Aile Hekimi Sorgulama

2010 yılında hizmete giren Aile hekimliği uygulaması her geçen sene geliştirildi ülkemizin genelinde en başarılı olan sağlık adımları arasında yer aldı. Hastane ve kliniklerde yığılmanın önlenmesi, birincil ve ikincil sağlık hizmetlerinin daha verimli olarak vatandaşlara sunulabilmesi için hayata geçirilen aile hekimliği uygulamasında halen aile hekimim kim olduğunu bilmeyen vatandaşlarımız mevcut.

Hangi aile hekimindeyim sorusunun cevabını öğrenerek size en yakın sağlık ocağında hangi doktorda muayene olacağınızı öğrenebilirsiniz.

Aile hekimi sorgulama ve değiştirme işlemlerinde kişinin ikamet adresinin bulunduğu yer temel alınmaktadır. Aile hekimliği uygulaması kişilerin ikamet adreslerine göre belirlenmektedir. Ancak kişi dilerse aile hekimini değiştirebilme şansına da sahiptir. Aile hekimini değiştirebilmesi için geçiş yapmak istediği aile hekimliğinin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısının da fazla olmaması gerekmektedir. Online aile hekimliği sorgulama işlemleri Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir.

AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Aile hekimi sorgulaması yapacağınız e-Devlet sayfasına eriştiğinizde aile hekiminizi öğrenmek için sizden TC kimlik numaranızı ve e-Devlet şifenizi girmeniz istenecektir. TC kimlik numaranızı ve size özel şifrenizi ilgili alanlara girip sisteme giriş butonuna tıkladığınızda aile hekiminizin adını, soyadını ve kaç nolu sağlık ocağında olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aile Hekimi Sorgulaması için Tıklayınız

Üst bağlantıdan sisteme giriş yapabilirsiniz.

SMS İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA

e-Devlet dışında telefon operatörünüz üzerinde de aile hekiminizin sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

TURKCELL İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Aile hekimi sorgulama için “AH TCKIMLIK NO ” yazıp 7777’ye veya 6998 göndermeniz yeterli oluyor.

Bu hizmeti kullanmanızın bedeli 1 TL’dir.

(Ör. AH 123456789)

AVEA İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Aile Hekiminizi öğrenmek için ‘’ AH TC KIMLIK NO ’’ yazarak 5115 ’e veya 6998 ’ e SMS gönderin, bilgiler anında cebinize gelsin.

Bu hizmeti kullanmanızın bedeli 1 TL’dir.

(Ör. AH 123456789)

VADOFONE İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Vodafone servisi sayesinde; 5115’e HEKIM TC KIMLIK NO yazarak SMS yollayan abonelerin, aile hekiminin ad, soyad ve iletişim bilgileri cep telefonuna iletiliyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , ,
Bu yazı en son 11 Temmuz 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)