İlişiksizlik Belgesi Online Başvuru

İlişiksizlik Belgesi Online Başvuru

İlişiksizlik Belgesi Online Başvuru

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kuruma şahsi başvuru şartını ortadan kaldırmak ve işlemleri hızlandırmak için birçok uygulamayı internet üzerinden hizmete sokmuştu. İhale konusu iş veya özel bina inşaatlarını tamamlayan işverenlerin ilişiksizlik belgesi almak için Kuruma başvurmaları gerekmeyecek. İlişiksizlik belgesi başvurularının e-Sigorta kanalıyla internet üzerinden yapılmasına imkan sağlayan düzenlemeler tamamlanarak Kurum tarafında kullanıma açıldı.

İihale konusu işlerini veya özel bina inşaatlarını tamamlayan işverenler ilişkisizlik belgesinin verilmesine ilişkin başvurularını kağıt ortamında ilgili sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezine yapabilecekleri gibi, sgk.gov.tr ekran vasıtasıyla da yapabilecek, bu şekilde yapılan başvuru ilişiksizlik belgesi talebi olarak ilgili sosyal güvenlik merkezine gönderilmiş olacaktır.

İnternet Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Aşağıda direk ilgiliyi sayfaya bağlantısını tanımlamış olduğumuz sgk.gov.tr adresinden “e-SGK”, “Diğer Uygulamalar” ve “İlişiksizlik Belgesi Başvuru” sayfasından işlem yapabilirsiniz.

İlişiksizlik Belgesi Online Başvuru Yapmak için Tıklayınız

Yapılacak başvuru sırasında öncelikle ekranda yer alan “Menüleri Kullanabilmek için Yukarıda Yazılı Bilgilerinizin Doğruluğunu Onaylamanız Gerekmektedir.” seçeneğinin altındaki “ONAYLIYORUM” seçeneğinin işaretlenmesi gerekmektedir bilginize.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 02 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

İlişiksizlik Belgesi Online Başvuru (1 Yorum)

  1. ilgili makama işyeri scil numaram olan 24322090913468870342607 nolu işyerimin sgk nıza olan borcunu muhasebecime verdigim vekaletle muhasebecim yapmış fakat benim bundan haberim yoktur. geri kalan kısmıda taksitlerime eklemek ve borclarımı taksitli odemek istiyorum bunun için benimle iletişim kurarsanız çok memnun olurum 05442234122 hüsnü karatay