2017 Emekli Maaş Zamları

2017-emekli-maas-zamlari

2017 Ocak ayında içinde SGK emeklisi ne kadar emekli zammı alacak? Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra belli oldu. 2017 Emekli Maaş Zamları oranı ne olacak ? Yaklaşık 12 milyon emeklinin beklediği zam oranı ne olacak?

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon verileriyle yaklaşık 12 milyon emeklinin maaş zammı da belli oldu.

2017 EMEKLİ MAAŞ ZAM ORANI

9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisinin Ocak zammı yüzde 4.73 oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, zamlı maaşlarını ayın 16’sından itibaren maaş ödeme günlerinde ceplerine koyacak.

TAKVİM, zam oranına göre yeni maaşları hesapladı. Hazırladığımız tabloyu inceleyen emekliler, kuruşu kuruşuna yeni maaşlarını görebilecek. Memur emeklilerinin ise Ocak zammı toplu sözleşmede yüzde 3 olarak belirlenmişti. Yine toplu sözleşmeye göre; 2016’nın ikinci yarısında enflasyon yüzde 5’i aşarsa, memur emeklilerine fark da verilecekti. TÜİK, 2016’nın ikinci yarısında enflasyonu yüzde 4.73 açıkladı. Memur emeklilerine enflasyon farkı oluşmadı. Böylece memur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 3 oldu.

2017-sgk-emekli-ayliklari

2017-emekli-maas-zammi

YENİ EMEKLİLER ZAM ALACAK MI?

Bu yıl emekli olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de önce yüzde 4.73’lık enflasyon zammı uygulanacak. Ardından durumları uyuyorsa seyyanen zam da maaşlarına yansıtılacak.

EMEKLİ MAAŞINIZI SORGULAYIN

Emekli maaşlarınızdaki zam oranını e-Devlet sistemi üzerinden görebilirsiniz. SSK emekli maaşı sorgulama işleminizi sadece e-Devlet sistemi üzerinden yapabiliyorsunuz bunun için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Emekli maaşı sorgulama işleminiz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

SSK Emekli Maaşı Sorgulaması için Tıklayınız

BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama işleminizi sadece e-Devlet sistemi üzerinden yapmak için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Emekli maaşı sorgulama işleminiz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

4B Bağkur Emekli Maaşı Sorgulaması için Tıklayınız

Üstdeki bağlantodan giriş yaptıkdan sonra Bağkur emekli maaşı sorgulama işleminizi e-Devlet üzerinden direk bağlanmış olacaksınız.

yazar_sorusor2017 Emekli Maaşı zamları ile ilgili konuda görüşlerinizi  yorum bölümünden ekleyerek sesinizi duyurabilir, sormak istediklerini  iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı en son 05 Ocak 2017 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

2017 Emekli Maaş Zamları (9 Yorum)

  1. slm kardeşim bbayan 1989 yılında ssk işinde çalışıp 270 g7nu var ve evlendikten sonra esi izin vermeyince durdu ve su handa 1 oglu var kendi 45 yasında ve dul kendi kan hastası calışmıyo biz napmamız lazım ödeme olsun 1çocuk var toplu ödeme olurmu hangi yolu izleyelim şans varmı az çalışmışlığı var o yüzden tsk

  2. Taksi şoförüyüm 2017 itibariyle 462.15 ödüyorum emekli olursam ne kadar maaş alırım bugün itibariyle

  3. merhaba sn yonetici nasibse bizde bu yil 3.ayda emekli olacagiz sgk a gittim dokuman aldim inceledim eksik ve fazla yok sgk munun ne kadar maas alirim linkindeki cikan rakkam dogrumu %4 agi haric maasa ilave birsey varmi tesekkurler

  4. Basamak farklarini yatirdim,genede endüsük maasi aliyorum,memurlar müdürler benle kavga yapmisti,yillardir düsük maas aldim , düzeltindiye dilekce verdim 2ay önce, dilekcem isleme gecmemis 170 teki süleymanbey söyledi,ihbar ettim , Lütfen birisi samsun bagkurdan hesap sorsun,bu keyfiyet eksiklik neden diye,Lütfen beni bilgilendirin.