SGK’ya 2 Milyon Kişi Yapılandırma Başvurusu Yaptı

sgk borç yapılandırma başvuruSGK, sigorta primlerinin yapılandırılması kapsamında 2 milyon 42 bin 122 başvuru yapıldığı belirtilerek, borç ödeme planının toplam 33 milyar 369 milyon 190 bin 304 lira 12 kuruşu bulduğu bildirildi.
SGK’ya yapılandırma için ‘2 milyon başvuru’

Sosyal Güvenlik Kurumun’dan edinilen bilgiye göre, Torba Yasa kapsamında 1 Ekim 2014’te başlatılan prim borçları yapılandırma süresi, işveren ve sigortalı borçları için 2 Şubat Pazartesi günü,

Genel sağlık Sigortası (GSS) borçları için ise 30 Nisan’da sona erecek. Yapılandırma kapsamında SGK’ya 2 milyon 42 bin 122 başvuruda bulunulurken, 33 milyar 369 milyon 190 bin 304 lira 12 kuruş borç, ödeme planına bağlandı. Bu sayede 3 milyar 719 milyon 891 bin 961 lira 90 kuruş tutarında tahsilat gerçekleştirildi. Rakamın, yapılandırmanın son günü olan 2 Şubat’a kadar artacağı tahmin ediliyor.


Bakanlar Kurulu kararı uyarınca 1 ay uzatılan yapılandırma müracaatları kapsamında, ilk taksit ödeme süresi ise 2 Mart’ta sona erecek.
Başvuru yapamayan vatandaşların bu tarihleri kaçırmamaları için Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ile Merkez Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 30 Ocak 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK’ya 2 Milyon Kişi Yapılandırma Başvurusu Yaptı (2 Yorum)

  1. sgk kurumundan emekliligi hak ettigime dair resmi yaziyi halk banka kredi basvurusu yapmam sonucu bankanin bana sicilinizin bozuk olmasi nedeni ile kredi talebiniz red edilmistir denilerek baagkur pirim borcumu odeyemeyecegimden dolayi bu torbadan benim haklarimi koruyan bir yasa degil bankanin cikarlarini koruyanbir yasa oldugu cok aciktir .devletle sozlesme veisbirligi protokolu banka cikarlari lcin cikarilmis.benim sicilimden sana ne .den benim emekli maasima zaten el koyma hakki elde etmissin. yani bankalara borcu olan sicili bozuk olanlar bu ulkenin vatandasi degil sicili ve durumu iyi olanlar icin cikarilmis bir yasa bana gore bir yads degil.garibanlarin yasasi olmadigi aciktir