Aile Hekimi Randevu Al

aile hekiminden randevu alAile Hekimi Randevu Al

Siz değerli site ziyaretçilerimize Aile hekiminden nasıl randevu alınır konusunu ele alarak gerekli bilgilendirmeler ve yönlendirmeleri yapacağız.

Aile Hekimine gitmek isteyen vatandaşlar,  yeni sistem sayesinde zaman kaybına uğramadan, istedikleri bir saatte muayene olabilecek. Söz konusu uygulama karşılığında herhangi bir ücret alınmayacak. “Alo 182” aracılığıyla randevu almak isteyenler, bağlı bulundukları operatörün tarifesine göre ücret ödeyecek.

Sağlık Bakanlığının tüm hastanelere tek bir yerden randevu alınmasını sağlayan, Merkezi Hekim Randevu Sisteminin açılmasıyla artık aile hekimi randevu işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Böylece aile hekimlerinin kapısının önünde sıra beklemenize gerek kalmayacak.

AILE HEKİMİNDEN NASIL RANDEVU ALINIR

Aşağıdaki bağlantıdan sisteme giriş yaptıktan sonra sırasıyla aşağıda yer alan uygulamaları takip ediniz.

  • Açılan Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.
    Daha önce hiç üye olmadıysanız Yeni Üye’ye tıklayarak kayıt olmanız gerekmektedir.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra, alt kısımda yer alan AİLE HEKİMİNDEN RANDEVU AL bağlantısına tıklıyoruz.
  • Sistem otomatik olarak yan tarafa Aile hekiminizin çalışma programında uygun saatleri gösterecektir.
  • Size uygun tarih ve saati seçiniz, Randevu bilgilerini kontrol ediniz.
  • Randevuyu onaylıyorsanız güvenlik kodunu girerek Randevuyu Kaydet‘e tıklıyoruz.

Aile Hekiminden Randevu Almak için Tıklayınız

Not : Sisteme e-Devlet şifrenizlede giriş yapabilirsiniz. Böylece üyelik almanıza gerek kalmayacaktır. Soru ve sorunlarınız için yardimmasasi@mhrs.gov.tr adresine mesaj gönderebilirsiniz.

SORU 1 : Aile hekimi randevu almak zorunlu mu?

CEVAP 1 : İsteyen vatandaşlar randevu almadan da Aile Hekimine müracaat edebilir. Yani muayene olabilmek için randevu almak zorunlu değil. Ayakta tedavi olmak için başvuran hastaların muayenesi yapılacak. Acil olarak gelen hastalara ise her zamanki gibi öncelik verilecek. Aile Hekimi izinli olan bir hasta, doktoruna vekâlet eden bir başka Aile Hekimine başvurarak muayene olabilecek.

SORU 2 : Aile hekiminden randevu aldım doktorun kapısının önünde sıra numarası ile bekleyenler var. Nasıl içeri gireceğim?

CEVAP 2 : Randevu saatiniz geldikten sonra bekleme alanında durmanıza gerek yok. Çoğunlukla doktorlar randevu hastaları bilgisayarından görüp isim vasıtasıyla içeri davet etmektedir. Eğer doktorunuz sizi çağırmayı unutsa bile siz odaya giriş randevu saatinizin geldiğini doktora ilettiğinizde size hemen öncelikli sırasına alacaktır.

SORU 3: Aile hekimi randevu telefon numarası nedir?

CEVAP 3 : “Alo 182” numarasını çevirerek alabilirsiniz. Telefondan randevu almak isteyenler, bağlı bulundukları operatörün tarifesine göre ücret ödeyecek.

yazar_sorusorAile hekimi randevu ile ilgili herhangi bir problemle karşılaşırsanız bize aşağıdaki bölümden yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı en son 04 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Aile Hekimi Randevu Al (2 Yorum)

    • Bazı aile hekimleri randevu sistemini kapatarak sadece bizzat başvuru yaparak sıra alan vatandaşlara hizmet veriyor. Böyle bir durum varsa randevu almadan direk doktorunuza gitmelisiniz.