SGK Kredi Kartı Ödeme

sgk ziraat banka ödemeBilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı çalışmaları tamamladıktan sonra 2011 yılı Ocak ayı itibariyle internet üzerinden kredi kartıyla prim ödenmesi ve diğer ödemelerin gerçekleştirilebilmesi için uygulamayı hayata geçirmişti. Yazımızda sgk kredi kartı ile prim ödeme konusuna ilişkin detayları ele alacağız.

Sosyal Güvenlik Kurumuna ait sigorta borçlarınızı artık internetten ödemek, oldukça kolay. SGK Borç Ödeme işlemini kolaylıkla yapılması için bir web sayfası hazırlamış durumda.

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Bağ-Kur prim ödemelerinizi artık tüm kredi kartlarınızla kolayca yapabilirsiniz. Prim ödemelerinizi SGK Web sayfası üzerinden daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Kartla SGK prim ödemelerinizi iki şekilde yapabilirsiniz:

  1. E-devlet sistemi üzerinden
  2. Bankaların internet şubeleri üzerinden

Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen işverenler bu hizmetten faydalanabiliyor ve ödemelerini kolaylıkla yapabiliyorlar. SGK ödemeleri için hazırlanan sayfada 4/A İşveren ödemeleri, 4B Sigorta ödemeleri ve diğer ödemeleri kısmı sorgu türünde yer alıyor.

SGK Kredi Kartı Ödeme

4A işveren ödemeleri kısmını seçtiğiniz zaman işveren;

  • cari dönem,
  • işveren geçmiş dönem,
  • işveren 6111 yapılandırma,
  • işveren ipc tahsilatı,
  • işveren icra dosya tahsilatı,
  • taksit tahsilatı,
  • icra taksit peşinatı

icra toplam borç tahsilatı gibi bölümler SORGU TİPİ kısmında karşınıza çıkıyor

4B Sigorta Ödemeleri ve Diğer Ödemeler bölümü altında gerçekleştirmek istediğiniz ödemeyi seçerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Kredi Kartı Ödeme Ekranı için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı en son 07 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK Kredi Kartı Ödeme (3 Yorum)

  1. HANİ KREDİ KARTI İLE GSS pirimlerinizi internet üzerinde kredi karti ile yatırabilirsiniz ibareniz vae amma öyle bir sayfa açılmıyor bu ne demek oluyor lütfen açoklayınız. ve uygulama sayfasını açınız