YurtDışı e-Devlet Şifresi

yurtdışı e devlet şifresiYurtdışında e-devlet Şifresi Nasıl Alınır

Şifreyi, şahsen başvuru yurtdışında Başkonsolosluklarımızdan ücretsiz temin edebilirsiniz. Şahsen başvuru uygulaması, kişinin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adına işlem yapmasının önünegeçilmesini amaçlıyor.

e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Şifre ile giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz istenir, bu durumda Başkonsolosluktan aldığınız şifreyi girmeniz ve ardından da kendinizin belirleyeceği ve belli kriterlerden oluşan (şifre değişikliği sayfasında açıklanan) yeni şifrenizi girmeniz istenir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra yeni şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifreyle ilgili ekranda bulunan uyarıları lütfen dikkatlice okuyunuz.

Şifremi Nasıl Kullanabilirim ?

Elektronik hizmetlere erişebilmek için TC Kimlik numaranız ve Başkonsolosluktan almış olduğunuz şifre ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. e-İmza gerektiren hizmetleri kullanabilmek için e-İmza edinilmesi hizmete bağlı olarak ayrıca gerekebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Bu yazı en son 26 Eylül 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

YurtDışı e-Devlet Şifresi (16 Yorum)

 1. Merhabalar,

  bugün Yeni e-Devlet Kapisi Sifresini aldim ve ilk girisimi yapmak istiyordum. Fakat System TC Numarasi veja Sifre yanlismis diyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor?
  Lütfen acil yardim bekliyorum.

  Tesekkürler

 2. Kendi sahsima ait e devlet sifresi almak istiyorum bagli bulundugum konsolosluk hannover bas konsolosluk e devlet sifresi nasil ala bilirim bilgilendirirseniz sevinirim

  • Selam Sibel, dogrudan Klagesmarkt’taki konsolosluga basvurman yeterli. arastirdim, e-sifre icin bir randevuya ihtiyac yok. ayrica egitim ataseliginden bilgi almak icin de randevuya ihtiyac yok. ben az sonra e-sifre ve egitim ataseligi icin konsolosluga gidecegim. farkli bir uygulama varsa buradan bilgilendirme yaparim. iyi günle

   r.

  • Türkiye Cumhuriyeti
   Hannover Başkonsolosluğuna aşağıdaki telefon numarasindan, Pazartesi – Cuma (14.30–17.00) saatleri arası ulaşabilirsin.

   Telefon:
   +49-511 76865-0

   Konsolosluga dogrudan gitmek istersen

   Çalışma Saatleri
   Pazartesi – Cuma (8:30 -12:00 )

   Adres :
   An der Christuskirche 3 30167 Hannover

 3. Merhabalar! Benim bulundugum ulkede malesef konsolosluk yok ve e devlet sifresi almam gerekiyor. Bu konuda yardimci olur musunuz?

 4. bir e devlet sifresi icin 350 KM MI YAPACAGIM PARISE GITMEMLAZIM GIDIS GELIS 700 KM ZOR IS TC VATANDASI OLMAK NIYE HEP ZORLUKLARI BIZE VERIYORSUNUZ TC KIMLIGIMIZIN YANINA E DEVLETIDE YAZSANIZ OLMAZMI?

 5. Degerli Yetkililer,

  Su an itibariyle, son yarim saattir ugrasilarim sonucunda ne yapti isem bir Sifre alma konusunu halledemedim. PC ile herhangi bir acemiligim yok ve kendim eski Sosyal Danismanlarden birisiyim. ve sorunsuz tüm Teknik konulari takip edebilirim.

  Lütfen bu Sifre konusunda yardimci olursaniz sevinirim. Benim sorun yasadigim bölüm es son kisimdaki gizli harflerin verilmesine dayali. Defalarca tekrar tekrar yazdigim halde basarili bir sonuca varamadi. Simdiden tesekkürler.

  Nail Yüksel

  • Nail Bey,

   e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

    • Vekaletname sahipleri ve vasi tayin edilen kişiler temsil ettikleri kişiler adına e-devlet şifresi alabilir. (Vekaletname veya vasi kararının ibrazı gerekir).

     E-devlet şifresinin bulunduğu zarf teslim edilirken e-devlet kapısı şifre “teslim-tesellüm” belgesi imzalatılır.

  • Nail Bey,

   Eski PC’lerde ve eski Internet Browser’lerde böyle problemler yasanabiliyor.
   Browser’in aktüel olmasi lazim. Bu durumda Browser’in güncellenmesi ya da baska bir PC’de tekrar deneyebilirsiniz.

   (Bu cevabi yazarken e-devlet sifresinin elinizde oldugunu var sayiyorum.)

 6. Merhabalar :

  Ben İbrahim Halil ZİYTAK 1982-1984 yılları arasında Almanyanın Bielefeld kentinde bulunun meslek okulunda sitajyerlik yapmış bulunmaktayım ancak eğitim gördüğüm dönem içerisinda eğitim görmüş olduğum okul tarafın sigortalı olduğumdan dolayı emekli olabilmem için sigorta hizmet dökümüne ihtiyaç duymaktayım konu ile ilgili yardımlarınızı rica edrim.
  Saygılarımla

 7. mrb
  Yurt dışından yakınıma bir cep tel götürdüm vergi dairesinde kayıt yaptım yanlız tel kapanmış ve e-Devlet Şifresi lazımmış bu durumda benim şifrem mi gerekli yoksa tel adına Kayd eden kişinin şifresimi Lazım lütfen yardımcı olun tşk.