SGK e-Bildirge sistemine giriş ve SGK e-Bildirge hakkında detaylı bilgiler yazının devamında bulabileceksiniz.

1. e-Bildirge: İşverenlerin, çalıştırdıkları işçilerine ait sigorta prim belgelerini internet üzerinden vermeleri ve bildirimlerine ait tahakkuk bedellerini de otomatik ödeme ve internet bankacılığı yoluyla ödeyebilmeleri için oluşturulan elektronik bir portal olarak tanımlanır e bildirge. Yeni uygulama çerçevesinde işçi ve işverenlerin sigorta il/sigorta müdürlüklerine giderek yaptıkları işlemlerin büyük çoğunluğu, internet ortamında da yapılabilecektir.

2. e-Bildirge Verme Şartı: İş yerlerinde (3) ve üzerinde sigortalı çalıştıran özel ve resmi iş yeri işverenleri, 29.04.2005 tarihinden itibaren e-bildirge yoluyla bilgilerini göndermek zorundadır. İşveren, sigortalı sayısı (3) kişinin altına düştüğünde isterse e-bildirge vermeye devam edebilecek.
sgk e bildirge

SGK e-Bildirge Giriş

E-Bildirge uygulamasına giriş yapılabilmesi için SGK Şubelerimiz aracılığı ile yapılan başvuru sonucunda, kullanıcılara sağlanmış olan kullanıcı kimlik ve şifrelerinin (Sistem şifresi ve İşyeri şifreleri) aşağıda görüldüğü şekilde www.sgk.gov.tr adresindeki e-bildirge uygulamasının giriş sayfasına girilmesi gerekmektedir.

SGK e-Bildirge Yapmak için Tıklayınız

Genel Sorunlar İçine-bildirge@sgk.gov.tr

Şifre Sorunları İçinsifre@sgk.gov.tr

e-Posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 7 Şubat 2014
Bu yazı en son 28 Ekim 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK e-Bildirge (1 Yorum)

  1. Kapıcımızın sgk e.bildirge için sayfada eski maaşı çıkıyor.
    yeni maaşı TL,1647.–yazamıyorum .lütfen bilgi verirmisiniz?