SGK Diğer Uygulamalar

sgk-diger-uygulamalar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) e-devlet bünyesi üzerinden verdiği hizmetlerin yanında kendi resmi web sitesi üzerinden farklı interaktif uygulamalarla farklı konularda hizmet vermeye devam ediyor. SGK Diğer Uygulamalar sayfası aracılığıyla aşağıda yer alan konularla ilgili sorgulamaları şifreszz olarak yapabilirsiniz.

  • Hizmet Takip Programı(HİTAP)
  • İntibak Fark İşlemleri
  • 6111 İhya Başvuru
  • İlişiksizlik Belgesi Başvuru
  • Kütüphane
  • Muayene Katılım Payı
  • SMS Bilgilendirme
  • SMS Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Tel. No. Girişi Yapılması
  • Reçete ve İlaç Kullanım Süresi
  • Paydaş Öneri Sistemi

Hizmet Takip Programı

SGK diğer uygulamalar kapsamında yer alan hizmet takip uygulaması sayesinde, bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu işleminiz için bağlantıda yer alan ilgili sayfadan kullanıcı adınız ve parola girişlerinizden sonra sisteme girişinizi yapabilirsiniz. Açılacak olan ekranda yer alan duyurularıda dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

E-Kesinti

SGK diğer uygulamalarda yer alan bu uygulama sayesinde, tarımsal alanda faaliyette bulunan vatandaşlarımızın, prim borç tutarlarının satmış oldukları tarımsal ürün üzerinden hesaplanmasıyla birlikte uygulanan kesintilerle ödenmesini sağlayan bir sistemdir. Bu uygulamaya da kullanıcı kodunuz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

İntibak Fark İşlemleri

Emeklili vatandaşlarımızın arasında oluşan maaş farkını ortadan kaldırmaya yarayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde intibak farkları işlemlerinizi SGK diğer uygulamalar ile gerçekleştirebilirsiniz. TC kimlik numaranız ve sicil numaranızla işlem yapabilirsiniz.

İlişkisizlik Belgesi Başvuru Formu

Sosyal Güvenlik Kurumu’na verilen bu belge, kişinin prim borcu olmadığını ve herhangi bir idari cezasının bulunmadığını gösteren bir belgedir. Bu belgenizin başvuru işlemleri SGK diğer uygulamalar sistemi üzerinden yapılmaktadır. Bu belgenizi geçici veya ihaleli işlerinizde kullanabilirsiniz.

Kütüphane

SGK diğer uygulamalar içerisinde olan kütüphane için herhangi bir şifreye yada kullanıcı kodu girişine ihtiyacınız olmayacaktır. Bu uygulama sayesinde, istediğiniz kitaplara kolaylıkla ulaşma imkanına sahip olmaktasınız.

Muayene Katılım Payı

Bu işleminizi yapabilmeniz için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. E-devlet şifrenizi PTT şubelerine yapacak olduğunuz başvuru sayesinde 2 TL’lik bir işletim ücreti ödeyerek edinebilirsiniz. SGK diğer uygulamalar içerisinde bu uygulama şifreniz ve TC kimlik numaranızla giriş yapabilir ve muayene katılım payınızı öğrenebilirsiniz.

SMS Bilgilendirme

SGK’nın internet imkanlarının dışında SMS ile bilgilendirme olanağına da sahipsinizdir. SGK diğer uygulamalar bağlantısıyla birlikte sisteme girecek olduğunuz iletişim bilgileriniz sayesinde SMS ile bilgilendirme uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz ve bilgilerini mesaj olarak alabilirsiniz.

SMS Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Tel No Girişi Yapılması

SGK diğer uygulamalar içerisinde yer alan bu uygulamaya göre yapmanız gereken, ilgili sayfaya TC kimlik numaranız, Nüfus il, Cilt no, Doğum yılı gibi bilgilerinizi girmenizdir. Herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır.

Reçete Ve İlaç Kullanım Süresi

Vatandaşlarımızın kafasını kurcalayan konuların başında gelen ilaç ve reçete kullanım süreleri hakkında bilgi alabilmeniz için SGK diğer uygulamalar sistemini kullanabilirsiniz. Bu işlem için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Paydaş Öneri Sistemi

Paydaş öneri sistemini, SGK diğer uygulamalar kısmından ulaşabilirsiniz. Bu işleminizi gerçekleştirmek için kullanıcı adınız ve parolanız ile birlikte sisteme oturum açmanız gerekmektedir.

SGK DİĞER UYGULAMALAR ERİŞİM

Üst bölümde bahsettiğimiz SGK uygulamalarına erişmek için aşağıdaki butona tıklamanız yeterlidir.

SGK Diğer Uygulamalara Erişim için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Bu yazı en son 28 Eylül 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK Diğer Uygulamalar (2 Yorum)