SGK Vizite

sgk vizite

 

GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK İŞVEREN İŞLEMLERİ

İşverenler tarafından iş göremezlik raporu alan işçilerin rapor süreleri bitiminden itibaren http://www.sgk.gov.tr internet adresinde sigortalıların hak ettikleri istirahat süresinin bitim tarihinin içinde bulunduğu aya ait aylık prim hizmet belgesinin verileceği son gün mesai bitimine kadar (yani içinde bulunduğu ayı izleyen ayın 23’ünde saat 23.59’a kadar) elektronik ortamda sgk vizite giriş sistemi ile Kuruma gönderilmesi zorunludur.

Bilindiği gibi sigortalının hak ettiği istirahat süresini takip eden 5 iş günü içinde elektronik ortamda Kuruma gönderilmesi zorunludur. hakedilen istirahat On günden kısa süreli istirahatlarda istirahatın bittiği günü, on gün ve daha uzun süreli istirahatlarda onar günlük sürelerin bittiği ve son on günlük süreden arta kalan istirahat süresinin bittiği günü, göstermektedir. Yani 10 günden fazla istirahatlerde her 10 gün için yeniden giriş yapmanız gerekir.

SGK Vizite Girişi için Tıklayınız

Sosyal güvenlik kurumuna bildirilmiş bir çalışansanız ki her çalışan bildirilmesi gerekmektedir. Çok önemli bir işlem gerçekleştirmelisiniz. O da sosyal güvenlik kurumu vizite giriş işlemidir. Çünkü bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bütün devlet hastaneleri sizlere oldukça indirimli olacaktır. Bu da olası bir kazadan tutunda sıradan bir hastalığa kadar oluşacak aksi hastanesel durumlar da çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Bunu yaptırmayı unutmamanızı öneriyoruz çünkü bir kaza da ki umarız olmaz sadece örnek olsun diye söylüyoruz yapılacak birkaç ameliyat için onlarca aylık değerinde giderle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için sosyal güvenlik kurumu vizite girişinizi mutlaka ve mutlaka yaptırmanız gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Bu yazı en son 02 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK Vizite (2 Yorum)

  1. U.Ü.Veteriner Fakültesinde işçilerin maaşlarını yapıyorum. işçimizin biri rapor almış fakat bunu sisteme giremiyorum. sgk rapor girişi sisteminde bir arıza mı var? başka nasıl yapabilirim bana yardımcı olur musunuz?