SSK Emekli Aylık Bilgisi

SSK Emekli Aylık Bilgisi

Emeklilik, insanların çalışma gücü ve yeteneklerini yitirip, çalışma hayatından ayrılmalarıyla gelir kaynaklarının ortadan kalkması üzerine kazandıkları haktır. Emeklilik sayesinde, prim ya da kesenek ödeyen işçi, memur ya da bağımsız çalışanların yasayla belirlenmiş bir süre sonunda işten ayrılarak, bir hizmet karşılığı olmaksızın aylık alması sağlanır. Emeklilik yaşı ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. 55-70 aralığında değişebilen emeklilik yaşı, cinsiyete göre de değişkenlik göstermektedir.

Bu kısa bilgiden sonra SGK aylık bilgisi işlemleri için aşağıdaki yönergeleri takip ediniz.

ssk emekli aylık bilgisi

SSK Emekli Aylık Bilgisi hizmeti, emekliliğiniz ile ilgili, kaç para maaşınız var ne zaman emekli olmuşsunuz vs diğer tüm tüm emeklilik bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Emekli sınıflarına göre 4A Emekli Aylık bilgisi, 4B Emekli Aylık bilgisi ve 4C Emekli Aylık bilgisi olarak düzenlenmiştir. Bu yazuda 4A (SSK) Maaş bilgilerinizle ilgili sorgulamayı sizlere sunacağız.

SSK Emekli Aylık Bilgisi Öğrenme

Bu işlemi 2 şekilde yapabilirsiniz.

 • Şifresiz olarak (sgk.gov.tr)
 • Size Özel Şifre ile (turkiye.gov.tr)

Aşağıdaki bağlantıdan şifresiz olarak T.C bilgilerinize göre giriş yaparak üst menüden emekli aylık bilgisini görüntüleyebilirsiniz. Şifresiz olduğu için bu yöntemi tavsiye ederiz.

SSK Emekli Aylık Bilgisi Öğrenmek için

Alttaki bağlantıdan e-Devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz

SSK Emekli Aylık Bilgisi Öğrenmek için

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Bu yazı en son 05 Kasım 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SSK Emekli Aylık Bilgisi (6 Yorum)

 1. Ben 2009 sonunda SSK’dan emekli oldum. Emekli maaşımı arttırma ihtimalim var mı? Varsa neler yapmalıyım? Teşekkürler…

 2. 16.05.2015 de emeklilik günüm doldu konya da oturuyorum.En son sigorta istanbul da olduğun dan dolayı form mu doldurdum 18.05.2015 ptt kargoyla gönderdim 10 gün oldu e Devlet de göremedim acaba ne zaman görebilirim. Aylıgımi ne zaman olmaya başlarım. Teşekkürler iyi çalışmalar.Konya ssk beni bu şekilde yönlendirdi.

 3. Sayin Ilgililer,
  Ekim 2014 emekli ayligimda 647,17 TL Sosyal Guvemlik Destek Primi kesintisi yapilmistir.
  Ilk defa yapilan bu uygulamanin nedeninin aciklanmasini ve magduriyetimin gederilmesini rica ederim.
  Saygilarimla

  • EMEKLİ OLAN ÇALIŞIRSA BİLDİRMELİ
   SSK, Bağ-Kur ve TC Emekli Sandığı’ndan emekli olduktan sonra, çalışmaya devam eden birkaç milyon emekli var.SERBEST çalıştığı halde, bunu SGK’ya bildirmeyen ve “emekli aylıklarından yüzde 15 Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi yaptırmayanlar” ortaya çıktı. Bunların 300 bini takibe alındı ve emekli aylıklarına, geriye dönük haciz uygulanarak aylıklarının 1/4’ünün kesilmesi işlemine başlandı. Tespit edilen 100 bin kişi de yakında takibe alınacak.