4C Emekli Aylığı Kesintileri

4C Emekli Aylığı Kesintileri

Sosyal Güvenlik Kurumu tüm statülerde emekli olanlara ilişkin detaylı bilgileri e-Devlet sistemi üzerinden vatandaşların bilgisine sunarak şeffaflık ilkesine dayalı çalışmalar yapıyor. Teknolijinin getirdiği bu olumlu gelişmelerden  vatandaşlar emekli aylık bilgilerinin durumunu internet üzerinden rahatlıkla görebiliyorken bu maaşa ilişkin  emekli aylığındaki kesintileride sistem üzerinden kolayca görebilmekteler. 4c emekli maaşı kesintisi sorgulama işlemleri için yazının devamında detayları sizlere anlatacağız.

4C Emekli Aylığı Kesintilerini Nasıl Sorgulamayabilirim ?

Emekli Sandığı (4C) emekli aylığı kesintilerini sadece e-Devlet sistemi ve Sosyal Güvenlik Kurumunun işbirliği vasıtasıtyla güvenli bir şekilde öğrenebilir, bunun yanı sıra maaşınıza ilişkin diğer konularda da 4C çatısı altında yer alan uygulama sayfaları arasında rahatlıkla hizmet alabiliyorsunuz.

 • Hemen aşağıdaki sayfadan e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yaparak emekli maaşınızın üzerinden kesilen tutarı sorgulayabilirsiniz.

4C Emekli Aylığı Kesintileri için Tıklayınız

Bilgi : Bu işlemi yapabilmek için size özel e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapmalısınız. Şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvuru işleminden sonra 2 TL işlem ücreti ödeyerek e-Devlet şifrenizi alarak turkiye.gov.tr üzerinden tüm işlemlerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Bu yazı en son 20 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

4C Emekli Aylığı Kesintileri (15 Yorum)

 1. Babamdan kalan yetim maaşı alıyorum 18 yaşına girdim maaşım kesildi maaşının tekrar bağlanmasını istiyorum 2 yıllık üniversiteye geçtim ne yapmam lazım emekli sandığından emekli

 2. 4/c Emekli aylık bilgilerimi görmek istedim defalarca işlemi yapmış olmama ragmen siteye bir türlü giriş ya pamadım. Sitenizde sorun var ilgilenirseniz iyi olur.

  • MAYIS 2016 MAAŞIMDAN 41.78 TL KESİNTİ YAPILMIŞ NEREYE KESİLDİ e-DEVLET HESABIMA GİRİP BAKIYORUM HİÇBİR AÇIKLAMA YOK.İMEİL ADRESİME AÇIKLAMALI BİR MEİLLE BİLGİLENDİRİLMEK İSTİYORUM.bİLGİLERİNİZE.

 3. Emekli maaşımdan suriyeli vatandaşlara kesinti yapılıyor mu?Açıklasanız memnun olurum.Saygılar.

 4. sgk yapılandırma maaş kesintileri devam edecek mi.bizden kesilen sgdk iade edilmiyecekmi veya kıdem yılına ilave edilmiyecekmi

 5. şifre ile e-devlet hesabıma girdim. 4c emekli aylık kesintimi öğrenmek istedim. defalarca açmak istememe rağmen (web cevap vermiyor )hata mesajı çıktı. öğrenemedim.

 6. 15/07/1967 doğumluyum 04/03/1984 ssk kaydım var 1988 askere gittim 18 ay askerlik yaptım daha sonra askerlik borçlanmasını yatırdım 06/09/1993 te De me olarak tsk göreve başladım halen çalışıyorum ne zaman emekliliği hak ediyorum ne zaman maaşlı emekli olabilirim yardımcı olursanız sevinirım

 7. 55765202 sicil numaralaı emekli sandığından emekliyim 1 ocak 2016 tarhli emekli maaş bildirgesinde 1684.64 ytl.olan maaşımdan ek maaş kesinti listesinde 39 .15 ytl muayene ve iştirak payı kesilmesine rağmen DENİZBANK hesabına 1612 YTL dekontu gözükmektedir. halbuki kesinti icmal listesindeki masraf bedeli çıkarıldıktan sonra bankaya yatırılması gereken tutarın 1645.49 ytl olması gerekirdi. masraf cizelgesinde gösterilmeyen 32.97 ytlenin kesilme sebebi anlaşılamamıştır. yapılan bu kesintinin izahının bildirilmesini arz ederim. saygılarımla.

 8. 08.04.1986 dan 01.09.1997 tarihine kadar Emekli Sandiginda
  2005 yilindan 2013 yilina kadar Fransa da calistim.
  Su anda SGK da 01.09.2013 tarihinden beri fiilen calismaktayim.
  Ne zaman hangi kurumdan emekli olursam en yuksek maasi alabilirim?