Provizyon Verilememiştir

Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla genel sağlık sigortasından yararlanma konusunda 31.12.2019 tarihine kadar prim borcu şartına bakılmaksızın hizmet sağlaması alabileceklerini bildirmişti. Prim borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanmaya 28 Şubat 2019 yılın sonuna kadar devam ettirildi.

Provizyon Verilememiştir

Sigortası olup prim gss borcu olanlar 2019 yılı itibariyle hastaneye gittiğinde ‘Tedavinizi devlet karşılamayacak, cebinizden ödemeniz gerekiyor’ demeleri muhtemel ihtimal. Bu durumda ‘Ben 2 aydır borcum olsa sağlık hizmeti alıyordum’ tepkisi veren vatandaşlar, kafa karışıklığı ile evlerine dönecekler. Malesef ki hastane kapısından geri dönmek gibi üzücü olaylar yaşanabilinecek.

60/g Kapsamında Genel Sağlık Sigortalısı adlı kapsamda borcu olduğundan provizyon verilememiştir.

Kendisi veya üzerinden sağlık yardımı aldığı yakınından borçlu gözükmektedir. Provizyon verilememiştir.

Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir.

  • e-Devlet üzerinden bunun gibi uyarı mesajları alırsanız eğer mevcut geçmiş gss borçlarınızdan dolayı sigortanız aktif olsa dahi hastanelerin sağlık hizmetlerinden faydalanamayacağınızı bilmeniz gerekir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Bu yazı en son 04 Mart 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Provizyon Verilememiştir (4 Yorum)

  1. merhaba.Staj için provizyon belgesi almak istediğimde: “Kendisi veya üzerinden sağlık yardımı aldığı yakınından borçlu gözükmektedir. Provizyon verilememiştir.” yazılı belge çıktı.Bu konuda ne yapabilirim?

  2. Gss silme vaadi ile milleti kandirip lider oldular dindar insan sozunun arkasinda durur borclar silinecekti sozde akpnin nasil parti oldugunu bi kez daha anladim