Emekli Bayram İkramiyesi 2018

Emekli Bayram İkramiyesi 2018

Emeklilere ve memurlara Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye verilmesi, Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) taşınıyor. Memur-Sen’in daha önce promosyon talebini olumlu karşılayan KPDK bu sefer de emekliye yılda 2 kez maaş ikramiyesi konusunu masaya yatıracak. Eğer anlaşma sağlanıp hayata geçerse, yılda iki kez dağıtılacak olan ikramiye SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de kapsayacak şekilde genişletilebilecek.

Son haberlerle derlediğimiz emekli bayram ikramiyesi haberi, emekli maaşı bayram ikramiyesi, memura bayram ikramiyesi varmı 2018 sorularına yanıt vereceğiz.

YILDA 2 MAAŞ EMEKLİYE İKRAMİYE (1 MAYIS 2018)

Başbakan Binali Yıldırım Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, emeklilere her yıl iki bayram öncesi ikramiye verileceğini açıkladı. Yıldırım, Emekli olmuş 12 milyonun üzerinde vatandaşımız var.

Devletten emekliliği dışında maaş alanlar var. Bunlara Ramazan Bayramı öncesi 1000 TL, Kurban Bayramı öncesi 1000 TL ikramiye vereceğiz. Emekliler, dul ve yetimler bundan faydalanacak” dedi.

Tabi bu 12 milyon üzerinde emekliyi düşündüğümüz zaman hatırı sayılır bir para ediyor. Emeklilerimiz daha fazlasına layık. Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek. Dolayısıyla böylece 12 milyonun üzerinde emeklimize, ister az maaş alsın, ister çok maaş alsın bu bir bayram hediyesi, ikramiyesi olarak düşünülen bir şey.

Burada bir şey yapmıyoruz. Maaşına şu kadar dediğin zaman o bir anlam ifade etmiyor. Çok alan çok alıyor, az alan az alıyor. Standart eşit miktarda aldığı emekli maaşına bakmadan böyle bir imkanı sağlamış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun.”

BAYRAM ÖNCESİ 1000 TL VERİLECEK

İkramiyenin miktarını da açıklayan Yıldırım, “Ramazan bayramı öncesi 1000 lira, kurban bayramı öncesi 1000 lira. Tabi bu 12 milyon üzerinde emekliyi düşündüğümüz zaman hatırı sayılır bir para ediyor. Emeklilerimiz daha fazlasına layık. Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek. Dolayısıyla böylece 12 milyonun üzerinde emeklimize, ister az maaş alsın, ister çok maaş alsın bu bir bayram hediyesi, ikramiyesi olarak düşünülen bir şey. Emekli maaşına bakmadan böyle bir imkanı sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

YAŞLILIK AYLIĞI YÜKSELTİLDİ

Bu yaşlılar kim? 65 ve üzeri. 65 yaşlılık aylığı diye bir şey var. 2022 sayılı kanuna göre ödenen bir aylık. Bu üç ayda bir ödeniyor ve her ay için şu an 266 lira.

Üç aylığı toptan ödeniyor. Kimler alıyor? Bunu emekliliği olmayan, kimsesi olmayan, hiçbir geliri olmayan kadın erkek fark etmez vatandaşlarımız. Ne kadar var? 600 bin civarında bu haktan bu yaşlılık aylığından yararlanan vatandaşlarımız var. Bunların 266 lira olan aylığını 500 liraya çıkarıyoruz. Üç ayda bir 1500 lira para almış olacaklar.

253 BİN EMEKLİYE MÜJDE VAR


Memura bayram ikramiyesi varmı 2018

Hükûmet, kamuda 30 yıldan fazla çalışan memur emeklilerinin ikramiyelerinin ödemesini bu ayın sonuna kadar tamamlayacak. Bu kapsamda 252 bin 476 kişiye toplamda 1 milyar 110 milyon lira ödeme yapılmış olacak. Son 3 yıllık primlerini zamanında ödeyip de zora düşen işletmelerin, esnafın talepte bulunması durumunda ödemelerde kolaylık sağlanacak.

Taşerondan kadroya geçenler geçmişte aldıkları maaşın 1.5 katını promosyon alacak. Hastanelerin sicil karnesi çıkarılacak. Tetkik-tahlil projesi yaşama geçirilecek. Ameliyat, organ nakli, laboratuvarda vatandaşa kolaylık sağlanacak, 291 ilaç Türkiye’de üretilecek. Kolay işverenlik sistemi yaygınlaştırılacak.

yazar_sorusorKonu ile ilgili yorumlarınızı paylaşmak isterseniz aşağıdaki bölümden yorumlarınızı gönderebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 01 Mayıs 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Emekli Bayram İkramiyesi 2018 (6 Yorum)

  1. Neden emeklilere verilen promosyon bizim gibi özürlü çocuğu olan bakıcı annelere bu hak tanınmıyor merek ediyorumm ….tesekkür ediyorum bizide düşündüğünüz için

  2. merhaba ben hem ssk emeklisi alıyorum hemde emekli sandığı şehit yakını maaşı alıyorum bayram ikramiyesini birindenmi yoksa ikisindendemi alacağım

  3. Merhaba ya basbakan diyorki dul ve yetim maasinalanlarda 1000 lira ikramiye alacak. Sonrasında Sgk bakani emekli olan kisi 1000 lira alacak ancak ölüm ayligi alan kisi aylık hissesine gore alacak diyor yani simdi o 2000 lirayı 12 ay icerisinemi yayacaklar? Oeasini anlayamadim ben bilgisi olan warsa yorum atabilir.