2015 Emekli Maaşı Zammı Yorumları

2015 Emekli Maaşı Zammı Yorumları

2015 emekli maaşı yorumları

Emekliler tarafından merakla beklenen zam oranları belli oldu. Buna göre Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Türkiye’de sayıları yaklaşık 9 milyonu bulan SSK ve Bağ-kur emeklisinin maaşlarına 2015 yılı başında alacakları zam oranı belli oldu. Emekli Maaşı Yorumları yaparak sesinizi duyurabilirsiniz.

 1. SSK ve Bağ-kur emeklisinin maaşlarına 2015 yılı başında alacakları zam oranı yüzde 2,32 oldu.
 2. Şu anda en düşük SSK emekli maaşı 1047 lira.
 3. Yüzde 2,32’luk oran üstünden bu maaşa 24 lira zam gelecek ve maaş 1071 liraya ulaşacak.

BEKLENTİLERİN ALTINDA KALDI

Ekonomistler ve banka analistleri Aralık ayında tüketici fiyatlarında bir değişim beklemiyordu. Buna göre, Aralık enflasyonunda beklendiği gibi değişim olmasaydı, altı aylık enflasyon yüzde 2.788 olacak, emeklinin her 1,000 lirasına 27 lira 88 kuruş zam yapılacaktı. Bu hesap ile, en düşük memur maaşına yapılacak zam da 29 lira 19 kuruşa çıkacaktı.

Emekli Yorumları

Ziya Kurt diyor ki; Zammı cok vermişınız geri alın millet vekıllerının maaşı azmış ya onlara verın emeklı gebersın savcıya katıbıne mıllet vekılı katıbıne verdıgın zammın kulağını versen yeter vicdan bekliyoruz emekliler olarak.

Mehmet Ataman diyor ki; Bir gün herkes o emekliliği tadacak. Bu gün o koltuklarda oturup da bizim hakkımızda karar verip uygulayanlar, vicdanlarına hiç danışmadan ve durup durup yılsonunda ekonomik göstergeleri zam vermeyecek hale getirenler, bu işte parmağı olan herkes, bu ülkeye bir şekilde emeği geçmiş insanların haklarının altından kalkamayacaklar.

Rıza Ergeç diyor ki; Emekli ve çalışan üzerinden korkunç bir soygun var.kendilerine gelince her yolu kullanıp götürsünler.emekliye gelince para yok.fark 24 tl.harca harca bitmez.

emekli maaşı yorumları

2015 emekli maaşı zamlarıYorum Sayfasından Sende Düşünceni Yazabilirsin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Bu yazı en son 06 Ocak 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

2015 Emekli Maaşı Zammı Yorumları (83 Yorum)

 1. artık bugünü bile mumla arayacagız emekli maaşları her gecen yıl daha da düşecek arkadaşlar bunlar bizi açlıga mahkum ettiler elbette yüce ALLAH bunun hesabını bunlardan soracaktır kahrolsun sizin adalet anlayışınız ahirette iki elimiz yakanızda olacak bunu unutmayın

 2. akp seçimden önce her ay zam yapacağım dedi yıllık 1200 olacak2016 sonunda denildi yalancılar insanların umutlarıyla oynuyorlar bunlara kanıp oy verenler görsün zengini daha zengin fakiri öldürüyorlar.

 3. ALLAH DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN ALLAH ÜLKEMİZE BARIŞ MUTLULUK GETİRSİN.
  ÖNCELİKLE EMEKLİ MAAŞIYLA İLGİLİ YORUMLARA KATILIR VEYA KATILMAM .
  ANCAK KENDİ BİLDİYİMİ YAZMAKLA DAHA DOĞRU OLACAĞINA İNANIYORUM
  ALLAH BEREKET VERSİN.ALLAH BUGÜNLERİDE ARATMASIN .
  BİZ DUA EDELİM DEVLETİMİZ GÜÇLÜ OLSUN DUA EDELİM YÖNETİCİŞERİMİZİN AYAĞI KAYIP YANLIŞ İŞLER YAPMASINLAR DUA EDELİM YANLIŞ İŞLER YAPANLAR YANLIŞLARINDAN DÖNSÜNLER,
  HERKESE SLM VE DUAYLA.

 4. hükümet emeklilerle ilgili hiçbirşeyi net açıklamıyor yani kıvırma payı bırakıyor 1200 tl yıllık zam nasıl olacak ben şimdi 1300 tl emekli maaşı alıyorum 2016 yılı sonu benim maaşım 2500 tl mi olacak.

 5. YENİ EMEKLİ OLDUM 895 TL MAAŞ BAĞLAMIŞLAR ANLAMIYORUM BARI 1300 FALAN OLSUN BU VEKİLLER KENDİLERİNİN NE SANIYOR EMEKLİ OLMUŞ SADECE 2 YIL VEKİLLİK YAPMIŞ İNSANLAR AYDA 22 MİLYAR MAAŞ ALIYOR NASIL YİYORSUNUZ O PARAYI VATANDAŞA GELİNCE 100 LİRA BİR VEKİL MAAŞI BU ÜLKEDE 20 İŞÇİNİN MAAŞINA EŞ OLURSA BU İŞTE BİR HAKSIZLIK VE AZGINLIK VARDIR

 6. ben 2005 yılında emekli oldum bana maaşımdan 200 tl eksik bağladılar benden bir yıl sonra emekli olanlara maaşından 200 tl bağladılar on yıldır yazı yazmadığım devlet büyüğü kalmadı kimsenin umurunda değil ben şu an 1992 yılında emekli olanla aynı maaşı alıyorum benden bir yıl sonra emekli olan benden 400 tl fazla alıyo ben bana haksızlık yapanlara hakkımı helal etmiyorum

 7. ben bu hükümete oy vermedim.siz emekliler aklınız başınıza gelmemiş demek.nerde kaldı sizin verdiginiz oylar hadi sizi kurtarsın bakalım.daha çooook ağlarsınız bu sizin iyi günleriniz bu günleri ararsınız.afiyet olsun.benim şahsen param olsa ben vekil olmam…….anlayana

 8. allaha havale ediyorum hakımı helaletmiyorum.sırça köşlerde yaşayıpta emeklinin fakir fukaranın derdini bilmezler

 9. 2014yılının mayısda emekli oldum 789 tl alıyorum en düşük aylık bin küsür tl den bahsediliyor benim gibi düşük aylık alan vatandaş emekli cok ben hicbirşey anlamadım nasıl gecinirim onuda bilmiyorum ssk dan emekliyim allaha avalediyorum,,,,,,,saygılarımla

 10. Nereden çıkardın 1047 lirayı, Ben 6470 gün ile 2013 yılında emekli oldum, 770 lira maaş bağlandı, şu an maaşım 890 lira, Maaş bağlandığında yanlış hesap var diye sgk müdürlüğüne gittim, Yanlışlık yok dediler. Bir yıl önce 2014 yılında Kayın validem 3600 gün ile emekli oldu, Göstergelerimiz aynı Onun maaşı benden 50 lira kadar fazla bağlandı, Şu an benden fazla maaş alıyor. BU MAAŞ HESAPLAMA SİSTEMİNİN ÇİVİSİ ÇIKTI, BENİM GİBİ BİNLERCE İNSAN MAĞDUR DURUMDA, SUÇUMUZ NE 2000 YILINDAN ÖNCEKİ PRİMLERİMİZİN AZ, 2000 DEN SONRAKİ PRİMLERİMİZİN FAZLA OLMASI, Bu durum bir an önce düzeltilmeli.

 11. en düşük maaş 1o47 lira yazan kimdir ? babanın hayrına oradan sallıyorsun derdin nedir dalgamı geçiyorsun kafamı buluyorsun insanlarla ? yeni emekli olup 750-850 tl verilenlerin hesapları da sanırım sen yapıyorsun aradaki 300 – 400 liralar ne oluyor bunu açıklarmısın ?

  Bende Sayın Cumhurbaşkanımıza taaa belediye başkanlıgından Cumhurbaşkanı olana dek oy verdim ama şu an ki düşüncelerim değişiyor gibi. benim 5 nüfusum var günde çay ve simit yesek çaycı ve simitçiye 400 tl borçlanıyoruz. Peki bunun dışındaki açılımlardan doğacak masrafları nasıl ödememiz bekleniyor ? şu an biri üniversite biri lise olmak üzere 2 çocuk okutuyorum…sizce nasıl okutuyorum. Amacınız bütün orta ve dar gelirliyi dilenci yapmak mı ?

  Ey yöneteci diye seçtiklerimiz….( 92 yılda )

  Ya bu milletin parasını birebir çaldınız ya da paraları düzgün kullanamayıp bu ülkeyi zarara uğrattınız veee bunların ceremesini de yine hiç kabahati olmayan millete yüklediniz.

  Allah her şeyi görendir bilendir. Bunu sakın unutmayın.

  Hesap günü elbet gelecek. Bakalım o zaman cevabınız ne olacak karşımızda ?

  Adil olmalısınız yoksa ahirette iki elimizde iki yakanızda olacaktır. Bunu biz istemesek te yaradan bu hakkımızı (sebep olanlardan ) yani sizlerden alacaktır. Emin olabilirsiniz.

  Cumhuriyetin kurulduğu günden beri milletin hakkını yeyip millete sefalet çektirenlerin ceremesini bize çektiren beyler.!!! bütün bu zaman içinde (92 yıldır ) yediğiniz haklar burnunuzdan fitil fitil gelecek bunu hiç mi düşünmüyorsunuz.

  Bu sözlerim bütün güven duyduğumuz devleti idare etmeleri için görev verdiğimiz bütün yöneticileredir. Bahsettiğim durumu taşımayanlar değerli olanlarımızdır onlara saygımız sonsuzdur ve onlara asla tek sözümüz olamaz herkes kendini bilir.

  Ve Bir çalışma bakanımız var, emekliler için diyorki haksızlık varsa düzelir diyor, varsaymış bu nasıl bir izahtır anlamak mümkün değil .. Sayın bakan Biz seni oraya süs olsun diyemi getirdik, haksızlık varmı yokmu 12 yıldır hiçmi merak edipte bir kere olsun bakmadınız defterlere ya da hiç mi düşünmediniz birine verip diğerine vermemenin adaletsizlik olabileceğini bunu damı akıl edemediniz ..Bir bakan bu sözü söylüyorsa ve bu bakanı orada hala tutuyorsanız bizde bunun altında başka şey ararız kusura bakmayın..( danışıklı dövüş ) gibi… ??

  Ben adaletin zengine çalıştığı bir adalet istemiyorum.
  Ben elini iççinin, fakirin cebinden çıkarmayarak olan bir kalkınma istemiyorum.

  Eyyy rüşvet yemeye, haram yemeye alışmışlar,

  Bir ramazan bir kurban bayramında verilecek rüşvete kendinizi satmayın. Sadece devletten insan gibi yaşamanız gereken yani karnınızın doyacağını isteyin bu her kişinin hakkıdır. ve bunu da karşılamak Devletin birinci
  görevidir.

  Hz. Ömer in adaletini örnek alın..

  Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum..

 12. bu devlet emekli ile bile bile dalga geçiyor ben a k p liyim oyum u boşa atacam emeklilere duyurulur

 13. Emekli kardeşlerim RAMAZAN bayramı KURBAN bayramında birer MAAŞ bayram ikramiyesi verecem diyen kişilerin peşine tüm emeklilerin bir seferde olsa denememiz biz emeklileri rahatlatacaktır. TEK ÇARE ve UMUT bu KALDIĞINI düşünüyor bu düşünce ve kararlılıkla oy sandıklarına gitmemiz gerekiyor.sağlıkla kalın sevgili emekli kardeşlerim.

  • ARKADAŞLAR İNANMAYIN MUHALEFETİN UÇUK KAÇIK VAADLERİNE, Bende emekliyim sıkıntımı yazdım ancak ÜLKENİN KADERİ DENEME TAHTASI DEĞİL, Emekliler olarak birliğimiz yok AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERMEZLER, KİM OLURSA OLSUN. Biz Emeklilerin sesini duyuracak bir örgütlenmeye ihtiyacımız var.

 14. merhaba 01,01,2015 de emekli oldum. 820 tl maas alıyorum.
  6480 günden emekli oldum ssk ya itiraz etim bi sonuç çıkmadı.
  herkez 1,140 maas alırken ben neden bu kadar alıyorum yardım ederseniz sevinirim

 15. en düşük emekli maaşı 1047 tl deyip milleti kandırmayın en düşük 720 tl dir lütfen sitenizden bu haberi doğru düzgün yayınlayın benim maaşım 792 tl bu aradaki farkı kim çalıyor o zaman

 16. En düşük emekli maaşı 1047 lira diye çığırtkanlık yapan beylere sorarım benim emekli maaşım şu an (01 01 2012)emekli oldum 906 tl yalan söylemesinler

 17. hükumet yetkilileri meydanlarda konuştuklarında, merkez bankası kasası şu kadar dolu, kişi başına düşen milli hasıla şu kadar yükseldi, ımf ye borç verecek duruma geldiklerini anlatır dururlar ama iş kendi emekli vatandaşına gelince cebinde akrep belirir hemen

 18. OYUMUZ GENE AK PARTİYE–YALNIZ TÜRKİYEDE,Kİ TEK EKSİK GÖRDÜĞÜM ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ MAAŞLARININ DÜŞÜK OLMASI-İNŞALLAH MERHAMETE GELİRLER DE YÜKSELTİRLER…..ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN VE EMEKLİLER BU MAAŞLARLA RESMEN SÜRÜNÜYOR—GENEDE AKP Lİ YÖNETİCİLERDEN ALLAH RAZI OLSUN EKONOMİMİZ ÇOK GÜÇLÜ–DÜNYA DEVLETLERİ GIPTEYLE TÜRKİYEYİ İZLİYOR—GENE AKP GENE AKP SELAMLAR HEPİNİZE– GÜÇLÜ DEVLET –GÜÇLÜ MİLLET DEMEKTİR

 19. Maalesef 6500 günle sskdan 1.6.2014 yolunda emekli oldum maasim840tl şu an itibariyle bu nazil adalet anlayisi. Hani SSK maasi e düşük denen rakamda yok uç nüfusun aylik 300 TL düşmüyor ev yok maaslisin devlet yardimi yok halimiz içler afişi acaba niye bizler emsallarimizin seviyesinde verilmiyor bir bu ülkenin vatandasi degilmiyiz devlet büyüklerimiz umarimki bizlere de bi çare bulur saygilar

 20. ha birde sosyal güvenlik acık veriyor diyorlar be kardeşim çalışandan ve iş verenden kestiyin işsizlik ödeneyi tırlıyonnu geçti aktar ordan nere gidiyor bu paralar bu para clışanın ve emeklinin hakkı vallahi tanıdığım insanlar var askari ücrete çalışacağıma işsizlik maaşı alır yatarım diyen var haksız lık işsizlik parası.

 21. anlamakta zorlanıyorum 10000000 emekli birde eşlerini ekle 20000000 eder eh bu hükümetten memnun olmayan insanlar peki kim oy verdi bunlara ben henüz emekli deyilim ama korkuyorum emekli olursam naıl geçinirim af edersiniz içine etmişler maaş hesaplamayı cin işi gibi ne yaparasan yap nekadar yüksek pirim ödersen öde faydası yok gibi allah yardımcımız olsun işimiz zor böyle giderse.

 22. Zam yapildimi bilemedim maaşımi alinca emekli demekten ben şu nu anlarim çalışma yilini doldurmuş dinlenme dönemine geçmiş bir insan yani o da yasli ama bu memurlar için geçerli isciye allah yardim etsin 25 yil çalıştım işçi emeklisiyim zamlı maaşım 950 rapbime sigindim taban maaş 1047 değil yani daha düşük alanlar var

 23. Merhaba arkadaşlar yukarıda yazılan yorumları okudum herkes aynı dertten muzdalip evet bende emekliyim kısaca bir açıklama yapma hissiyatı doğdu içime sadece bilgilendirme; Türkiye deki Seçmen sayısı yaklaşık 53 milyon. Emekli sayısı 10 milyon, Çalışan Sayısı 15 milyon Sorunca Çalışan da Emeklisi de halinden memnun değil. O Zaman Çalışan+ Emekli = 25 milyon peki 25 milyon x2= 50 milyon eder. Demek ki Seçim zamanı mantıklı OY kullanırsak istediğimizi elde ederiz değilmi. ŞİMDİ AĞLAMA ZAMANI DEĞİL UYANMA ZAMANI. HADİ KALIN SAĞLICAKLA. ALLAHIN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN.

 24. yıllar ezildik adam yerine konmaya memur emeklisi özel sektör emeklileri bagkur emeklilerive ssk emeklileri artık bir kara versinler bu soyulmaya hakkımızın gasbına razı olacaklarmı sürüngen hayatı ve borbatagına saplanıp hayatımızın zehirolmasına yaşam hakkımızın kaybolmasına 60. 70 yıldır maaşlarımız ve yevmiyelerimi hiç armıyor yüzde 2 yüzde 3 lük zamlar sazkız parası dahı olmayaca kırıntılarla bizleri yosullun ve cagın gerisine bıraktılar hırıstıyalar ve yahıdilerin tınagı kadar bize yaşama hakı tanımayan bu siyasi partilerin tümüne muhalefedi dahil yöetime talip tüm siyasi partilere bir ders vememiz lazım sandıkta oy vermeyerek bizleri hatırlayıp bizim hakkımızı korur günün şartlarına göre yevmiyeler ve maaşlarımız artar dilegiyle vatandaş olarak uyanmamız lazı yevmiyele 60 yıldır aynı seviye ve degerde 1 kilo balık dahı alamıyor 2 klo çay parası ancak ediyor dünyanın en pahalı ülkesinde o kadar gider ve ihtiyaçlarımız 2 kilo çay parasına nasıl üstesinden gelecegiz saygılarımla yöneticilere duyurlması. bor batagına saplanan bir garip emekli.

 25. Gerçekten bir emekli olarak size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.24 lira bozdur bozdur harca.2 çocuk okut istanbul gibi bir yerde yolamı yemeğemi versek bu parayi yoksa biriktirsemmi bilemedim.Enfladyonu hesaplarken meyva sıkacağı,televizyon,kurutma makinası,jambonu falan baz aldınız sanırım nede olsa zaten açız peynir ekmeğe devam.et hak getire Allah sizi bildiği gibi yapsın.550 Kişi ve sülalesi kadar olamsyiz tabiki nede olsa bir ayağimiz çukurda ya ben bu yaziyi sabaha kadar bitiremem boş olduğunuda biliyorum ama içimde patlamak istemiyorum.çaresizlik çok kötü umarım bu sesimize birileri kulak verir:(

 26. Arkadaşlar Fazla Yorulmayın.Bu Ülkede Hiç bir Şey olmaz.Bizi Yönetenler her Zaman haklıdır.Utanma Olamayınca.24 TL.Ne yapılır Ki.En Azından Milletvekillerine Versinler Bir İşe yarar.Bu Zammı Geri Çeksinler.Biz Emekilelerin İhtiyacı Yok.