ALO 170 Hakkında Bilgi

alo 170 hattıALO 170 hattını aradığınızda yanınızda kimliğinizin bulunması işlem hızlılığı açısından önem taşır.

ALO 170’i ilk kez aramanız halinde isim, soyisim, TC kimlik numarası, doğum tarihi, doğum yeri gibi bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgilerin istenme nedeni, sonraki aramalarınızda işlemlerinizin daha hızlı yapılabilmesine olanak sağlamasıdır.

 • ALO 170 hattını aramanız halinde, adınıza bir başvuru oluşturulmakta ve başvuru takip numarası verilmektedir. 3 iş günü sonra tekrar arayarak başvurunuzla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Başvuru takip numaranızı kimseyle paylaşmayınız.

ÇSGB, SGK ve İŞKUR mevzuatlarıyla ilgili her türlü bilgiyi ALO 170’i arayarak öğrenebilirsiniz.

ALO 170 aracılığıyla işyeri tarafından ödenmeyen normal çalışma ücretleri ve fazla mesai ücretleri ile ilgili şikayetler alınmaktadır. İstenen bilgiler; İşyerinin ünvanı, işyerinin açık adres bilgisi, işe giriş-çıkış tarihinizdir. Kayıt dışı istihdam şikayetleri ALO 170 aracılığıyla yapılabilmektedir. Denetimlerin yapılabilmesi için, şikayet edilecek işyerinin ünvanı, açık adres bilgisi ve sigortasız çalışan kişilerin isim bilgilerini mutlaka biliyor olmamız gerekmektedir.

 • ALO 170 aracılığıyla “işe giriş-çıkışlarınızı” kimlik bilgilerinizle anlık öğrenebilirsiniz.

ALO 170 hattı aracılığıyla anlaşmalı boşanma şikayetleri alınmaktadır. Denetimlerin sağlıklı yapılabilmesi için, anlaşmalı boşanma yapan kişilerin isim soyisim, TC kimlik numaraları ve birlikte yaşadıkları evin açık adres bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Rapor ücretinizin ne zaman ödeneceğini öğrenmek için; rapor tarihlerinizle birlikte ALO 170’i arayabilirsiniz.

Emeklilik tarihinizi öğrenmek için T.C Kimkik numaranız ile aramanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Bu yazı en son 20 Kasım 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

ALO 170 Hakkında Bilgi (1 Yorum)

 1. iyi gunler,
  Gunlerdir internetten SSK- 4a’dan emeklilik basvurusu yapmaya ve canli destekten bilgi almaya calisiyorum. Sistem Calismiyor mu?
  Internetten ” Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi” gondermek istiyorum. Islem sonunda ” Suan hizmet veremiyoruz, Lutfen sonra deneyiniz” mesaji cikiyor. Hicbir sekilde basvurumu yapamiyorum.

  Ayrica, canli destek almak istiyorum o da olmuyor. Oturum actigimda ilk mesaji yazip gonderdigimde ” Isteginiz uzerine gorusmeniz sonlandirildi” mesaji ile gorusme kesiliyor.

  Neden acaba? Eger sistem aktif olarak calismiyor ise lutfen bilgi verebilirmisiniz. Cunku bosuna ugarsip zaman harcamak istemiyorum.
  Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesini posta ile gonderecegim adres konusunda yardimci olabilirmisiniz.SGK kaydim Konya iline dahil.

  Yardimlariniz icin tesekkur ederim.