Aile Hekimi Tahlil Sonuçları


Aile Sağlığı Merkezlerinde yaptırmış olduğunuz Laboratuvar tektik sonuçlarını internetten öğrenebilirsiniz. Sağlık ocağı tahlil sonucu ile ilgili tüm bilgilere yazımızda yer vereceğiz.

Yazımıza geçmeden önce şu önemli bilgiyi aktaralım; Aile Hekimi Tahlil Sonuçları görüntülemek için Kayıt numarası kan verdiğinizde tüpünün üzerine yapıştırılan barkod üzerinde yazar. Bu nedenle kan verdikten sonra barkottaki kayıt numarasını istemeyi unutmayın.

SONUÇLARI NASIL GÖRÜNTÜLERİM

Sağlık bakanlığının HALKLABİM sistemine kişisel bilgilerinizle giriş yapınız. Bunun için adımları takip ediniz.

Açılan sayfada hastanın”TC Kimlik No” ve hastanın “KAYIT NO” girebileceğiniz alanları doğru olarak doldurunuz . Bu alanları eksiksiz bir şekilde girdikten sonra alt tarafta bulunan “Sorgula” butonuna tıklayarak tahlil sonucunuzu öğrenip bilgisayar çıktısı alabilirsiniz.

Aile Hekimi Kan Tahlili Sonucu için Tıklayınız

Sisteme bilgilerinizi girdikten sonra tahlil sonuçlarınızı görüntüleyebilir ve bu sayfadan çıktı alabilirsiniz.

Aldığınız tahlil sonuçlarınızı özel ya da devlet hastanelerinde kullanabilir ve buralara sonucunuzu sunabilirsiniz.

KAYIT NO NEDİR?

Size yapılan laboratuvar tetkitinin üzerinde yer alan barkod da sizin kayıt numaranızdır. Bazı aile hekimlikleri görevlileri bu barkotun kopyasını hastaya verirken bazıları bu bilgiyi vermezler. Size yapılan laboratuvar numunesinin kayıt numarasını bilmeden internetten sonuçları göremezsiniz.

O sebeple tahlil yaptığınız hemşireye sonuçları internetten alabilmek için kayıt numarasını istediğini belirtirseniz bu bilgiyi sizinle paylaşacaktır.

AİLE HEKİMLİĞİ KAN TAHLİLİ SAATLERİ

Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık ocaklarına kan tahlili verme saatleri genellikle 08:30 ila 10:30 arasındadır. Tüm aile hekimlikleri için geçerli olmamakla birlikte sabah saatlerinde kanlar alınır ve laboratuvara gönderilir. En doğru bilgiyi bağlı bulunduğunuz Aile hekimliği merkezinden alabilirsiniz.

AİLE HEKİMLİĞİ KAN SONUCU NE ZAMAN ÇIKAR

Eğer bugün öğlene kadar kan örneği vermiş durumdaysanız kan testi sonuçlarınızı bir gün sonra öğrenebilirsiniz. Ancak bazı kan sonuçları için sağlık ocaklarını 2 gün beklemek gerekebilir.

Bu sebeple Aile hekiminize gitmeden önce sonuçları halklabim sitesinden kontrol ederek giderseniz işinizi garantiye almış olursunuz.

Ayrıca Cuma günü kan verdiyseniz sonucunu Pazartesi günü alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı en son 01 Mart 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)