SGK Çalışma Saatleri

sgk çalışma saatleriSGK kaçta kapanıyor, SGK kaçta kapanıyor, SGK Çalışma saatleri,

Yeni çalışma saatleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yazısı üzerine 657 sayılı Kanun’un 99 ve 100. maddelerine göre Bakanlar Kurulu’nca kararlaştırıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Buna göre SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) mesai saatleri

TC. Sosyal Güvenlik Kurumu SGK mesai saatleri hafta içi 08:00 – 17:00 saatleri arasındadır.

Kurum öğle molası tatil vermektedir. Öğlen molası saatleri 12:00 – 13:00 saatleri arasındadır.

Kış saati uygulamasında değişkenlik gösterebilir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 15 Mart 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK Çalışma Saatleri (14 Yorum)

 1. Hamileyim ve Ziraat bankasına hesap açmam gerekiyormus bu ayın 8 ile 14 arasında sigortadan para yaticakmis. Ama hesap acmadim henüz bayram sonrası açtığımda sıkıntı olurmu? Para sonradan yine yaticak ole değil mi ?

 2. Ankara ostim tekçatı ssk da mesai saat 9 da başlıyor dedi memur içeri almadılar şikayetçiyim saat 8 30 da gelmeme rağmen

  • Sana güvenlik mesai saat 9 da demiş saat8.30 alınmadın diye ne tür bir şikayet edeceksiniz şikayet değilde bir daha ben geldiğimde mesai saatlerini öne çekin diyeceksiniz herhalde

 3. Ya arkadaş mola saati var bide extra mola saatleri var telefonla bile ulaşılamıyor o zaman öğlen molasının ne anlamı var bu nasıl bir sistemdir ?

  • 31 Aralık 2015 yani Perşembe günü tam gün yada yarım gün olarak tatil olmayacak gözüküyor. Ancak ertesi günü yani 1 Ocak 2015 Cuma günü resmi tatil olacak.

 4. Telefondan bağlanıyorum kimse bişey bilmezmi ya.En son yönlendirildim bir yere oda caliyor caliyor açmıyor.Kapatin o zaman bu sigorta arama numarasini.Danişmaya ufak birşey sorcam beni sira almaya gönderiyor.onu bende biliyorum.Adin danişma isini yap bari.!!!!
  Yada maillerinizi bir bakin!!Kaldirin ilgilenmiyecekseniz numaralarınızı yada mail adreslerınizi.

 5. Bahceli sgk dayim. Sitenize yazmissiniz 12/13 diye.. gel gor ki calisanlarimiz 12.30/13.30 yapmislar.

  Biz temeli cozemedik ki catiyi koyalim..

 6. 17.03.2015 te 16,40 ta personel bırakmış işlem yapmadılar insanlık bu kadarmı öldü tam bir saatlik yol geldim 2 dolmuş değiştirdim net saati kaçsa onu yazsaydınız keşke devlet dairelerinde bişeyler düzeldi sanıyodum ama daha beter olmuş yazıklar olsun ha diyceksiniz kimin umrunda buraya yazınca belki bir yetkili okurda hesap sorar diycemde olmıycak iş allah vatandaşın yardımcısı olsun ankara mamak sgk

 7. 12.01.2015 tarihinde Ankara Şereflikoçhisar şubesinde çalışan personelin tamamı 13:20 de kuruma gelip 13:30 da göreve başladılar! Acaba illere göre farklı uygulama mı sözkonusu yoksa bu subedekiler bu soğukta mesai 13:00da başlıyor düşüncesiyle gelen vatandaşı dışarda soğukta bekletmmekten zevk mi alıyorlar? !