Alo 170 Hattı

Alo 170 Hattı

Türkiye’de sosyal güvenlik hizmeti veren SGK’nın da bünyesinde bulunduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı içerisinde her türlü öneri, şikayet, soru, sorun vb. konularla ilgilenen Alo 170 hattı önemli konularda çözüm yolu sunuyor.

Neredeyse 2 yılı aşkın bir süredir hizmet veren SGK Danışma Hattı’ndan yararlananlar oldukça memnun olduklarını ifade etti.

ALO 170 HATTI ÜZERİNDEN HAKKINIZI ARAYABİLECEĞİNİZ ÖNEMLİ KONULAR

1. İş vereniniz sigortanizi zamanında yatırıyor mu? Bilginiz olmadan işten çıkışınız yapılmış olabilir. Geç kalmadan Alo 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iletişim merkezini arayın, hakkınızı arayın.

2. Sigorta primleriniz aldığınız maaş üzerinden mi yatıyor yoksa İş vereniniz daha düşük mu gösteriyor. Hemen Calisma ve Sosyal Guvenlik Bakanligi iletisim merkezi Alo 170 i arayın, hakkınızı arayın.

3. Genel Sağlık sigortası prim borcunuz var mı? Hemen öğrenmek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik iletişim merkezi Alo 170 i arayabilirsiniz.

4. Hastaneye gitmeden sağlık güvencenizin olup olmadığı hakkında Alo 170 hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik iletişim merkezi Alo 170Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi adındaki bu kuruma ister internet sitesi üzerinden isterseniz Alo 170 hattını arayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Haber7

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Bu yazı en son 30 Ocak 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Alo 170 Hattı (3 Yorum)

  1. merhaba.16.10.1976 doğumluyum.08.04.2002 tarihinde hemşire olarak işe başladım.(devlet memuru..)ne zaman emekli olurum. her site kafasına göre hesapladığı için sizden yardım bekliyorum. teşekkür ederim.

    • Emekli ikramiyemin ilk bölümü olan 7500 TL yi 20 04,2017 tarihinde aldım.Geriye kalan ödemenin 1 yıl içinde aynı tarihlerde ödeneceği duyurulmuştu.Ödemeler Hakkı’nda bilgilendirilmek istiyorm.

  2. 1996 yılında sigortam başladı. Sigortam başladıktan sonra yaşımı
    mahkeme yoluyla 3 yaş küçülttürdüm. Emekli olurken hangi yaşım dikkate alınacak.

    Birde genetik rahatsızlığım var malülen emekli olma şansım varmı

    iyi günler