GSS Borcu olan Sağlıktan Faydalanabilir mi

GSS Borcu olan Sağlıktan Faydalanabilir mi

Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla genel sağlık sigortasından yararlanma konusunda 31.12.2015 tarihine kadar prim borcu şartına bakılmama kararı almıştı. Prim borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam 2015 yılın sonuna kadar devam edecek.

Kendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlar ile Genel Sağlık Sigortalılarından sağlık hizmetlerinden faydalanamayan Türk vatandaşları ve bunların bakmakla yükümlü olduğu kişiler için 29/09/2015 tarihli ve 2015/8106 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile sağlık hizmetlerinden ücret ödemeden yararlanma imkânı getirilmiştir.

Bakanlar Kurulu kararındaprim borcu olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık tesisleri ve devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinden sağlık hizmeti alabilecekler. 31/12/2015 tarihine kadar sağlık tesislerimizden ücret ödemeden yararlanabilecektir.

GSS Borcu olan vatandaşlar 31/12/2015 tarihine kadar sağlık yardımı alabilirler.

2016 GSS Borcu olan Sağlıktan Faydalanabilir mi ?

Gss borcu olan sağlıktan faydalanabilir mi ?

İşte akla gelen ilk soru bu oluyor, hükümetin belli süreç için  için Gss borcu olanlara sağlık hizmeti vermesi 2016 yılının başlaması ile son bulacak. Yine vatandaşlar hastane kapılarından “Provizyon verilememiştir” GSS Borcunuz var denilerek hastaneler tarafından geri çevirilecek.

Bu işe bir çözüm bulanacak mı işte bunu 2016 yılının ilk günlerinde görececeğiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Bu yazı en son 02 Aralık 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

GSS Borcu olan Sağlıktan Faydalanabilir mi (1 Yorum)

  1. Benim eşim yabancı ben yeşil kart başvurusu yapmak istiyorum yada şöyle diyeyim ben yeşil kartlıyım eşim yabancı eşim için ne kadar pirim ödemek zorundayım ..eşim yabancı 2.5 yıldır evliyiz…