Sağlık Aktivasyon İzmir

sağlık-aktivasyonSağlık aktivasyon İzmir Sağlık Aktivasyon işlemi için artık SGK müdürlüklerine gitmenize gerek kalmadı. İzmir’de Aktivasyon işlemleri için İzmir Sosyal Güvenlik Müdürlüğü sayfasından online olarak yapılabilmekte. İzmir Sağlık Aktivasyonu Formu ekranında sigorta kativasyon işlemeinizi online olarak yapabilirsiniz.

Sağlık Aktivasyon İzmir

Sağlık Aktivasyon İzmir Başvuru Tıklayınız

Sağlık aktivasyonu işlemleri için, elektronik ortamda başvuru talebinde bulunabilecekler aşağıda belirtilmiştir:

1) 4/a (SSK) sigortalıları, emeklileri (Yurtdışı hariç) ve bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocukları,
2) 4/b (Bağ-Kur) İsteğe Bağlı Sigortalılar, Vergi kaydı olan sigortalılar ile emekli olanların eş ve çocukları,
3) 4/c (Emekli Sandığı) 15.01.2010 tarihinden sonra ilk defa çalışmaya başlayan sigortalılar ile emeklilerin eş ve çocukları,

– Yeni hizmete giren Sağlık Provizyon Aktivasyon Sisteminin 18.01.2012 tarihinden itibaren İzmir İlinde devreye alınması nedeniyle Sigortalının kendisi, eşi ve 18 yaşından küçük çocukları Sistem tarafından otomatik olarak algılanıp sağlık yardımları açıldığından, bu konuda talepte bulunulmaması önemle rica olunur.
– Yukarıda sayılanların dışında kalan sigortalı ve emeklilerimiz gerekli evraklar ile Merkezlerimize şahsen başvurmaları gerekmektedir.
– Sağlık Aktivasyon işlemleriniz tamamlandıktan sonra cep telefonunuza Aktivasyonunuzun yapıldığına dair mesaj gelecektir.
– Sağlıktan yararlanma şartlarınızı yerine getirmediğiniz tespit edilmesi durumunda cep telefonunuza gerekçesini belirtir mesaj gelecektir.
(Örnek: Prim gün sayınız yeterli değil.) Prim gün sayınızı tamamladıktan sonra tekrar müracaat edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Bu yazı en son 09 Şubat 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)