ESGM İl Seçilmiyor

Sitemizin ziyaretçilerinden son zamanlarda şu şikayetleri almaktayız; sgk il seçilmiyor, esgm il seçilmiyor, sgk il kısmı çalışmıyor, sgk sorgulama  il hatası, esgm hizmet sorgulama hatası. SGK Sorgulaması yapılan esgm.sgk.gov.tr/Esgm sayfasında İl seçiniz seçeneği neden çalışmıyor sizin için araştırdık işte detaylar ve çözümü.

esgm il seçilmiyor

esgm.sgk.gov.tr/Esgm sayfası üzerinden yapılan SGK Hizmet Dökümü işlemleri Nüfus İl kısmı seçilemediği için yapılamıyor. Giderilmesi uzun süren bu sorun nedeniyle vatandaş SGK Primlerini görüntülüyemiyor.

ESGM İL KISMI NEDEN SEÇİLMİYOR

E-sgm sorgulama yapmak için girdiğimiz de iller sekmesi açılmamaktadır. Bu sorun bir çok kişi tarafından tarayıcı kaynaklı olduğunu düşünülsede işin aslı öyle olmadığını kanıtladık. Şu an için İnternet Exporer, Mozilla Firefox, Googe Chrome, Yandex, Maxthon gibi tüm tarayıcılarla yapmış olduğumuz testlerde il sekmesinin hala çalışmadığını tespit ettik. Sorun SGK’nın sisteminden kaynaklanıyor.

Peki il seçiniz seçeneğinin olduğu kısım neden çalışmıyor? Nasıl çalıştırabiliriz? Bu konuyu çözümlemek için sizlere tavsiyelerimiz olacak;

  • Bu sorun kullanıcı bazlı hatadan kaynaklanmadığı için yapılacak birşey yok.
  • Bu hata sürekli olarak devam etmiyor ara ara karşımıza çıkıyor bu sebeble sürekli denemek sonuç verebilir.
  • SGK iletişim hattını arayarak şikayet kaydı oluşturabilirsiniz.

HİZMET DÖKÜMÜNÜ ALMANIN YOLU

Bu sorun giderilene kadar e-Devlet sistemi üzerinden sorunsuz hizmet dökümünüzü alabilirsiniz. ESGM üzerinden yapacağınız tüm işlemleri e-Devlet sistemine giriş yaparak sorunsuz görüntüleyebilirsiniz. e-Devlet Sistemine giriş yapmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız ve şifrenizle sisteme giriş yaptıkdan sonra direk olarak hizmet dökümü sayfasına yönlendirileceksiniz.

e-Devlet SSK Sorgulaması için Tıklayınız

Üst bağlantı tıkladıkdan sonra aşağıdaki gibi işlemleri yapınız…

e-Devlet SSK Hizmet Dökümü Almam İçin neden Şifre Gerekli?

turkiye.gov.tr üzerinden yapılacak işlemler için sistem için e-Devlet şifresi edinmelisiniz. Bu şifre olmadan hiç e-devlet sistemine giriş yapamassınız. Öncelikle E-Devlet Şifresi Almak için, size en yakın PTT Şubesine üzerinde TC Kimlik Numaranızın olduğu bir kimlikle başvuru yapmalısınız. 2 TL’lik işlem ücreti karşılığında E-Devlet Şifrenizi PTT’den rahat bir şekilde edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 18 Mart 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

ESGM İl Seçilmiyor (3 Yorum)

  1. Yok abi seçilmiyor ne rezalat iş yapıyorsunuz ya hizmet sorgulamasını yapamıyorum!!