Emekli Maaşı Sorgulama


Bugün kaleme alacağımız yazımızda size eski adıyla, SSK, BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI olan kurumlardan aylık alanların emekli maaşı sorgulama interaktif uygulamasını sizlere teker teker ve kapsamlı bir şekilde anlatacağız. Yazımızın devamında yer alan yönergelerin eşliğinde emekli maaşınızın ne kadar olduğunu  e-Devlet üzerinden görebileceksiniz.

emekli maaşı sorgulama

  • 4A – Eski adıyla SSK
  • 4B – Eski adıyla Bağkur
  • 4C – Eski adıyla Emekli Sandığı

Sıralamasına göre aşadağıdaki bölümden emekli olduğunuz kuruma göre yönergeleri takip etmeye başlayabilirsiniz.

Şifresiz Olarak Maaş Sorguaması Yapabilir miyim ?

Öncelikle size sgk.gov.tr üzerinden yani SGK nın resmi web sitesi üzerinden bu işlemleri kişişel verilerin güvenliğinin sağlanması korumak adına bu işlem ve bir çok SGK uygulamalarının kaldırıldığını artık bu ve benzeri sorgulama işlemlerinin sadece e-Devlet sistemi üzerinde yapılabildiğini siz değerli site misafirlerine bildirmek isteriz.

1 Kasım 2014 tarihinde uygulamaya giren bu sistemle artık şifresiz şekilde sorgulama yapılamıyor. Yazının devamında e-Devlet üzerinden nasıl emekli maaşı sorgulama işlemini yapacağınızı en ince detayıda kadar sizlere anlatacağız.

SSK (4A) Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK emekli maaşı sorgulama işleminizi sadece e-Devlet sistemi üzerinden yapabiliyorsunuz bunun için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Emekli maaşı sorgulama işleminiz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. SGK emekli maaşı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

Sonuç olarak aşağıdaki fotoğrafda yer aldığı gibi  emekli maaşınızı görebilirsiniz.

e-DEVLET ÜZERİNDEN

SSK Emekli Maaşı Sorgulaması için Tıklayınız

4a emekli aylık bilgisi

BAĞ-KUR (4B) Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama işleminizi sadece e-Devlet sistemi üzerinden yapmak için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Emekli maaşı sorgulama işleminiz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.  Bağkur emekli maaşı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

Sonuç olarak aşağıdaki fotoğrafda yer aldığı gibi  emekli maaşınızı görebilirsiniz.

e-DEVLET ÜZERİNDEN

4B Bağkur Emekli Maaşı Sorgulaması için Tıklayınız

4b Emekli Maaşı sorgulama

Emekli Sanığı (4C) Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işleminizi sadece e-Devlet sistemi üzerinden yapmakiçin aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Emekli maaşı sorgulama işleminiz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. 4C emekli maaşı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

Sonuç olarak aşağıdaki fotoğrafda yer aldığı gibi  emekli maaşınızı görebilirsiniz.

e-DEVLET ÜZERİNDEN

4C Emekli Sandığı Maaş Sorgulaması için Tıklayınız

emekli maaşı sorgulama e devlet

yazar_sorusorEmekli Maaşı Sorgulama sayfasında karşılaştığınız herhangi bir sorun olursa bize aşağaki yorum sayfasından iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2014

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Emekli Maaşı Sorgulama (236 Yorum)

  1. Kurban Bayramı öncesi yatan emekli maaşım 450 Tl eksik yattı Fakat tümsorgulamalarıma rağmen bir sonuç alamadım.Maaş Aldığım İlgili Bankayada gittim Sgk’dan sorgulayın bizde kesinti yok dediler.İlaç ve Muayene kesintilerine baktım ordada bir anormallik yok lütfen bu mağdur olduğum durumu çözün.Zaten bir emekli olarak kıt kanaat geçiniyoruz 450 Tl küçümsenecek bir Rakam değil.

    • Metin Bey, Alo 170 arayarak kayıt oluşturunuz tarafınıza konu ile ilgili geri dönüş sağlanarak oluşan problem giderilecektir.

  2. 4c emekli maasimi e devletten sorguladigimda aylik baslangic tarihiniz sorgulanamamakta diye bir hata cikiyor bunun sebebi nedir acaba

  3. SGK KAMUDA EMEKLİLİK ASKIYA ALINDI ŞEKLİNDE BİLDİRİ YAPTI . 12 EYLÜL DE 65 YAŞIMI DOLDURMUŞ OLACAĞIM. KURUMUM MSB- SSM İLE SGK ARASI İŞLEM NASIL OLACAK. KURUM BENİ EMEKLİYE AYIRACAK SGK İKRAMİYE VE MAAŞ BAĞLANTISI YAPMAYACAK MI MADURİYETİM DURUMUNDA NE YAPMALIYIM. TEŞEKKÜR EDERİM.

  4. 4 C EMEKLİSİYİM. EMEKLİ MAAŞIMI HANGİ TERİHTE ALACAĞIM MAAŞ TABLOSUNDA GÖZÜKMÜYOR. EN ERKEN EMEKLİ AYLIĞIMI HANGİ TARİHTE ALABİLİRİM.

  5. /70 EMEKLİ YİM ANCAK /70 DE ÖZÜRLÜYÜM. YAKINIMIN DAN YETİM AYLIGI ALABİLİRMİYİM.SAYGILAR

1 5 6 7