Sosyal Güvenlik Kurumu’nun  vatandaşa yönelik oldukça başarılı bilgilendirici hizmetini size tanıtacağız SGK İlaç SMS Bilgilendirme sistemi ile doktorunuzun yazdığı e-Reçete numarasına ait detayları görebileceksiniz.

SGK doktorunuzun yazdığı ilaçlarla ile ilgili işlemlerde SMS bilgilendirmesi yapıyor. Bu sayede doktorunuzun yazdığı ilaçları e reçete sms bilgilendirmesi olarak ilaç isimleri ve adetleri, ödenecek katılım tutarı size SMS yolu ile anlık olarak gönderiliyor.

Doktor e-Reçete yazdıktan sonra bu reçetenin detayı (reçete no,ilaç adı ve adedi) hastaya SMS olarak gönderilmektedir.(Bu aşamada ilaçların eczaneden temin edilip edilmediğine ,reçete içeriğinin Kurumca karşılanıp karşılanmayacağına bakılmaksızın bilgilendirme yapılmaktadır.)

HİZMETİN AVANTAJLARI

e-Reçete yazılır yazılmaz bilgilendirme
e-Reçete deki ilaç isimlerini görme.
İlaç adedini öğrenme.
İlaç fiyat farkını öğrenme.
Eczaneye ye ödenecek tutarı öğrenme.

*Hizmetin ücretsiz olması.

GÖNDERİLEN SMS ÖRNEKLERİ

SGK İLAÇ BİLGİLENDİRMESİNE NASIL KAYIT OLUNUR

Yapmanız gereken işlem oldukça basit. Aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan giriş yaparak sisteme T.C. kimlik bilgilerinize göre kayıt oldunuz. Bir sonraki  aşamada GSM numarasını doğru girerek sisteme kayıtınızı tamamlayabilirsiniz. Bundan sonraki reçete bilgileriniz sisteme kayıt etmiş olduğunuz GSM numaranıza iletilecektir.

SGK İlaç SMS Bilgilendirme için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2017
Bu yazı en son 21 Şubat 2017 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK İlaç SMS Bilgilendirme (1 Yorum)