatın 12ınde dılekceyı verdım suan martın 26 sı hala gozukmuyor gıdıp sordugumdada cum apersembe gndercez dıyıp duruolar….

 6. Ssk primim yatırıldığı halde o tarihlerde bana borç çıkıyor ne saçma bir sistemimiz var 1000 yıl geçse bu devlet adam olmaz.Çalışmasam eyvallah diyecem ssk primim yatıyor ama borç var yani varya kendi halkını kendine borclandirmak için her yolu deniyor.

 7. gelir testi sonucum henüz belli dğeil. hane halkı olarak ben ve annem görünüyor. annemin adına ev var. bu yüzden borçlanma çıkar mı ?

 8. ayda 300 küsür lira bulabilecek varsa ek5 tarım sigortası olmayı denesin. emekliliğe ve sağlık hizmetlerine faydası oluyor. GSS prim borçlarınızı sildirmez fakat dondurur. 1 ayda 2 farklı prim ödemesi olmayacağından bence düşünmelisiniz.

 9. ben aylık gelir tespiti yaptırmıştım fakat bana aylık bi biktar her ay yatırılması gereken borç çıkıyo ve benim o borcu yatıracak durumum olmadığından iptalini sağlamıştım ama iptal olup olmadığından emin olmak istiyorum