SGK Prim Borcu Yapılandırması Uyarısı

SGK Prim Borc uyarı

Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) prim borcu bulunanların söz konusu borçlarını yapılandırabilmeleri için 2 Şubat’ın son gün olduğunu hatırlatan Çelik, prim borcu olanları uyardı.

Bugüne kadar 33,5 milyar liranın yapılandırmaya girdiğini dile getiren Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlığımızın kasasına yaklaşık 3,5 milyar lira bir imkan nakit olarak girdi. Son bir hafta içerisinde bu yapılandırmadan yararlanması gereken kardeşlerimizi Kütahya kongresi vasıtası ile bir kez daha ikaz ediyorum, diyorum ki elinizi elinizi çabuk tutun bu imkandan yararlanın. Sonra bize gelip şikayette bulunmayın. ‘Bir daha yapılandırma yapsanız’ diye bir talepte bulunmayın diye bunu da sizlerden istirham ediyorum. Gelir testine girmeyen vatandaşlarımız var. Sağlıktan yararlanamıyor. Onlar için de nisan ayı son ay. Nisan ayına kadar o kardeşlerimizin de bu yapılandırmaları gelir testine girmeleri gerekmektedir.”

Kütahya’da çok kısa süre içinde milletvekillerinin de girişimiyle 150 kişinin çalışacağı bir çağrı merkezini kuracaklarını da müjdeleyen Çelik, merkezin hayırlı olmasını diledi. Çelik, nisan ayının sonunda Kütahya’da yeni devlet hastanesinin temelinin atılacağını da açıkladı.

Kütahya’da çalışma hayatıyla ilgili yaşanan bazı sorunlar bulunduğunu da vurgulayan Bakan Çelik, şöyle konuştu:

“Onların başında gelen hadise, özellikle Seyitömer’in özelleştirilmesi ve çeşitli özelleştirmelerde yaşanan problemler var. Buradan iş verenlere sesleniyorum, burası demokratik bir ülke, bir işçinin hakkını gözetmeden kazanmaya göz dikenlerin, o kazandığınız midenizde ateş olur açıkça söyleyeyim. Eğer hukuksuzluk varsa, pazartesiden geç kalmamak üzere inşallah buradaki hukuksuzlukların önüne geçmek için müfettişlerimizi göndereceğiz, burada olup biten yanlışların üzerine gideceğimizi, bütün çalışan bütün emekçi kardeşlerimizin bilmesini istiyorum.”

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 26 Ocak 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK Prim Borcu Yapılandırması Uyarısı (1 Yorum)

  1. merhaba,

    ben 1994 girişliyim 1969 doğumluyum. ssk primlerin hep eksik yatırılmış çalıştığım firmalar tarafından, 3600 e bile ulaşamadım henuz. aradakileri kendim yatırsam yani yapılandırmadan faydalanabilir miyim? evet ise ne yapmam gerek. hayır ise neden bende faydalanamıyorum. şirketler odenmemiş benim haberim bile olmadı geçmiş yıllarda ama suan denetim var ve çalışan bilinçlendi.

    yardımınızı rica ediyorum

    saygılar,
    yasemin demirci