İşveren


İşveren Sigorta Prim Desteği

İşveren Sigorta Prim Desteği

2016 yılında asgari ücretteki yaklaşık %30 tutarındaki artışından sonra işverenlerin prim maliyetlerini de aynı şekilde arttırmıştır. Bundan dolayı işverenlerin sigorta primlerinden destek sağlanması için gerekli..
İşveren10 Ocak 2017
SGK Nace Kodu

SGK Nace Kodu

Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarından biri olan SGK Nace Kodu uygumasından bahsedeceğiz. SGK diğer devlet kurumları gibi, artık birçok işleminde internet üzerinden online olarak hizmet vermeye..
İşveren23 Eylül 2016
Toplu İşe Giriş Bildirgesi

Toplu İşe Giriş Bildirgesi

Sosyal Güvenlik Kurumu birden fazla işçi çalıştıran işverenlerinin işlerini kolaylaştırmak için yeni uygulamasının duyusunu yaptı. İşyerinin SGK kapsamı işlerini yöneten görevliler artık Toplu İşe giriş/Çıkış..
İşveren21 Eylül 2016
SGK Vizite

SGK Vizite

  GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK İŞVEREN İŞLEMLERİ İşverenler tarafından iş göremezlik raporu alan işçilerin rapor süreleri bitiminden itibaren http://www.sgk.gov.tr internet adresinde sigortalıların hak ettikleri istirahat süresinin..
İşveren25 Ocak 2016
2016 Tüm Sigorta Primleri Zamlandı

2016 Tüm Sigorta Primleri Zamlandı

1300 TL’lik yeni asgari ücret için, işverene işçi başına aylık 110 TL’lik destek verileceği açıklanmıştı. Söz konusu destek SGK primleri üzerinden olacak ve Hazine tarafından..
İşveren3 Ocak 2016
SGK İşveren Danışma Hattı

SGK İşveren Danışma Hattı

SGK İşveren Danışma Hattı SGK Mevzuaatları sigortalı çalışanlar yönünden ne kadar karmaşıksa işverenler açısından da bazen soru işaretleri oluşturabiliyor. İzmir SGK işte bu konuda güzel..
İşveren7 Ocak 2015