SGK Banka Değişikliği

sgk bankaSGK Banka Değişikliği

Bu yazımızda size “Emekli Maaşı Banka Değişikliği” işlemlerinizi nasıl internet üzerinden yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

4-A , 4-B, 4-C olmak üzere e-Devlet sisteminden maaşı aldığınız bankanın değişikliğini yapabilirsiniz. Eski Adlarıyla SSK, Bağkur, Emekli Sandığı banka değişiklikleri işlemlerini sadece e-Devlet şifreniz gereklidir.

SGK Banka Değişikliği Nasıl Yapılır ?

SGK günümüzde birçok banka ile anlaşmış durumda. Geçmişte maaşlarını PTT ya da Devlet Bankası şubelerinden alanlar dilerse banka değişikliklerini internet üzerinden yapabilmektedir. Maaşınızı aldığınız bankayı değiştirme işlemi şu an için sadece ayın 11 ile 30 arası yapılabilmektedir.

4A (SSK) Banka Değişikliği Yapmak İçin Tıklayınız

4B (Bağkur) Banka Değişikliği Yapmak İçin Tıklayınız

4C (Emekli Sandığı) Banka Değişikliği Yapmak İçin Tıklayınız

sgk banka değişikliği

Belirtelim ki; değişiklikler işlemin yapıldığı takip eden aydan başlamaktadır.

Örneğin; Banka değişikliği Temmuz ayında gerçekleştirilmişse Temmuz maaşı eski bankadan, Ağustos maaşı seçilen yeni bankadan alınacaktır.

Bu hizmetten yararlanarak, T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aldığınız gelir veya aylığın ödeneceği banka ya da PTT şubesini güncelleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı en son 05 Kasım 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK Banka Değişikliği (1 Yorum)

  1. Emekli sandığı tarafından 2009 da emekli maaşım Halk Bankası SİLOPİ şubesine gönderildi. Bu günlerde maaşımı SİLOPİ GARANTİ bankası şubesine nakil yapmak istedim. Ancak Merkez Bankasından 3 sefer Risk raporu almama rağmen ve 1 sefer de telefonla görüşmeme rağmen (HER SEFERİNDE DE HİÇ BİR BORCUNUZ BULUNMAMAKTADIR DENİLMESİNE RAĞMEN) Maaşımı nakil edemiyorum. Bana bir yol gösterene sonsuz teşekkürlerimi sonarım. Not BİMER e de yazdım sonuç yok