SGDP Tescil Kaydı Sorgulama

SGDP Tescil Kaydı Sorgulama
Bugün kaleme aldığımız SGDP Tescil Kaydı Sorgulama konusunda önemli bilgiler aktaracağız. Bilindiği gibi SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Kanunu’na göre emekli aylığı (yaşlılık aylığı) almakta iken vergi mükellefiyetinden dolayı 4/b (Bağ-Kur) kapsamında Sosyal Güvenlik Destek Primi’ne tabi olan sigortalılardan 2008’den itibaren aylıklarından sosyal güvenlik destek primi kesiliyor.

 • Sosyal Güvenlik Kurumu da gelirlerini artırmak için bu tür mükellefiyet tesis etmiş olanlardan SGDP alma yoluna gidiyor.
 • Tahsilât sorunu yaşamamak için de ödenmesi gereken SGDP emekli maaşlarından doğrudan kesiliyor.

SGDP Tescil Kaydı Sorgulaması için Tıklayınız

Üst bağlantıdan T.C Kimlik bilgilerinizle giriş yaptıkdan sonra otomatik olarak SGDP Tescil Kaydı sayfasına yönlendirileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 30 Aralık 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGDP Tescil Kaydı Sorgulama (11 Yorum)

 1. Ticarethanemi kapadım ticaret sicil ilan müddeti bir yıl dedi ve bir yil sonra telkin etti kapattıktan sonra telkin tarihine kadar ticari faaliyetin olmadı faaliyetin olmadığı müddet için benden SGDP kesildi normal midir.

 2. 2013 YILINDA ÇİKARILAN SGDP BORÇLARIM İÇİN SGK YA GİDİP BORÇLARIMI ÖDEDİM BAŞAKA BORÇ YOK TAMAM DEDİLER ŞİMDİ YIL 2016 ÇIKARTILAN BORÇ 4,544,37 TL VE HER AY EMEKLİ MAAŞIMDAN 446,21TL KESİLMEYE BAŞLANDI BUNUNLA İLGİLİ İZMİR SGK YA GİTTİM BU KESİNTİLERLE İLGİLİ BİLGİ VERECEK BAYANDAN KONUYU SORDUM TATMİN EDİCİ CEVAP ALAMADIM 15, GÜN SONRA TEKRAR GİTTİM BAYAN BAYA SİNİRLİ Bİ ŞAKİLDE SİZ HER HAFTA GELİP BİZİ RAHATSIZMI EDECEKSİNİZ DİYE BAĞIRIP Bİ ELİNDE SİGARA Bİ ELİNDE ÇAKMAK DİŞARIYA SİGARA İÇMEYE GİTTİ BENDE GELREKLİ BİLGİYİ ALAMADIM AYLIĞIMDAN KESİNTİ DEVAM EDİYOR BUNUN İÇİN NE YAPMALIYIM.

 3. 2011 yılında maliye ve oda kaydımı sildirmiş olmama ragmen esnaf sicilde kaydım görülüyor.Emekli aylığımdan heray kesinti yapılmış bu parayı geri alabilmem için ne yapmam lazım.

 4. sayın yetkili SGDP kesintim vardı borcum ne zaman bitiyor borcum kaldıysa nekadar var lütfen yazarmısınız

 5. sgdp kalkmasına rağmen 2 aydır maaşımdan kesinti oluyor.bu konuda bir müracat mı gerekli…bir açıklama

 6. sgdp kesintisi 2016 da kaldırılacaktı. benden 107 tl sgdp borcu yine kesilmiş. konu ile ilgili bilgi alabilir miyim. teşekkürler

 7. emekli çalışanım destek piriminin emekliye neyararı olur cevaplayana şimdiden teşekkür

 8. 2104309217 tahsis numaralı 12/2014 4A ödeme blgisinde
  295,7 TL gecikmiş SGDP kesintisinin açıklamasını nasıl öğrenebilirim ?