Emekli Maaşı Evde Ödeme

emekli maaşını evden almak için

İsteyen her emekli maaşını evinde alabiliyor. Eskiden belli bir yaşın üzerindeki emekliler için sağlanan evde ödeme hizmeti artık bir süredir, talep eden tüm emekliler, evde maaş ödenmesi kolaylığından yararlanabiliyor. Yazının devamında online olarak bu hizmete nasıl başvuru yapabileceğinizi bulabileceksiniz.

Emekli ve hak sahiplerinin gelir/aylıklarının evde ödeme uygulaması ilk defa 2011 yılında başlatılmış olup, uygulamanın usul ve esasları PTT Genel Müdürlüğü ile Kurumumuz arasında imzalanan 05/01/2010 tarihli “Prim Tahsilatı ve Ödemelere İlişkin Protokol” ile belirlenmiştir.

Buna göre, gelir ve aylıklarının konutta ödenmesini talep eden sigortalı ve hak sahiplerine hiçbir şarta bağlı olmaksızın kendi nam ve hesabına bağımsız çalışan sigortalılar için ilk aylıkları dışındaki gelir/aylıkları PTT işyerleri aracılığıyla konutlarında ödenir.

PTT ile Evde Ödeme

Kuruluşumuz aracılığı ile maaş alan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri, talep etmeleri halinde ilave bir ücret ödemeksizin ve hiçbir yaş sınırlaması olmadan emekli maaşlarını “ KONUTTA ÖDEME” emekli maaş ödemesi hizmeti ile konutlarında alabilmektedirler. Başvuruyu e-Devlet üzerinden yapmak çok kolay.

  • PTT’DEN ÜCRETSİZ HİZMET

Aşağıdaki bağlantıdan www.turkiye.gov.tr üzerinden sunulan adresinde yer alan “Adres ve Banka/PTT Değişikliği” menüsü de kullanılarak 4/1-(a) ve 4/1-(b) statülerindeki gelir/aylıkların konutta ödenmesini online olarak talep edebilirsiniz.

emekli maaşı evde ödeme

PTT Evde Ödeme Başvurusu için Tıklayınız

Özellikle hatırlatmak isterim ki; 18 yaşını doldurmamış çocuklar, kısıtlılar ve kendisine kayyım tayin edilen kimselere ait maaşlar, bunların veli, vasi veya kayyımlarına ödenmekte, vekaletname ile vekillere yapılacak ödemelerde, emeklinin aylığını alma yetkisi bulunduğunu açıkça belirten ve noterlikçe onaylanmış vekaletnamenin ödeme yapan PTT personeline ibraz edilmesi şarttır. Bu nedenle evde vekaletnamenin bir fotokopisi ile kimlik fotokopisinin bulundurulmasını tavsiye ederim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 28 Aralık 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Emekli Maaşı Evde Ödeme (1 Yorum)

  1. Kardeşim Mahmut Bintepe 09.06.2015 tarihinde vefat etti.Maaşını sizden almakta idi.Var olan hesabın kapanması için izlemem gereken yol nedir bildirirseniz müteşekkir olurum.
    Saygılarımla.