İlaç Raporu Yenileme

İlaç Raporu Yenileme

ilaç raporu yenileme

Devamlı kullanılması gereken ilaçlarınız için hem katkı payı ödememek hemde ilaçları topluca alabilmek için ilaç raporları oldukça faydalı olarak kullanılıyor bu raporlar belli bir süreyi kapsamaktadır. Rapor süresi biten hastalar bu dönemde yeniden yetkili doktora muayene olmalı ve hala ilaç kullanımına ihtiyacı varsa ilaç raporu yeniler ve bu şekilde hem hastanın ihtiyaç duyduğu ilaçlara rahat bir şekilde ulaşmasını sağlanır.

İlaç Raporu Yenileme Nasıl Yapılır

ilaçların raporu süresi 2 yıldır mevcut raporun süresi bitmeden raporunuz yenilenmez. Bu sebeble rapor tarihinizi bir köşeye not edin ya da belgeniz varsa bunu saklayın ve raporunuzun bittiği gün doktorunuza randevu alarak tekrar rapor yazmasını isteyin. Eski raporunuzu götürmeniz yanınızda avantajınız olacaktır.

Hekimin ilgili ilacı daha kısa süreli kullanımını gerekli gördüğü durumlarda, “etken madde” isminin yanına o ilaç için ilaç kullanım raporunun geçerli olmasını istediği süreyi yazması yeterli sayılacak.

 • Çoğu hastanede artık rapor yazma işlemleri anlık olarak yapılmaktadır. Doktor 1 dk sürmeden raporu bilgisayardan giriş yaparak anında sisteme gönderebilir.

İlaç Rapor Durumunuzu Öğrenmek için Tıklayınız

Unutmayalım! Düzenlenen raporların, iki yıl sonunda yenilenmesi gerekecek.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Bu yazı en son 01 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

İlaç Raporu Yenileme (18 Yorum)

 1. Devlet Hastanesinin uzman kardiyoloji doktoru, kolesterol ilaç raporunu Eğitim araştırma veya üniversite hastanesinden alabileceğimi söyledi ve rapor yazmadı. Nedeni nedir? Bir aydır ilaç alamıyorum.(Cebimden alıyorum)

  • Serhat Bey,

   Aile hekimiz eğer aile hekimliği UZMANLIĞI ihtisası yaparak aile hekimi uzmanı olmuş ise ondan alabilirsiniz. (Bazı uzmanlık branşı ilaçları HARİÇ)

  • Her branşn kendi ilaçlarına rapor çıkarabildiği için aile hekimleri rapor düzenleyemez onlar sadece sizin raporlu ilaçlarınızı reçete edebilir. Siz tansiyon kalp ilacı kullanıyorsanız buna uygun olan branş kaediyolojiden raporunuz çıkar bunun gibi yani. Raporlar genelde 1 ya da 2 yıllık çıkıyor ilacına göre değişir bu. Sgk anlaşmalı özel hastanelerdende raporunuzu çıkartabilirsiniz. Raporunuzun devam edip etmediğini eczane sisteminden de bakıp söyleyebilirler.

 2. Meehaba ilacın sure 2 yıl ama ilacik bitmek uzere bittiktem sonra tekrarmi yazdircam ilaci raporu bitmedi hala devak ediyo bir ay oldu cunku daha

  • Eski raporunuz olmadan da yeni rapor çıkartabilirsiniz. En son rapor çıkardığınız hastaneye gitmenizi öneririm.

 3. Özel hastaneden ilaç kullanım raporu alabilirmiyim.devlet hastanelerinden rapor almak bir işkence gibi.

 4. Merhaba ilaç raporumun 2 yıllık süresi doldu.yaşadığım ilçede sağlıkocağı ve aile hekimliği var.bu kurumlardan birinde ilaç raporumu yeniden çıkartabilir miyim ? Teşekkür ederim…

 5. Merhaba ben böbrek nakıllıyım bu nedenle öbür boyu ılaç kullanmak zorundayım ılac raporum 2 yıllık fakat bır ılacım 6 ayda bır yenılenıyor.Neden?

 6. Ilac raporum 2 yillikken,1 yila simdide 6 aya düşürüldüğünü eczaneden söylediklerinde yaşadığım şoku ömür boyu unutamayacağım.halbuki daha 6 süresi vardı,ilac alamadim.hastane 22 gunsonraya randevu verdi.Rahatsizligim doğuştan metabolik bir bozukluk,tedavisi yok.1 ay ilaç alamayacağım,sorumlular cezasını çekmeli.Vergimi tıkır veriyorum,saglikta zulüm bitsin artik.

 7. merhaba benim sorum annem raporlu düzenli ilaç kullanmak zorunda 13 kasım 2014 te hastaneden taburcu oldu ama 15 kasım 2015 sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gittiğimizde bize raporun bittiğini söylediler rapor 2 yıl geçerli deyilmi beni bilgilendirir misiniz teşekkürle,