4C Tescil Kaydı

4C Tescil Kaydı

4C Tescil Kaydı nedir ? Öncelikle bu konuda kısa bilgilendirme aktaralım; 4C stasüne bağlı kişilerin ilk sicile geçirme, sicile yazım, kütüğe kayıt anlamına gelen belirli hakların, yasal durum veya olanakların ortaya çıkması yasada belirtilen sicillere kayıt düşülmesi anlamını taşımaktadır.

Daha önce Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan 4C Tescil Kaydı hizmetide artık e-Devlet bünyesine dahil oldu. Emekli Sandığı (4C) tescil kaydınızı çalışan ve emekli olarak kontrol edebilirsiniz. Yazımızın devamında uygulamaya erişimin ile ilgili size bilgilendirmeleri aktacağız.

Bu hizmet sayesinde 4C Tescil Kaydı yaptırmış kişilerin işlemlerinin resmi olarak yapılış tarihlerini kontrol edebilecekler.

4C Tescil Kaydı Sorgulaması Nasıl Yapılır

Aşağıdaki bağlantıdan sisteme giriş yaptıkdan sonra direk olarak tescil kaydı ekranı ile karşılacaksınız.

4C Tescil Kaydı Sorgulaması için Tıklayınız

 

4c tescil kaydı pasif ibaresi ne demektir ?

Eğer tescil sayfanızda;

  • Aktif yazıyorsa :  emekli olmamış demektir (ister sigortası yatsın ister yatmasın)
  • Pasif yazıyorsa : emekli olmuş demektir.(tahsis numarası var demek)

Bilgi : Bu işlemi yapabilmek için size özel e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapmalısınız. Şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvuru işleminden sonra 2 TL işlem ücreti ödeyerek e-Devlet şifrenizi alarak turkiye.gov.tr üzerinden tüm işlemlerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Bu yazı en son 20 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

4C Tescil Kaydı (1 Yorum)

  1. Vazife malulu olarak hipertansiyonfan askerdeyken elverişsiz raporu verdiler vazife malullugine primsiz ayliklar dairesine basvurdum durumu görev süresi sona ermesi pasif yazıyor ne demek