Ne Zaman Emekli Olurum SMS ile Öğrenme

Sosyal Güvenlik Kurumu en çok vatandaşların ne zaman emekli olacağına ilişkin soruların yoğunluğunu yaşıyor. Bu hesaplama işlemlerine çeşitli kolaylıklar sağlamaya devam eden SGK artık SMS ilede bu konuda vatandaşları Ne Zaman Emekli Olurum SMS ile bilgilendirme yoluna gitmeyi tercih etti. İlgili hatta SMS gönderiminden kısa bir süre sonra cevap geliyor. Cevapta kaç yaşında emekli olabileceğiniz, emekli olmak için kaç gün prim ödemeniz gerektiği ve kaç yıl sigortalı olmanız gerektiği bilgileri tarafınıza iletiliyor.

Hizmetten Nasıl Faydalanabilirim?

Ne Zaman Emekli Olabilirim SMS Hizmeti’nden yararlanmak için aşağıdaki görseldeki gibi sms gönderimi sağlamalısınız. Görselde de belirtildiği üzere öncelikle cep telefonunuzun kısa mesaj yazma ekranına N yazmanız gerekiyor. Sonrasında boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaranızı yazmanız gerekiyor. İşe giriş tarihiniz GG.AA.YYYY formatında yazıp yine boşluk bırakarak 4A, 4B veya 4C hizmet kapsamından birini yazdıktan sonra mesajı 5502’ye göndermeniz gerekiyor.
N yaz boşluk bırak T.C. Kimlik Numaranı yaz boşluk bırak, İşe Giriş Tarihini yaz (GG. AA.YYYY) boşluk bırak ve hangi kapsamda çalıştığını yaz *(4A, 4B, 4C) 5502’ye kısa mesaj at.

ne zaman emekli olurum sms

  • Her bir (soru-cevap) SMS 1 TL olarak ücretlendirilmektedir.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 14 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Ne Zaman Emekli Olurum SMS ile Öğrenme (6 Yorum)

  1. 1994 sig.gir.3 ay,1ay isteğe bağlı sigortam var.1.1.1956 doğ.ne zaman emekli olabilirim.

  2. mart 1995.de tarım bağkurlu oldum 20 ay askerlğimi goçladım ve ödedim 5 ocak 1962doğmluyum ne zaman emekli olurm saygılar İBRAHİM TÜRKMEN.KONYA