SGK’dan ’emekli maaşınız bağlandı çekebilirsiniz’ mesajı

Sosyal Güvenlik Kurumu, kısa mesaj uygulamasına geçiyor. Yeni yıldan itibaren cep telefonlarına, sigortalılığın başladığı, emekli maaşı bağlandığı, evlenme ve cenaze yardımının hesaplara yatırıldığına dair mesajlar gelecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde yeni bir adım daha attı. Vatandaşları ve hak sahiplerini SGK merkezlerine gitmekten kurtaracak uygulamayla her türlü bilgi cep telefonlarına gelecek. Sigortalılığın başlatılması, sigortalılığın sonlandırılması, maaş bağlanması, şahıs ödemeleri, iş göremezlik ödeneği, evlenme yardımı, cenaze ödemeleri, hizmet borçlanması gibi önemli hizmetler vatandaşların cebine gelecek. Turkcell, Vodafone ve Avea kullanan vatandaşlar aynı hizmeti alabilecek.

KISA MESAJLAR ÜCRETSİZ

Kurum, kısa mesajların ücretsiz verilmesini kararlaştırdı. Mevcut uygulamada SMS uygulaması halen Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ve Sosyal Güvenlik Merkezleri tarafından manüel olarak yürütülürken, cep telefonu numaralarının veri tabanında toplanmasının ardından 2012 Ocak ayından itibaren 20 hizmet on-line olarak cep telefonlarına yönlendirilecek.

Devamı Kaynak : http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1210997&title=sgkdan-emekli-maasiniz-baglandi-cekebilirsiniz-mesaji

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Bu yazı en son 06 Aralık 2011 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)