Özel Hastane Fark Ücretleri

Sponsorlu Bağlantılar


Özel Hastane Fark Ücretleri
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel hastanelerde ne kadar fark ücret ödeneceğini internet sitesi üzerinde tek tek açıkladı.
Artık hastaneye gitmeden 2014 yılı için alınacak fark ücretlerini hemen öğrenebileceksiniz.

özel hastane fark ücretleri

Özel hastaneler sigortalıdan artık 2 kata kadar ilave ücret talep edebiliyor. SGK, kendi internet sayfasına koyduğu özel bir yazılımla, sigortalıların kaç TL ilave ücret vereceğinden, hekimlerin özgeçmişlerine kadar önemli bilgiler sunuyor. SGK’nın özel hastanelere gidecek sigortalılara yönelik hazırladığı bu yazılımın adı “Hastaneni Seç, Doktoruna Ulaş”… Bu uygulamayla çalışanların ve hak sahiplerinin özel hastaneye gittiklerinde kaç TL ilave ücret verecekleri önceden öğreniliyor.

Amaç; sigortalıların özel hastaneler karşısında mağduriyetlerinin, şikâyetlerinin sona erdirilmesi. Sigortalı bilgisayarın başına oturuyor, ilk olarak kendi il veya ilçesinde gitmek istediği SGK ile anlaşmalı özel hastaneyi belirliyor.

Sağlık şikâyetine bağlı olarak o hastanede ilgili bölüm olup olmadığını görebiliyor, ilgili branş varsa yine o branştaki hekimlerden birisini bilgisayar başında seçiyor. Bu bilgisayar uygulamasında hekimlerin özgeçmişleri bile yer alıyor. Ancak bütün bu kolaylıkların ötesinde, sistemin en önemli noktası, hastanın, gideceği hastaneye ne kadar ilave ücret ödeyeceğini önceden görecek olması.

Özel Hastane Fark Ücretlerini Öğrenmek için Tıklayınız

Özel hastaneler sigortalıdan artık 2 kata kadar ilave ücret talep edebiliyor. SGK, kendi internet sayfasına koyduğu özel bir yazılımla, sigortalıların kaç TL ilave ücret vereceğinden, hekimlerin özgeçmişlerine kadar önemli bilgiler sunuyor.

FARK ÜCRETİ HANGİ HALDE ALINMAYACAK?

Hangi durumlarda özel hastanelerin fark ücreti alamayacakları ise kanunda ayrıca yer alıyor. Buna göre; acil servislerde verilen ve “yeşil alan muayenesi” adı altında kuruma fatura edilebilen sağlık hizmetleri hariç olmak üzere,
* Acil haller nedeniyle sunulan sağlık hizmetleri,
* Yoğun bakım hizmetleri,
* Yanık tedavisi hizmetleri,
* Kanser tedavisi (radyoterapi, kemoterapi, radyo izotop tedavileri),
* Yenidoğana verilen sağlık hizmetleri,
* Organ, doku ve hücre nakilleri,
* Doğumsal anomaliler için yapılan cerrahi işlemlere yönelik sağlık hizmetleri,
* Diyaliz tedavileri,
* Kardiyovasküler cerrahi işlemleri için (öğretim üyesi tarafından SUT’un 4.1.1 numaralı maddesi kapsamında verilen sağlık hizmetleri hariç), otelcilik hizmetlerinde herhangi bir ilave ücret alınmıyor.

ilave ücret

Genel

 1. KEYDA diyor ki:

  iyi gunler,benim kizim 5 yasinda.babasi olmadigindan. devlet tarafi 18 yas altindan yararlaniyordu.suan ssk si iptal edilip yesilkart a gecilmis haberimz olmadan,ailede kimse yesilkartli dgl,bende sskliyim babamdan.sgk basvurup yesilkart iptal edilip ssk tekrar gecildi babamdan yararlanacakmis artik.oyle dendi sgk.kizim suan hasta v ben kartal kizilay tip merkezine goturdum cunku dr.u orada,daha once sskdan yararlaniyordu orada ,simdi sistemde gozukmuyor yesilkart gozukuyor halada sgk duzeldi dedi ,hastanede yok.tahlil yaptiricam yaptiramiyoeum ssk yararlanmak istiyorum hala bekliyorum sgk aradim kimse telefonu acmiyor cevap verilmiyor,cok pahali tutuyor tahlil ,ssk gecince yari yariya fiyat dusuyor.ne yapmam gerekiyor

 2. omer diyor ki:

  Eşim iki aylık hamile ssk var kontrole ne kadar ücret oderim

 3. Hasan diyor ki:

  SGK lıyım Eskişehir AcıBadem hastanenin çocuk hastalıkları bölümüne çocuğumu muayeneye götürdük. Muayene 88 tl. katılım payı 12tl ödedik.İdrar tahlili istendi ek ücret 20tl. ödedik. Ultrason istendi ek ücret 30tl. ödedik. Devlet hastane ye daha ne kadar ödeme yapacak. Her yaptırdığın tahlil ücretlimi hangisi ücretli hangisi ücretsiz bu konuda bilgi almak istiyorum . İlginize teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

 4. SÜLEYMAN DOĞAN diyor ki:

  Gss. zorunlu genel sağlık sigortası iptal edilsin anlamında #gssiptaledilsin hash tagını bir inceleyin. Eyt ve taşeron sorununa kadar gss uzanıyor.

 5. songül diyor ki:

  Benim yeşilkartım var.Özelhastane de diş tedave olabilirmiyim.ve özelmuhanesinde diş tedave olabilirmiyin bunu öğrenmek istiyorum

 6. songül diyor ki:

  Benim yeşilkartım var.Özelhastane de diş tedave olabilirmiyim.

 7. Salih gökce diyor ki:

  selam muhterem turkiyede bir yakınımıza kalp pili takılması gerekiyor kendisi 15 bin tl ödemesi gerektiğini söylüyor olabilirimi cevap yazarsanız seviniriz

 8. Perihan diyor ki:

  Medikalpark Göztepe Hst kalp pili takılacak gazi eşiyim fark ödüyecekmiyim Dual pil takılacakmış teşekkür ederim

 9. erdo diyor ki:

  Özel doktor muaynehane ücretlerini hangi kurum belirliyor.
  600 TL etik muaynehane ücreti nasıl olur.?
  Saglık Bakanlıgına ve Sgk Genel Müdürlügüne duyuru yapmak istiyorum.Kontrol yokmu.?Bilgi almak istiyorum.Lütfen

 10. seçkin altun diyor ki:

  Anjio tedavisinin tehlikesi varmıdır babam 75 yaşında

 11. Münevver diyor ki:

  Özel bi hastanede kardiyoloji muaynesi için toplam 42 lira ödendi ama alınan makbuzda 12 lira yazıyo. Diğer fişte ise 30 lira yazıyor. Bu yasalmıdır? bi usülsüzlük varmıdır?

 12. damodamo diyor ki:

  45 Tl kadar katılım payı adı altında ücret talep edildi detaylı fatura istedim sadece katılım payı ve kdv yazılı bi fatura verildi bu işlemin ne kadarı yasal bi de 12 tl sgk ödeme makbuzu verildi.

 13. serhat diyor ki:

  İyi akşamlar bugün karataş hastanesine yenidoğan bebeğimizin sağlık muayenesini yaptırmaya gittik. İşitme testi için bizden 20 tl istediler ayrıca muayene için 12lira aldılar. Yenidoğan sağlık hizmetleri ücretsiz değil midir. Bu konuda bilgi alabilir miyim.

 14. neoldubjk diyor ki:

  Benim sigortam falan hiçbirşeyim yok ben özel hastane üroloji polikliniğine gitsem kaç para alınması gerekir? sadece muayene ücreti ne olur?

Konu İle İlgili Yorum Yaz