GSS Affı Çıktı Mı

gss torba yasa

GSS’DEN BEKLENEN ÇIKMADI

Özellikle öğrenci olup da kısa süreli çalıştığı için kendilerine GSS (genel sağlık sigortası) borcu olanlar GSS borçlarının silinmesini, diğer çocuklar da benzer şekilde tüm GSS borçlarının silinmesini ve yeni bir milat yaratılmasını istiyorlardı.

Çıkmadı sadece borçlarına taksitlendirme çıktı… Üç buçuk GSS borçlusunun çoğunun ise borçlu olduklarından haberleri bile yok…

Torba Yasa’dan vatandaşların çok beklentisi vardı ama bir çoğu hayal kırıklığına uğradı ve yeni bir Torba bekliyorlar, belki 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçim öncesi yeni Torba gelebilir….

Yazar/Kaynak: Ali Tezel

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Bu yazı en son 16 Eylül 2014 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

GSS Affı Çıktı Mı (17 Yorum)

 1. Babamin emekli maasini benm gelirim gibi gostererek borclandiriyosunuz.adam sanki emekli maasini aldiginda al bu da senin hakkin diyor.nekadar sacma bir sistem.zaten issizim bir de harac kesiyor.suriyeli olsam bundan iyi.hersey bedava ustune bir de maas baglaniyor adamlara.bu ulke benimmi onlarinmi bilemiyorum.devlete askerlik yapan canini ortaya koyan benim.devlet once bana bakmakla mukellef.calismayan insana borc cikaracaginiza doguda vergi alamadiginiz ama kapisinda son model arabasi olan yesil kartlilardan isteyin bu parayi.bakin odeyecekler mi.gercekten artik Turk olmak cok degersiz olmus bu ulkede.ben vatan icin askerlik yaparken verdiginiz aylik 30 tl yi,askerlik suresinde bile aylik 60 tl gss olarak iki katini aliyorsunuz.bunun adi resmen ….

 2. SURİYELİLER VE YABAN CI UYRUKLULARA ON NUMARA BAKILAN HASTANELERDE NE YAZIK Kİ TÜRK VATANDAŞLARINA BAKILMIYOR NEYMİŞ ZORUMLU SİGORTAYMIŞ YAZIK BU ÜLKENİN ÇOCUKLARINA Bİ AN ÖNCE BU İŞ ÇÖZÜLSÜN ANLAŞILIR BİR ŞEY OLSUN Kİ MİLLETİNDE KAFASI KARIŞMASIN.

 3. Haram zıkım olsun o alınan paralar ödemiycem kime sordun Sigorta yaptın borctan haberimiz yok bu nasıl bir hükümet oy vermedim allahtan yoksa kafayı yerdim

 4. GENEL SAĞLIK SİGORTASI GELİR TESTİ ÇOK SAÇMA HİÇ KUSURA BAKMASINLAR MADEM BORÇLANDIRIYORSUNUZ GELİR TESTİNİDE GERİYE DÖNÜK YAPILMALI ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞIP DERSHANE PARAMI ÇIKARDIKTAN SONRA İŞİ BIRAKIP DERSHANE KAYIT OLUYORDUM O ZAMAN HERHANGİ BİR GELİR KAYNAĞIM YOKTU ÇALIŞMIYORDUM NE YAZIK Kİ NEDEN G2 OLARAK DEĞERLENDİRİYORLAR ŞUANDA İKİBİN CİVARINDA BİR MAAŞ ALIYORUM GELİR TESTİNE GİRSEM ZATEN G2 ÇIKACAM BORÇ 2012 -2013 YILLARI ARASI GELİR TESTİDE O DÖNEME AİT OLMALI

 5. Sosyal devlet ülkenin vatandaşlarına bakmakla mükellef olan devlettir vatandaşlarını borçlandıran değil gitmediğim hastanenin parasını niye vereyim ben gelir testi yapacaksınız madem neden geriye dönük gelir testi yapmıyorsunuz yada neden bir tebligat yapılmadı bize borç hakkında iyice borçlandıktan sonra mı herkese duyuruluyor 2500tl borç çıkarmışsınız vermem isterseniz maaşıma haciz gelsin hastanede muayene gittiğimde neden hastane bizden para alıyordu hani genel sağlık sigortası madem genel sağlık sigortasında yararlanamıyordum hastaneye giderken neden şimdi borç var acaba

 6. Acikcasi odeyemiyorum odemeyecegim gittigi yere kadar artik. Ogretmenim ama atanamiyorum calismiyorum neyle odenecek acaba ???

 7. 7 ay önce öğrendim, çalışmadığım için devlete borçlandığımıı. Nedeni ise “hasta olursak eğer sağlık sigortasından yararlanalım” diye. Neyse dedik geçen hafta hastalandık gidelim dedik H.paşa Numuneye gittik. Randevuyu alırken öğrendim ki sigortam muayenemi kabul etmiyormuş. Ee nolcak dedim, vezneye 30,00 TL ödeme yapıcakmışım.

  Nedir bu yaa!!! Devlet zaten beni kendine borçlandırmış, sağlıktan yararlanalım diye. Bir de bu neyin ödemesi!!!

  Hadi benim durumum babadan iyi, ya durumu iyi olmayanlar!
  Lütfen bu mağduriyetimiz giderilsin.

  Metin G.

 8. hırsızların cebini doldurmak için milleti soyuyorlar… ama bu ülkede aptal çok ses eden yok ses çıkaranlarda anarşist terosist oluyorr.

  • 1nternetten itiraz edin oğlumada 3500 tl borç çıktı itiraz etti şu an 500 tl ye indi ödemiyor yeni yasayı bekliyor sgk kurumu buna taksit bile önerdi HIRSIZ başlaırını daha fazla doyurmak için biz asla ödemeyeceğiz HIRSIZLARI beslemeyeceğiz sizlerde öyle yapın ki daha az zıkkımlansınlar HIRSIZLAR saygılar

 9. 900 tl gss geldi doğuda uzman cavuş luk yaptik istafa ettik 8 ay issiz kaldik kelle koltukta hakkim haram olsun kim yaptiysa

 10. 4700 lira borç çıktı, zaten işsiziz, kıt kanaat emekli babamın aldığı ekmek ile karnımı doyuruyorum. Lütfen gerekli olanı yapın. İşsiz birisi nasıl ödeyebilir ki bu borcu ?

 11. bu nedir ya durduk yere 2bin TL borcum çıktı devlete.neymiş sigortaymış..iyide arkadaş ben ne hastaneye gitmişim ne ilaç almışım.bide öğrenci ve işsizlere borç çıkarmakta neyin nesi.

 12. devlet halkı soyuyor, ulan zaten çalışmayan birine borç yüklemek nedir, allah belanızı versin.

 13. çok saçma insanları devlet borçlu çıkarması hırsızlıktır bunu hemen çözüm bulunsun takibiden