SGK Sevk Zinciri

sgk sevk zinciri uygulamasıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, hastalık sırasında aile hekimine görünmeden hastaneye gitmeyi önleyen sevk zincirinin getirilmesine yönelik bir çalışmaların bulunmadığını açıkladı.

SGK’dan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde geçen; “Türkiye’de 10 milyonun üzerindeki emekliyi üzecek düzenlemenin gelmesi halinde yeniden prim yatırma dönemi başlayacak” ve “Devlete yıllarca sağlık primi ödeyen emeklilerden tamamlayıcı sağlık sigortası adı altında ayrı bir prim tahsil edilmesi önerisi de rapora girdi” ifadelerine yönelik açıklama yapılması uygun görüldüğü kaydedildi.

Hastalar aile hekiminden sevk alarak hastaneye gidecek” haberlerini Sosyal Güvenlik Kurumu yalanladı. Kurum sevk zincirine yönelek bir çalışmanın bulunmadığını açıkladı.

SGK “Türkiye’de 10 milyonun üzerindeki emekliyi üzecek düzenlemenin gelmesi halinde yeniden prim yatırma dönemi başlayacak” haberlerine de açıklama getirdi. SGK bu ifadelerin yanlış olduğu savundu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 20 Ocak 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)