SSK İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Sİlaç Kullanım Süresi SorgulamaSK İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Bazı ilaçların kullanım sürelerinin dolması ile ilaçların kullanılamaz hale geldiği bilinen bir realitedir. Bu yüzden kullandığınız ilacın kullanım süresi ile ilgili çok dikkatli olmanız gerekmektedir. e-Devlet sistemi sayesinde son 5 yıla ait tüm ilaçlar takip edilmektedir. Bu pratik hizmet sayesinde artık eczaneye kadar gitmenize gerek kalmadan işlemlerini halledebilirsiniz.

İlaç Kullanım Süresi Öğrenme

SGK’dan aldığınız ilaçların kullanım süresinin ne zaman sona ereceğini, ne zamana kadara aynı ilacı yazdıramayacağınızı, ilacın tarafınızdan kullanım süresinin ne olduğunu merak ediyorsunuz aşağıdaki sayfadan ilaç kullanım süresini öğrenebilirsiniz.

İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Tıklayınız

ilaç kullanım süresi

Bilgi : İlaç Kullanım Süresi Sorgulaması hizmetinden yararlanmak için en yakın PTT şubesine gidip, TC Kimlik No’nuzu bildirerek, 2 TL karşılığında “e-Devlet şifresi” almanız gerekmektedir.

e-Devlet Sorgulamaları

 1. tayfun diyor ki:

  kullandığım ilaçların bitiş tarihini göremiyorum ne yapmam lazım

 2. sevtun diyor ki:

  4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama veri tabanı hatası verıyor 1 aydır neden ne yapmam gerek telefondanda denedım aynısı.

  • Yönetici diyor ki:

   e-Devlet sayfasından sayfayı test ettim sorun şekilde ilaç kullanım bilgileri ekrana yansıdı.

 3. Mustafa Özcan diyor ki:

  Merhaba ben Mustafa Özcan.Benim raporlu ilaçlarımın rapor bitiş tarihlerini nasıl öğrenebilirim,

 4. serkan aydın diyor ki:

  Ilac raporumu bulamiyorum eczaneden bi nushasini alabilirmiyim acaba

 5. sedat diyor ki:

  Sigortalı çalışanım eşim ev hanımı ilaç kullanım dökümünü e-devlet şifresiyle alabilir mi. kırsalda oturuyoruz sgk adana bölgeden alabilirsiniz dedi eczanede 1. Yıllık çıkıyor
  En az 3.yıl gerekiyor

 6. sedat diyor ki:

  Sigortalı çalışanım eşim benim sigortamdan faydalanıyor e devlet şifresi alsa eşim ilaç listesi görebilirmi

 7. Bayram diyor ki:

  İlaç kullanım süresini sorgulama aylardır hata veriyor. Neden ilgilenen yok. İllaki eczanelere mi gideceğiz

 8. ali diyor ki:

  yaşanan meydan da bir söz var ‘ damdan düşenin halinden damdan düşen anlar ‘ diye bu olayları yaşatanlar da yaşar da anlarlar

 9. osman köklü diyor ki:

  EGE de 13 gün yattım şekerimi kontrol altına aldılar.Tıp Fak. verilen ilaç raporum olmasına rağmen. 80 mg. kolesterol ilacını taşrada yazdıramıyorum. uzman yazacakmış. Noropatik ağrılarım nedenli 150 mg. Larica yı rapora rağmen uzman yazacakmış. Söke Devlet Hast. Noroloğu Ali bey bu ilacı ancak epilepsi (sara)hastalarına yazarmış falan filan haydı yolla. 267 mg. lipanthyıl kullanıyordum,15.03.2013’te Kolesterol. 207, Trgliserid.312 çıkmış. buna binaen 80 mg. Lipitör başlattılar. ancak taburcu olduktan sonra yazılan ilacı eczane vermedi. Rapor uygun değilmiş. parayla aldım. daha sonra özelde yazdılar olmadı , sağlık ocağında yazdılar olmadı, Devlet’e gittim o da olmadı. meğer doz rapora uygun değilmiş. raporu düzelmek amaçlı söke’ den tekrar EGE ye gittim, raporu 80 mg. yeniden düzeltme yaptılar. bu seferde kolesterolüm biraz düşmüş Raporu düzeltmeleri bir anlam ifade etmedi. yazılan ilacı yine alamadım. yine parayla aldım. tekrar aile hekimliğine yazdıramadım. Söke Devlet hast. iç hast. şeker ilacımı yazdırdım kolesterol ilacını Kalp damar yazar diye başka doktor önerdi bir kayıtta ordan aldım nihayet yazıldı yazıldı ancak 40 mg. olarak. ALLAH aşkına bir ilaç için bu kadar dolaştırılmak revamı +çekilen eziyet+ ulaşım bedeli ile her doktora ödenen bedel ne olacak ? ey yetkililer sizler doktorculuk oynayacaksınız, doktorlar üç kuruşluk primlerinin peşinde güzelce paslaşıyorlar. Ben ve benim gibi Kronik rahatsızlığı olan insanlara yapılan reva mı ? Çok konuda Mağduruz ancak bu hususta biraz ilgi istirham ediyoruz. Raporumuz varsa aile hekimleri bu işi bitirsin. eskisi gibi olsa iyi olur veya daha başka çözüm olabilir. hem de daha ileri hastanelerde insan yığını olmasının önüne geçilir. Randevu ler, sıra kavgaları bir doktora 40-50 hasta yarıdan çoğu ilaç yazdıracak, Çok şükür biraz pirim için uyduruk teşhis ler ,doktorlar arası paslaşmalar, fırsat bulurlarsa hemen ameliyat!!! gereksiz yere filimler tetkikler, bu durum devleti soyuyor,Bizlerin de yaşam kalitemiz zayıflıyor, yani sosyo ekonomik sorun yaratıyor. maruzatımı saygılarımla arz ederim.

 10. emine diyor ki:

  süresi ne zaman bitiyor

  • Yönetici diyor ki:

   e-Devlet sistemine bağlanarak öğrenebilirsiniz.

   • murat diyor ki:

    “Şu an kullandığınız bir ilaç bulunamamıştır.” mesajı çıkıyor. Raporum ve Aldığım ilaçlar var.
    Bunun anlamı sistem falan yok…..

    • DERYA diyor ki:

     BEN ECZACIYIM BİZE GELEREK BİZİ CEVAPLAYA BİLİRİZ E DEVLET ŞİFRESİNE GREK YOK T.C KİMLİK NUMARANIZLA ECZACIYA GİDE BİLİRSİNİZ

 11. ünal gökten diyor ki:

  kollesterol ilaclarını aile hekimi recetesiyle alınırken (40mg) birkaç ay önce (20mg) olarak tanzim ediliyor uzman hekime yazdırıldlğı zaman (40mg) alınıyor neticede o ilaç sgk dan çıkmış oluyor bu işin gerekçesini anlamış değilim tekrar eski haline dönmesini bekliyor saygılar sunuyorum.

Konu İle İlgili Yorum Yaz