2015 Emekli Maaşı Zammı Yorumları


2015 Emekli Maaşı Zammı Yorumları

2015 emekli maaşı yorumları

Emekliler tarafından merakla beklenen zam oranları belli oldu. Buna göre Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Türkiye’de sayıları yaklaşık 9 milyonu bulan SSK ve Bağ-kur emeklisinin maaşlarına 2015 yılı başında alacakları zam oranı belli oldu. Emekli Maaşı Yorumları yaparak sesinizi duyurabilirsiniz.

 1. SSK ve Bağ-kur emeklisinin maaşlarına 2015 yılı başında alacakları zam oranı yüzde 2,32 oldu.
 2. Şu anda en düşük SSK emekli maaşı 1047 lira.
 3. Yüzde 2,32’luk oran üstünden bu maaşa 24 lira zam gelecek ve maaş 1071 liraya ulaşacak.

BEKLENTİLERİN ALTINDA KALDI

Ekonomistler ve banka analistleri Aralık ayında tüketici fiyatlarında bir değişim beklemiyordu. Buna göre, Aralık enflasyonunda beklendiği gibi değişim olmasaydı, altı aylık enflasyon yüzde 2.788 olacak, emeklinin her 1,000 lirasına 27 lira 88 kuruş zam yapılacaktı. Bu hesap ile, en düşük memur maaşına yapılacak zam da 29 lira 19 kuruşa çıkacaktı.

Emekli Yorumları

Ziya Kurt diyor ki; Zammı cok vermişınız geri alın millet vekıllerının maaşı azmış ya onlara verın emeklı gebersın savcıya katıbıne mıllet vekılı katıbıne verdıgın zammın kulağını versen yeter vicdan bekliyoruz emekliler olarak.

Mehmet Ataman diyor ki; Bir gün herkes o emekliliği tadacak. Bu gün o koltuklarda oturup da bizim hakkımızda karar verip uygulayanlar, vicdanlarına hiç danışmadan ve durup durup yılsonunda ekonomik göstergeleri zam vermeyecek hale getirenler, bu işte parmağı olan herkes, bu ülkeye bir şekilde emeği geçmiş insanların haklarının altından kalkamayacaklar.

Rıza Ergeç diyor ki; Emekli ve çalışan üzerinden korkunç bir soygun var.kendilerine gelince her yolu kullanıp götürsünler.emekliye gelince para yok.fark 24 tl.harca harca bitmez.

emekli maaşı yorumları

2015 emekli maaşı zamlarıYorum Sayfasından Sende Düşünceni Yazabilirsin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ocak 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın

2015 Emekli Maaşı Zammı Yorumları (83 Yorum)

 1. artık bugünü bile mumla arayacagız emekli maaşları her gecen yıl daha da düşecek arkadaşlar bunlar bizi açlıga mahkum ettiler elbette yüce ALLAH bunun hesabını bunlardan soracaktır kahrolsun sizin adalet anlayışınız ahirette iki elimiz yakanızda olacak bunu unutmayın

 2. akp seçimden önce her ay zam yapacağım dedi yıllık 1200 olacak2016 sonunda denildi yalancılar insanların umutlarıyla oynuyorlar bunlara kanıp oy verenler görsün zengini daha zengin fakiri öldürüyorlar.

 3. ALLAH DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN ALLAH ÜLKEMİZE BARIŞ MUTLULUK GETİRSİN.
  ÖNCELİKLE EMEKLİ MAAŞIYLA İLGİLİ YORUMLARA KATILIR VEYA KATILMAM .
  ANCAK KENDİ BİLDİYİMİ YAZMAKLA DAHA DOĞRU OLACAĞINA İNANIYORUM
  ALLAH BEREKET VERSİN.ALLAH BUGÜNLERİDE ARATMASIN .
  BİZ DUA EDELİM DEVLETİMİZ GÜÇLÜ OLSUN DUA EDELİM YÖNETİCİŞERİMİZİN AYAĞI KAYIP YANLIŞ İŞLER YAPMASINLAR DUA EDELİM YANLIŞ İŞLER YAPANLAR YANLIŞLARINDAN DÖNSÜNLER,
  HERKESE SLM VE DUAYLA.

 4. hükümet emeklilerle ilgili hiçbirşeyi net açıklamıyor yani kıvırma payı bırakıyor 1200 tl yıllık zam nasıl olacak ben şimdi 1300 tl emekli maaşı alıyorum 2016 yılı sonu benim maaşım 2500 tl mi olacak.

 5. YENİ EMEKLİ OLDUM 895 TL MAAŞ BAĞLAMIŞLAR ANLAMIYORUM BARI 1300 FALAN OLSUN BU VEKİLLER KENDİLERİNİN NE SANIYOR EMEKLİ OLMUŞ SADECE 2 YIL VEKİLLİK YAPMIŞ İNSANLAR AYDA 22 MİLYAR MAAŞ ALIYOR NASIL YİYORSUNUZ O PARAYI VATANDAŞA GELİNCE 100 LİRA BİR VEKİL MAAŞI BU ÜLKEDE 20 İŞÇİNİN MAAŞINA EŞ OLURSA BU İŞTE BİR HAKSIZLIK VE AZGINLIK VARDIR

 6. ben 2005 yılında emekli oldum bana maaşımdan 200 tl eksik bağladılar benden bir yıl sonra emekli olanlara maaşından 200 tl bağladılar on yıldır yazı yazmadığım devlet büyüğü kalmadı kimsenin umurunda değil ben şu an 1992 yılında emekli olanla aynı maaşı alıyorum benden bir yıl sonra emekli olan benden 400 tl fazla alıyo ben bana haksızlık yapanlara hakkımı helal etmiyorum

 7. ben bu hükümete oy vermedim.siz emekliler aklınız başınıza gelmemiş demek.nerde kaldı sizin verdiginiz oylar hadi sizi kurtarsın bakalım.daha çooook ağlarsınız bu sizin iyi günleriniz bu günleri ararsınız.afiyet olsun.benim şahsen param olsa ben vekil olmam…….anlayana

 8. allaha havale ediyorum hakımı helaletmiyorum.sırça köşlerde yaşayıpta emeklinin fakir fukaranın derdini bilmezler

 9. 2014yılının mayısda emekli oldum 789 tl alıyorum en düşük aylık bin küsür tl den bahsediliyor benim gibi düşük aylık alan vatandaş emekli cok ben hicbirşey anlamadım nasıl gecinirim onuda bilmiyorum ssk dan emekliyim allaha avalediyorum,,,,,,,saygılarımla

 10. Nereden çıkardın 1047 lirayı, Ben 6470 gün ile 2013 yılında emekli oldum, 770 lira maaş bağlandı, şu an maaşım 890 lira, Maaş bağlandığında yanlış hesap var diye sgk müdürlüğüne gittim, Yanlışlık yok dediler. Bir yıl önce 2014 yılında Kayın validem 3600 gün ile emekli oldu, Göstergelerimiz aynı Onun maaşı benden 50 lira kadar fazla bağlandı, Şu an benden fazla maaş alıyor. BU MAAŞ HESAPLAMA SİSTEMİNİN ÇİVİSİ ÇIKTI, BENİM GİBİ BİNLERCE İNSAN MAĞDUR DURUMDA, SUÇUMUZ NE 2000 YILINDAN ÖNCEKİ PRİMLERİMİZİN AZ, 2000 DEN SONRAKİ PRİMLERİMİZİN FAZLA OLMASI, Bu durum bir an önce düzeltilmeli.

 11. en düşük maaş 1o47 lira yazan kimdir ? babanın hayrına oradan sallıyorsun derdin nedir dalgamı geçiyorsun kafamı buluyorsun insanlarla ? yeni emekli olup 750-850 tl verilenlerin hesapları da sanırım sen yapıyorsun aradaki 300 – 400 liralar ne oluyor bunu açıklarmısın ?

  Bende Sayın Cumhurbaşkanımıza taaa belediye başkanlıgından Cumhurbaşkanı olana dek oy verdim ama şu an ki düşüncelerim değişiyor gibi. benim 5 nüfusum var günde çay ve simit yesek çaycı ve simitçiye 400 tl borçlanıyoruz. Peki bunun dışındaki açılımlardan doğacak masrafları nasıl ödememiz bekleniyor ? şu an biri üniversite biri lise olmak üzere 2 çocuk okutuyorum…sizce nasıl okutuyorum. Amacınız bütün orta ve dar gelirliyi dilenci yapmak mı ?

  Ey yöneteci diye seçtiklerimiz….( 92 yılda )

  Ya bu milletin parasını birebir çaldınız ya da paraları düzgün kullanamayıp bu ülkeyi zarara uğrattınız veee bunların ceremesini de yine hiç kabahati olmayan millete yüklediniz.

  Allah her şeyi görendir bilendir. Bunu sakın unutmayın.

  Hesap günü elbet gelecek. Bakalım o zaman cevabınız ne olacak karşımızda ?

  Adil olmalısınız yoksa ahirette iki elimizde iki yakanızda olacaktır. Bunu biz istemesek te yaradan bu hakkımızı (sebep olanlardan ) yani sizlerden alacaktır. Emin olabilirsiniz.

  Cumhuriyetin kurulduğu günden beri milletin hakkını yeyip millete sefalet çektirenlerin ceremesini bize çektiren beyler.!!! bütün bu zaman içinde (92 yıldır ) yediğiniz haklar burnunuzdan fitil fitil gelecek bunu hiç mi düşünmüyorsunuz.

  Bu sözlerim bütün güven duyduğumuz devleti idare etmeleri için görev verdiğimiz bütün yöneticileredir. Bahsettiğim durumu taşımayanlar değerli olanlarımızdır onlara saygımız sonsuzdur ve onlara asla tek sözümüz olamaz herkes kendini bilir.

  Ve Bir çalışma bakanımız var, emekliler için diyorki haksızlık varsa düzelir diyor, varsaymış bu nasıl bir izahtır anlamak mümkün değil .. Sayın bakan Biz seni oraya süs olsun diyemi getirdik, haksızlık varmı yokmu 12 yıldır hiçmi merak edipte bir kere olsun bakmadınız defterlere ya da hiç mi düşünmediniz birine verip diğerine vermemenin adaletsizlik olabileceğini bunu damı akıl edemediniz ..Bir bakan bu sözü söylüyorsa ve bu bakanı orada hala tutuyorsanız bizde bunun altında başka şey ararız kusura bakmayın..( danışıklı dövüş ) gibi… ??

  Ben adaletin zengine çalıştığı bir adalet istemiyorum.
  Ben elini iççinin, fakirin cebinden çıkarmayarak olan bir kalkınma istemiyorum.

  Eyyy rüşvet yemeye, haram yemeye alışmışlar,

  Bir ramazan bir kurban bayramında verilecek rüşvete kendinizi satmayın. Sadece devletten insan gibi yaşamanız gereken yani karnınızın doyacağını isteyin bu her kişinin hakkıdır. ve bunu da karşılamak Devletin birinci
  görevidir.

  Hz. Ömer in adaletini örnek alın..

  Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum..

 12. bu devlet emekli ile bile bile dalga geçiyor ben a k p liyim oyum u boşa atacam emeklilere duyurulur

 13. Emekli kardeşlerim RAMAZAN bayramı KURBAN bayramında birer MAAŞ bayram ikramiyesi verecem diyen kişilerin peşine tüm emeklilerin bir seferde olsa denememiz biz emeklileri rahatlatacaktır. TEK ÇARE ve UMUT bu KALDIĞINI düşünüyor bu düşünce ve kararlılıkla oy sandıklarına gitmemiz gerekiyor.sağlıkla kalın sevgili emekli kardeşlerim.

  • ARKADAŞLAR İNANMAYIN MUHALEFETİN UÇUK KAÇIK VAADLERİNE, Bende emekliyim sıkıntımı yazdım ancak ÜLKENİN KADERİ DENEME TAHTASI DEĞİL, Emekliler olarak birliğimiz yok AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERMEZLER, KİM OLURSA OLSUN. Biz Emeklilerin sesini duyuracak bir örgütlenmeye ihtiyacımız var.

 14. merhaba 01,01,2015 de emekli oldum. 820 tl maas alıyorum.
  6480 günden emekli oldum ssk ya itiraz etim bi sonuç çıkmadı.
  herkez 1,140 maas alırken ben neden bu kadar alıyorum yardım ederseniz sevinirim

 15. en düşük emekli maaşı 1047 tl deyip milleti kandırmayın en düşük 720 tl dir lütfen sitenizden bu haberi doğru düzgün yayınlayın benim maaşım 792 tl bu aradaki farkı kim çalıyor o zaman

 16. En düşük emekli maaşı 1047 lira diye çığırtkanlık yapan beylere sorarım benim emekli maaşım şu an (01 01 2012)emekli oldum 906 tl yalan söylemesinler