Banka Kredisiyle Emeklilik

banka-kredisiyle-emeklilik-firsati-banka

SORU : Merhaba. Banka kredisiyle emeklilik yasası Torba yasasında var mı? Böyle bir şey daha çıkacak mı? Yaşım 51 ben 7 sene önce Almanya’dan 9 bin iş gününden borçlandım ödeyeceğim para 29 bin dolar. Ödeyebilirsem hemen emeklilik parasını ödeyeceklerini söylediler ama tabii ki az para değil buna göre bir yasa çıkacak mı? Yani banka kredisiyle emeklilik. Bu konuda beni bilgilendirseniz çok memnun olurum. Saygılar…

Melih Olgun

CEVAP : Melih bey; bahsettiğiniz banka kredisiyle emeklilik uygulaması bundan önceki Bağ-kur prim aflarında emekliliği hak ettiği halde prim borcunu ödeyemediği için emekli olamayan Bağ-kurlular için Ziraat bankası kanalıyla uygulandı. Yeni çıkacak SGK prim affında Bağ-kurlular için bu yönde bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı ancak yasa çıktıktan sonra netleşir. SGK eskiden olduğu gibi bir kamu bankasıyla yeniden anlaşırsa borçlu Bağ-kurlular banka kredisiyle emekli olabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Bu yazı en son 17 Eylül 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Banka Kredisiyle Emeklilik (1 Yorum)

 1. Sayin Yetkili Bayan ve Baylar,
  ben türkiyeden emekliyim ve emekli maasi aliyorum ve almanyada yasiyorum.
  burada yine calismak istiyorum gelirimi artirmak istiyorum.

  yeni haberlere göre 2016 da cikan torba yasasina göre artik yurtici ve yurtdisi celisabilirim ve maasim kesilmeyecek yönünde haberler okudum.

  bu ne derece dogru ve nereden daha detayli haber alabilirim. hata yapmak istemiyorum.

  cevabiniz icin simdiden cok tesekkür ediyorum iyi calismalar diliyorum.

  Gülhan