SGK SMS Ücretlimi

SMS BİLGİ SİSTEMİ NEDİR

SGK hizmetlerini zaman kaybetmeksizin yerine getirmek, vatandaşın mağdur olmasını engellemek, sosyal güvenlik sisteminin işleyişini ve güvenilirliğini, doğruluğunu en üst düzeyde sağlamak ve Kurumun vatandaşa verdiği hizmet sonuçlarının bildirimini (uyarı, bilgi) kolay ve çabuklaştırmak için geliştirilen bilişim sistemi olup SMS yoluyla ilgililerin cep telefonlarına hizmet sonuçlarının gönderilmesi için AVEA, VODAFONE, TURK TELEKOM ve TURKCELL’le işbirliği protokolü imzalanmıştır. Peki SGK SMS Ücretlimi sorusu yazının devamında yer alacak.

SGK SMS ÜCRETLİ Mİ?

Kamu hizmeti amacıyla hayata geçirilen hizmetin, sürekliliğini sağlayabilmek, sistem performansını lüzumsuz kullanımlarla düşürmemek için, Kullanıcı tarafından gönderilen SMS’ in ve bu SMS’ e istinaden SGK tarafından kullanıcıya gönderilen bilgi SMS’ in toplam ücreti, 1 TL (vergiler dahil) olarak ücretlendirilmektedir.

SGK SMS Ücretlimi

HATALI MESAJ ÜCRETLİ Mİ?

Hatalı gönderilen sorgu içeriklerine cevap şeklinde sistem tarafından gönderilen mesajlar ücretlendirilmemektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 19 Ocak 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK SMS Ücretlimi (1 Yorum)

  1. askerlik borçlanmamı (600)gün kamuda işci olarak çalışırken yatırdım ve kurumumdan bunun üzerine 5 yılımı,10 yılımı tam hatırlamıyorum doldurduğumdan dolayı bir ikramiye almıştım dolayısı ile direk hizmet gün sayıma geçmesi gerekmiyor mu.Birde bağ-kur um var 1319 gün lütfen ne yapabilirim beni bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler..

    Not:Bugün emekli olursam bu rakamları da içine katarak ne kadar emekli İKRAMİYESİ ve MAAŞI alırım.
    Bu konuda da bilgilendirir misiniz lütfen..