SGK İşveren Danışma Hattı

SGK İşveren Danışma Hattı

SGK Mevzuaatları sigortalı çalışanlar yönünden ne kadar karmaşıksa işverenler açısından da bazen soru işaretleri oluşturabiliyor. İzmir SGK işte bu konuda güzel bir uygulamaya imza atmış. Yeni uygulamaya başlanan  sistemle SGK mevzuaat ve yürütüğünüz işlemlerle ilgili bilgi alabiliyorsunuz.

SGK İşveren Danışma Hattı

Şimdilik pilot il olan İzmir sınırları içerisinde dahil işyeri sahiplerinin faydalanabileceği bu başarılı uygulamanın ilerki dönemlerde tüm Türkiye’yi kapsamasını ümit ediyoruz.

  •  İşverenlerce tutulacak kayıt ve belgelerin incelenmesine yönelik (Yevmiye defterleri, ücret ödeme bordroları, ücret hesap pusulaları, puantaj kayıtları, personel özlük dosyaları vb.) işlemler,
  • Kayıt ve belgelerin sosyal güvenlik mevzuatı açısından geçerliliği işlemleri,
  • E-sigorta ortamında SGK’ ya gönderilen belgelerin incelenmesi işlemleri, (Aylık prim hizmet belgesi, işe giriş bildirgesi, işyeri bildirgesi, işten ayrılış bildirgesi, eksik gün bildirimleri, vb)
  • İdari para cezalarının ortaya çıkmasının engellenmesine yönelik işlemler,

Daha bir çok konuda işveren danışma hattını kullanabilirsiniz.

SGK İşveren Danışma Hattı için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Bu yazı en son 02 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK İşveren Danışma Hattı (1 Yorum)

  1. işe giriş tarihi üzerinden 1 ay geçmeden iş kazası geçiren personelin iş kazası bildirimi yapmak için sgk sistemine nasıl tanımlanır. Girilen sigortali bilgisi ilgili işyerinde çalışır görünmüyor.sorun nasıl çözülür. iş kazası bildirimi nasıl yapılır.