Emekli Maaşı Ne Kadar

Bu soruyu emekli olan vatandaşlar maaş zamları zamanında genelde yeni yılda soruyor. Emekli olmayan vatandaşlar ise ne kadar emekli maaşı alacağını merak ediyorlar. 4A,4B,4C emeklileri emekli maaşlarındaki artışları e-Devlet üzerinden görebilmektedir. Emekli Maaşı Ne Kadar zam ayında alacağınız emekli maaşı artışındaki değişikliği henüz bankadan paranızı teslim almadan önce e-Devlet şifresi ile internet üzerinden görebilirsiniz.

Yazımızın devamında farklı kurumların emekli maaş bilgisini alacağınız sorgulama sayfasına direk olarak yönlendirme yapacağız bu sayede Emekli Maaşı Ne Kadar sorusuna en net cevabı resmi kaynaktan öğrenebileceksiniz. Emekli adayı olan vatandaşların ise yazının sonunda yer alan ne kadar emekli maaşı alırım bağlantısını ziyaret edebilir.

SSK (4A) Emekli Maaşı Ne Kadar

SSK emekli maaşınızın ne kadar olduğunu öğrenme işlemini sadece e-Devlet sistemi üzerinden yapabiliyorsunuz bunun için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız daha sonra açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Emekli maaşı sorgulama işleminiz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Ekrana yansıtılan sonuç sayfasında SGK emekli maaşlarınızda ki değişiklikleri öğrenmek için “Aylık Tutarı” sekmesini kontrol etmelisiniz.

SSK Emekli Maaşı Ne Kadar Öğrenmek için Tıklayınız

Sonuç olarak yukarıdaki görselde gri1 kare içine alınan yerde 4A emekli maaşınızı görebilirsiniz.

BAĞ-KUR (4B) Emekli Maaşı Ne Kadar ?

Bağkur emekli maaşınızın ne kadar olduğunu öğrenme işlemini sadece e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz bunun için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Bağkur Emekli maaşınızın ne kadar olduğunu öğrenmek için için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Ekrana yansıtılan sonuç sayfasında Bağkur emekli maaşlarınızda ki değişiklikleri öğrenmek için “Aylık Tutarı” sekmesini kontrol etmelisiniz.

Bağkur Emekli Maaşı Ne Kadar Öğrenmek için Tıklayınız

Sonuç olarak yukarıdaki görselde gri1 kare içine alınan yerde 4B emekli maaşınızı görebilirsiniz.

Emekli Sandığı (4C) Emekli Maaşı Ne Kadar ?

4C emekli maaşınızın ne kadar olduğunu öğrenme işlemini sadece e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz bunun için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. 4C Emekli maaşınızın ne kadar olduğunu öğrenmek için için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Ekrana yansıtılan sonuç sayfasında 4C emekli maaşlarınızda ki değişiklikleri öğrenmek için “Aylık Tutarı” sekmesini kontrol etmelisiniz.

4C Emekli Maaşı Ne kadar Öğrenmek için Tıklayınız

Sonuç olarak yukarıdaki görselde gri1 kare içine alınan yerde 4C emekli maaşınızı görebilirsiniz.

*** Emekli adayları için Ne Kadar Emekli Maaşı alırım hesaplama işlemi için aşağıdaki sayfayı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

http://www.sgk.gen.tr/ssk/emekli-maasi-hesaplama.html

yazar_sorusorHerhangi bir problemle karşılaşırsanız bize aşağıdaki bölümden yorum yazarak bildirebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 05 Ocak 2017 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Emekli Maaşı Ne Kadar (5 Yorum)

    • Hakkı Bey siz emeklimisiniz yoksa emekli adayımısınız zira ben adayım ve benim hesaplamada da 100 tl ccivarı eksik var.