Provizyon Verilememiştir

Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla genel sağlık sigortasından yararlanma konusunda 31.12.2015 tarihine kadar prim borcu şartına bakılmaksızın hizmet sağlaması alabileceklerini bildirmişti. Prim borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanmaya 2015 yılın sonuna kadar devam ettirildi.

Provizyon Verilememiştir

Sigortası olup prim gss borcu olanlar 2016 yılı itibariyle hastaneye gittiğinde ‘Tedavinizi devlet karşılamayacak, cebinizden ödemeniz gerekiyor’ demeleri muhtemel ihtimal. Bu durumda ‘Ben 2 aydır borcum olsa sağlık hizmeti alıyordum’ tepkisi veren vatandaşlar, kafa karışıklığı ile evlerine dönecekler. Malesef ki hastane kapısından geri dönmek gibi üzücü olaylar yaşanabilinecek.

Tescil Kapsamı: 60/g Türk Vatandaşı İsteğe Bağlı GSS Primi Ödeyenler
GSS Kapsamı 60/g kapsamında sigortalı olanlar
Sorgu Sonucu 1104 – Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir

Kendisi veya üzerinden sağlık yardımı aldığı yakınından borçlu gözükmektedir. Provizyon verilememiştir.

Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir.

  • e-Devlet üzerinden bunun gibi uyarı mesajları alırsanız eğer mevcut geçmiş gss borçlarınızdan dolayı sigortanız aktif olsa dahi hastanelerin sağlık hizmetlerinden faydalanamayacağınızı bilmeniz gerekir.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim beyannamesinde de belirttiği üzere gençlere büyük önem veriyor Başbakan Ahmet Davutoğlu gençlerin gelir testi borçlarının tamamının silineceğinin altını çizdi. Bahsi geçen af niteliğinde bir gelişme olması, GSS prim borcu yapılandırma ile ilgili olmaması da oldukça önemli.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Bu yazı en son 30 Aralık 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Provizyon Verilememiştir (1 Yorum)

  1. Gss silme vaadi ile milleti kandirip lider oldular dindar insan sozunun arkasinda durur borclar silinecekti sozde akpnin nasil parti oldugunu bi kez daha anladim