SGK İletişim

SGK İletişim

İletişim Merkezine çalışma hayatı ve SSK hakkında her türlü;

 • Soru,
 • Öneri,
 • Eleştiri,
 • İhbar,
 • Şikâyet,
 • Başvuru ve taleplerinizi,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. SGK’ya bu şekilde ulaşıp bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Not : Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir.

 

SGK İletişim Formunu doldurarak ulaşmak için Tıklayınız

SGK İL Müdürlükleri Adres ve Telefonları

SGK Merkez Birim Noktaları (ANKARA)

SGK Telefon Rehberi (İsme Göre Arama)

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın

SGK İletişim (76 Yorum)

 1. Yurt disindan borclanarak emekli oldum. Kasim 2015 te borclanilan meblag ödendi. Su ana kadar her hangi bir ödeme yapilmadi. Ben ne zaman maasimi alacagim. Saygilar.

 2. Torba yasasında bayanların yüzünü güldürecek ssk girişinden önce olan çocuğuna borçlanabilir kanunu çıktımı

 3. Sayın SGK Başmüdürlüğünün ve yetkililerinin dikkatine
  2013,22 Temmuzdan bu yana işçi emeklisiyim.Aynı zamanda verdiğiniz maaş yeterli gelmediği için yine mermer ocaklarında beden işçisi olarak çalışmaktayım yaptığım işin ağır iş olduğundan dolayı meslek hastalığı teşhisiyle ve raporuyla Afyon Kocatepe Üni. Hastanesi Beyin ve Sinir cerrahisinde ameliyat oldum.38 günlük işgörmezlik ödeneğim şu ana kadar ödenmemiştir.Çeşitli defalarca müracaat etmeme rağmen ne Bursa/Orhaneli SGK ne de Bursa SGK müdürlüğünden tatminkar bir yanıt alamadım.Sadece emekli olmadan önce meslek hastalığı teşhisi için hastaneye başvurmadığım için heyet raporunun geçerli sayılmadığı için ödeme yapmayacaklarının bu durumda ısrar edersem kurumu aldatmaya yönelik tutumdan dolayı yasal işlem yapacakları söylenmiştir.Gereğinin yapılmasını mağduriyetimin giderilmesini yapılmıyorsa gerekçesinin ne olduğunu tarafıma yazılı bir şekilde bildirilmesini saygılarımla arz ederim aksi takdirde yargı yoluna gideceğimi her türlü giderlerin kurumdan isteyeceğimi saygılarımla arz ederim.

  • Hastaneye yatış tarih 08.02.2015 raporun bitiş tarihi 13.03.2015 tarihidir.Şu anda elimde heyet raporu da mevcuttur.Ayrıca kurumlara da gönderilmiştir.

 4. Merhaba,
  Eşim 2002 mayıs ayında Bağkurlu olarak prim ödemeye başadığında, 15 yılda, 10 yıl prim ödeme şartıyla 50 yaşında emekli olacaktı. Sonra mevzuat değiştirildi, o haklar sonlandırıldı. Emeklilik yaşı ve prim gün sayısı istemediğimiz kadar artırıldı. Sonra, sigorta başlangıcı sonrasında olmak üzere 2 çocuğu olanlara borçlanma, dolayısıyla erken emeklilik kolaylaştırıldı.
  Bu durumda, elden alınan hakların iadesi babında olmak üzere, bu ülkede sigorta başlangından önce doğurulmuş çocuk anneleri için de prim borçlanması ve 58 yaşından önce emekli olabilme kolaylığının mevzuata eklenmesi hukuksal bir gerekliliktir. ARZ EDERİM.