GSS Borcu 25 Yaş Üstü

25 yaş üstü gss prim borçları

GSS PRİM BORÇLARI SİLİNİYOR

Genel sağlık sigortalılarının 25 yaşını doldurdukları güne kadar olan Genel Sağlık Sigortası primlerinin tahsilinden vazgeçilecek. Düzenlemeden önce ödenen primler ise iade ve mahsup edilmeyecek. Bu düzenleme ile 3.3 milyon gencin toplam 3.7 milyar liralık borcu silinecek. Fakat GSS prim borcunu ödeyen 25 yaşın altındakiler için komisyondan geçen tasarıda ‘iade ve mahsup edilmez’ ibaresi yer alıyor. Genel Kurul’da değişmezse bu hüküm uygulanacak. Dolayısıyla ödenen miktarlar geri verilemeyecek.

25 YAŞ ÜSTÜNDEKİLERİN DURUMU

TBMM ‘e gelen torba kanun tasarısı kabul edildi ve 25 Yaşın altındaki 3 milyon 500 bin gencin Genel Sağlık Sigortası prim borcu silinecek. Fakat 25 yaşının üzerinde olan kesim bu durumdan oldukça rahatsız. Bir çok vatandaş yaş sınırlandırılmasına tabi tutulan gss borçlarının silinmesi durumunun ayrım yapılmadan herkesin borçlarının silinmesi istiyor.

25 YAŞ ÜSTÜ İÇİN YENİ DÜZENLEME

Hükümetin bu durumda mağdur olacak gençler için yeni bir düzenleme üzerinde çalışma başlatacağı gelen duyumlar arasında yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı en son 16 Nisan 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

GSS Borcu 25 Yaş Üstü (5 Yorum)

  1. haram zıkkım olsun kim sebep olduysa buişi başlattıysa iliğimizi kuruttunuz insanları zorla işverene ve kendinize köle yaptınız herkesi yazın tahtaya gss üstünüze 9 tahta atılacağı zaman göreceksiniz gss yiprimini

  2. böyle milletimize böyle devlet. eee hak ediyoruzzz….
    paşa paşa öderiz artık borçlarımızı. ödeyemeyen 1.5 milyon kadar kişiden nasıl alabilecekler, o kişiler zaten işsizken parayı nereden bulacaz diye bunalıma sokacaksınız. icraya gidilse bir sürü intaharla karşılaşılsa sorumlusu kim olacak. vebali büyük. hadi benim ailemin durumu var. durumu olmayanlar ne yapacak? hayata başlayamadan hayatları mı bitecek borçlarla?

  3. insanları kullanmadığı bir hizmet için haksız yere borçlandırmak ne din,e nede insanlığa sığar bu haksızlığa bir son verilmeli

  4. İşsiz insana kullanmadığı! (kendi adıma konuşuyorum) bir hizmeti zorla satmaya çalışan garip bir yasa. Zaten işsizim borç harç ayakta kalmaya çalışıyorum birde ödemeyeceğimi bildiğiniz halde habire borç yazıp duruyorsunuz kafanıza göre ne yapmaya çalışıyorsunuz? çaresiz insanları bunaltmaya ne hakkınız var!