SGK Başkanı Değişti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı’na, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar atandı. Acar’dan boşalan SGK Başkanlığı görevine, SGK Başkan Yardımcısı Yadigar Gökalp İlhan atandı.

SGK başkanlığına kurumda Başkan yardımcısı olarak çalışmakta olan Yadigar Gökalp İlhan atandı.

Atama kararnameleri 24 Şubat 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı’na Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar’ın atandığı Resmi Gazete’de yayımladı.

Son günlerde konuşulan Fatih Acar’ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanacağı haberleri resmiyet kazandı. Acar’ın bakanlık müsteşarlığına atandığı Resmi Gazete’nin bugünki sayısında yayımlandı. Kararda şu ifadelere yer verildi: “Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +7600 ek göstergeli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı’na Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar’ın atanması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 74 üncü maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür” denildi. Fatih Acar’ın yerine SGK Başkanlığı’na da SGK Başkan Yardımcısı Yadigar Gökalp İlhan’ın atandığı belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: ,
Bu yazı en son 25 Şubat 2013 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)