SGK Canlı Destek


sgk soru sor

SGK Canlı YardımSGK Canlı Destek, Alo 170 Chat, Alo 170 canlı destek.

Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşları memnun edecek güzel bir uygulamaya imza attı. Alo 170 canlı destek sistemi sayesinde online mesajlaşma üzerinden canlı yardım alınabilecek.

11.03.2014 tarihinden itibaren hizmette olmasına rağmen tanıtımının çok fazla yapılmamasından dolayı vatandaşlar tarafından bilinmiyordu şimdi biz bu konuyu ele alarak vatandaşları bu güzel uygulamayı detaylı olarak anlatacağız.

Teknolojinin getirdiği bu olumlu hizmet sayesinde vatandaşlar SGK’ya sormayı düşündüğü soruları SGK Canlı Destek sistemi sayesinde daha kolay ve net bir şekilde ileterek hızlı bir şekilde cevap alabilecek. Aklınıza gelebilecek SGK ile hertürlü soruyu sorabilirsiniz.

Vatandaşlarımız 7/24 saat ÇSGB, SGK ve İŞKUR konularını kapsayan her türlü

 • Soru,
 • Sorun,
 • Eleştiri,
 • Öneri,
 • İhbar,
 • Şikayet,
 • Talep ve başvuruları ile ilgili Canlı Destek’den yardım alabilirler.

SGK Canlı Destek Nasıl Alabilirim ?

Sistemi kullanmak çok basit aşağıdaki “Görüşmeye Başla” bağlantısına tıkladıkdan sonra kişiel bilgilerinizi doğru bir şekilde giriniz ve daha sonra operatöre bağlanacaksınız.

SGK ile ilgili özellikle; emeklilik işlemlerinizin durumunu, GSS hakkında sorularınızı görüşlerinizi, ne zaman emekli olabileceğinizin hesaplanmasını, rapor ücreti ve sağlık aktivaston hakkında sorularınızı yetkili kişilere iletebilirsiniz.


sgk canlı destek hattı

7Gün 24 Saat Canlı Yardım Hattınından Yararlanabilrsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2014

Konu hakkında yorumunuzu yazın

SGK Canlı Destek (276 Yorum)

 1. merhaba, eşim ile 28.05.2016 tarihinde evlendik ve eşim şu anda 4 aylık hamile.
  benim sorum evlilik nedeniyle işden çıkışını doğum iznine ayrılmadan 2 ay önce yapsak hem kıdem tazminatını hemde doğum parasını alabilirmi? yoksa doğum raporunun sona ermesini mi beklemek zorundayız kıdem tazminatını alabilmek için ( bu kısım biraz riskli çünkü doğumdan sonra geçen 2 ay ile evlendiğimizin üstünden geçen 1 sene arasında 1 haftalık bir süre kalıyor doğumda herhangi bir gecikme olması halinde kıdem tazminatını işyerinin ödemeyeceğinden korkuyorum )

 2. merhaba eşim ev hanımı emekli olmak istese nasıl emekli olur bizleri aydınlatırsanız seviniriz.saygılar

 3. Merhaba 01.08.1995 işe başlama toplam 2312 ssk prim gün toplamı
  Ve 01.10.2008 bagkur kaydı şuan halen aktif olan kadın ne zaman emekli olabilir
  Doğum tarihi 01.02.1954
  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

 4. Ben dul ve yetim maaşı alıyorum aldigim aylık ikiye bölünmüş vaziyette benim ve oğlumun zaten çok az olan meblağ bankadan ne bır kredi ne bır kredi kartı veriliyor çünki benim aldığım maaş çok az bunu niye beraber vermiyorlar onu sormak istiyorum bana düşeni atm den ala biliyorum çocuğun kini bankada sira beklemek zorundayım bana çok saçma geliyor çocuğum benimle birlikte ve yaşı 12

 5. merhabalar benim babam 1988 yılında bagkur girişi var yeni gelen yapılandırma ile ilgilim ibr kaç sorumuz olcaktı 6736 numaralı yapılandırma kanunu için özelliklen sorumuz olcaktır size benim babam 1988girişinde yaklasık 3 ay kadar ödeyip bagkuru ödemeyi bırakmış günümüze kadar belirli bir mikatarda borçu bulunmakdaydı ama suan boç cıkmıyor ama yatırıldıgı aylar cıkıyor yeni gelen kanun ile bu borçu yapılandırım ödeme sansımız varmıdır ssk merkezine gittigimiz zaman herhangi bir yardımda bulunumıyorlar daima öyle bir sey yok deniliyor ama e devlet kapısına gelmiş hizmet kısmında en yakın sgk merkezine gidip yapılandırma basvurusu yapmamız lazım anladıgım kadar ama sgk merkezlerine gittigimiz zaman öyle bir durum söz konusu olunmadıgı söyleniyor daima bu kanunda eski borçlulara yaralarna biliniyormu yardımcı olursanız sevinirim

 6. emekli olacam fakat aynı iş yerinde çalışacağım 9 yıldır aynı şirketteyim kıdem tazminatımı geçikterebilirmi çalışacağım demekle çalışmayacağım demek arasında bir fark varmı kıdem tazmınatı açısından

 7. Iyi günler bügün alo 170 webchat e iki adet mesaj gönderdim. Daha sonra herhalde cevabi görmek icin benden kullanici adi ve sifre isteniyor. Yanliz ben yurtdisinda yasadigim icin cep telefonum yurtdisi oldugundan bana sifre herhalde gönderilemiyor. lütfen e-posta adresine gönderme imkaniniz varmi. tessekkürler

 8. kktc de 8 yıl kaldım 4 yıl ssk lı olarak çalıştım kalan 4 yılı yani 8 yılın tamamını borçlanabilirmiyim teşekkürler

 9. merhaba

  annelerin yarı zamanlı çalışma hakkı konusunda resmi gazete de yayımlanan konu hakkında bilgi alabilirmiyim

 10. 1970 doğumluyum. Kasım 1994 de devlet üniversitede (emekli sandığı) akademik personel olarak başladım.
  2009 da kamu bankasına sözleşmeli olarak (emekli sandığı) geçtim.2010 eylülde tekrar devlet üniversiteye akademik personel olarak döndüm. bu güne kadar çalışıyorum.2011 de %40 engelli raporu aldım.
  Ne zaman emekli olabilirim. Ayrıca kamuyu bıraksam, dışarıda SSK veya bağkur olarak çalışsam emeklilik için şartlar nelerdir? engelli durumu emekliliği nasıl etkiler?

 11. merhaba ben 23,5,2016 doğum yaptım 06.09.2016 3605,10 tl para aldım edevlet ten kontrol ettiğimde emanette para görülüyor. bunun için ne yapmalıyım.

 12. Merhabalar eşim benim sigortamdan faydalanıyordu fakat işkurdan anaokulunda iş çıktı ve kendisine sigorta ödemesi yapıldı benden faydalanırken sigorta ödendiği için bir işlem yapmadık işine gitti geldi bununla ilgili bir ceza gelirmi otomatik olarak benden faydalanmaya devam edermi

 13. Babamdan kalan yetim maaşı alıyorum 18 yaşına girdim maaşım kesildi maaşının tekrar bağlanmasını istiyorum 2 yıllık üniversiteye geçtim ne yapmam lazım emekli sandığından emekli

 14. 3,11,2015 tarihinde yurt dışı borçlanma ile emeklilik işlemlerini başlattım..Hala bir haber yok..1 yıla yakın bir süre olacak nerdeyse…

 15. Annem babamdan kalma emekli maaşı alıyor.acaba dul maaşıda alabilirmi.böle bi hak varmı?

 16. Aldığımız maaş bankaya tam olarak gösteriliyor fakat maaş + sair ödeme olarak asgari ücreti maaş geriye kalanı sair ödeme. Sigorta priminizi ve kıdem tazminatımızı etkiliyor. Ne yapmamız gerekiyor bu şekilde bildirilen bordro ların bize zararı nedir ? Bilgi verir misiniz?

 17. merhaba,

  2010 yılında geçirmiş olduğum ameliyattan sonra adana devlet hastanesinden 20 günlük rapor verilmişti. bağlı bulunduğum ssk kurumu beşiktaş ssk kurumu olarak görünmeketdir. fakat raporumun ssk kurumuna ulaşmadığını öğreniş bulunmaktayım. hasteenden talep etmeme rağmen raporun aslını vermemişlerdir. 6 yıl geçemsine rağmen hak edişim ile ilgili tarafıma bilgi verilmesini nasıl bir yol izlemem gerektiğini öğrenmek istiyorum. raporun aslının aynısıdır kaşesi ile bir nüshası bulunmaktadır. konu ile yardımcı olmanızı rica ederim. hukuki olarak da başvuruda bulunacağım.

 18. Babam 2010 yılında emekli oldu. Dün maaşı kesildi sebep 45 gün eksik cikmasiymis. Bu 6 yıl sonra nasıl oluyor anlayamadık. Sgk daki çalışanın yanlış hesaplanması sonucu mağdur olduk. Sağlık güvencesi de iptal oldu dolayısıyla. Bu durumda nasıl bir yol izlememiz gerekir?

 19. Merhaba 2002 ssk girişim var calıştıgım yerden kendi isteğimle ayrılacagım tazminat alabilir miyim bilgilendirmenizi arz ederim

1 6 7 8