Yaşlılık Aylığı Ne Kadar

Devlet 65 yaş üstüne gelen ve emekliliği olmayan yaşlılara üç ayda bir maaş veriyor.

Türk vatandaşı olup Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekliliği bulunmayan 65 yaş ve üstü muhtaç yaşlı vatandaşlara devlet üç ayda bir maaş veriyor. Bu maaş için ikametgâhın bulunduğu Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’na başvurmak gerekiyor. Başbakan Binalı Yıldırım’ın 1 Mayıs 2018 zam haberine geçmeden önce şu anda güncel olan Yaşlılık Aylığı Ne Kadar bilgilerini aktaralım.

Maaşın miktarı ise 65 yaş üstündekilere 2017/Aralık ayı itibarıyla aylık 251 TL, 3 aylık 754 liraydı.

Fakat 1 Mayıs’da hareketli gelişmeler yaşandı 65 yaş maaşı ne kadar 2018 ve diğer tüm gelişmeler flaş haberimizde. İşte güncel Başbakan Binali Yıldırım’ın flaş açıklamaları ile yaşlılık maaşı ne kadar 2018 bilgileri.

YAŞLILIK MAAŞI YÜKSEK ORANDA ZAMLANDI

Başbakan Yıldırım zammın miktarını açıkladı:

Gençlerden sonra yaşlıları da ihmal edemezdik. Bu müjdemiz de yaşlılarımızla ilgili. Bu yaşlılar kim? 65 ve üzeri. 65 yaşlılık aylığı diye bir şey var. 2022 sayılı kanuna göre ödenen bir aylık. Bu üç ayda bir ödeniyor ve her ay için şu an 266 lira. Üç aylığı toptan ödeniyor yani 3 x 266 lira olarak ödeniyor. Kimler alıyor? Bunu emekliliği olmayan, kimsesi olmayan, hiçbir geliri olmayan kadın erkek fark etmez vatandaşlarımız. Ne kadar var? 600 bin civarında bu haktan bu yaşlılık aylığından yararlanan vatandaşlarımız var.

Bunların 266 lira olan aylığını 500 liraya çıkarıyoruz. Üç ayda bir 1500 lira para almış olacaklar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Bu yazı en son 01 Mayıs 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Yaşlılık Aylığı Ne Kadar (2 Yorum)

  1. Devletim sağolsun yaşlılarını düşünüyor önce emekli ikramiye sonra 65 yaşdan büyüklere müjde verdi. Durmak yok yola devam kıskananlar çatlasın…….

    • 3 beş kuruş görünce nasılda minnettar oluyorsunuz? Onlar zaten vatandaşın hakkı. senin gibi adamlar olunca işimiz zor neyse