SSK Hizmet Dökümü Gizleme

Günümüzde bir çok yere nüfus kağıdınızın fotokobisini veriyorsunuz ya da bir çok kurum, kuruluş firma ile kimlik bilgilerinizi paylaşıyorsunuz. Bu durum bazen kötü niyetli kişiler tarafından sizin adınıza olumsuz durumlar oluşturabilecek şekilde önünüze gelebiliyor. Çünkü hizmet dökümüzde kimseyi ilgilendirmeyecek olan önemli bilgiler içeriyor. SGK Hizmet Dökümüzün İnternet Ortamında gözükmesi istemiyorsanız yazımızı okuyunuz.

ssk hizmet dökümü gizleme

Vatandaşlar bazı özel sebeblerden dolayı ssk hizmet dökümünü kimlik bilgilerine göre sorgulama uygulamasını gizlemek, kapattırmak istiyor. Bu durumda SGK vatandaşlara kolaylık tanıyacağını internet sitesi üzerinden bildiriyor.  Eğer sizde sgk sorgulama işlemini www.sgk.gov.tr üzerinden   görüntülenmesini kapatmak istiyorsanız yazımızda neler yapacağınızı size anlatacağız.

Sosyal Güvenlik Bilgilerinizin www.sgk.gov.tr web sayfasında görüntülenmemesi yönünde bir talebiniz mevcut ise, Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine Şahsen Dilekçe ile başvurabilirsiniz.

Hazır Örnek Dilekçe

T.C Sosyal Güvenlik Kurumu
……… MERKEZİNE

Müdürlüğünüzde …….. sicil numarası ike kayıtlıyım. Bilgi güvenliğimin sağlanması gerekçesiyle www.sgk.gov.tr web sayfasında hizmetlerimin görüntülenmeye kapatılmasını tarafınıza arz ederim.

T.C No:

İsim Soyad

İmza

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Bu yazı en son 02 Aralık 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SSK Hizmet Dökümü Gizleme (1 Yorum)